Pytania i odpowiedzi dotyczące PCPR

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ewelinace1
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2014 14:54

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ewelinace1 »

Witam po długiej nieobecności mam sprawę . Paręmiesięcy temu składałam do pcpru wniosek o pomoc na zagospodarowanie , ale prośba nie została przyjęta bo mieliśmyy dom w surowym stanie pani z pcpru poradziła mi abym złożyła wniosek na pomoc na usamodzielnienie i dostałam kwote 3300 ale powiedziała ze potem będę mogła się starać o tą drugą pomoc na zagospodarowanie. Wiec tak ułożyliśmy płytki , panele , pomalowaliśmy sciany , w ogóle jesteśmy w ciężkiej sytuacji ja jestem w ciaży a mąż mało zarabia i sami nie jesteśmy w stanie zapewnić do końca sierpnia dziecku warunki do narodzin . Mieszkamy w wynajętym mieszkaniu bez wody , łazienki , ogrzewania .. W rodzinie zastępczej byłłam 8 lat , u babci . Wczoraj była u mnie pani z pcpru na wywiadzie i powiedział że dostanę 1500zł tylko , dlaczego????? Moja koleżanka w podobnej sytuacji dostała 4900 ,była 7 lat w rodzinie u babci i też jest w ciąży , kupiła sobie stól , łożko i meblościankę choć posiada wiele sprzętów. Ja nie mam nic ani agd ani łózka nawet do spania w wniosku wymieniłam rzeczy mi najpotrzebniejsze takie jak : pralka , płyta gazowa , lodówka , łóżko , szafę , meblościankę , stół, i regał do kuchni bo to jest mi najpotrzebniejsze . Nie checę nie potrzebnych sprzętów . Nie wiem co mam robić martwię się ze nie zapewnie dziecku dobrego bytu . Proszę o pomoc. Co mam zrobić w tej sytuacji ??? liczę na szybką odpowiedz..
ewelinace1
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2014 14:54

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ewelinace1 »

Czy ktoś mi pomoże????
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

ewelina ustawodawca nie przewidział dokładnych kwot, ocenia je osoba za to odpowiedzialna a ją pilnuje pcpr żeby za dużo nie dać ;)
nie ma tu opcji, możesz pisać odwołanie
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
ewelinace1
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2014 14:54

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ewelinace1 »

dziekuje z odpowiedz
dzelika92
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2014 20:06

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: dzelika92 »

PROSZE O POMOC :(.moi rodzice zmarli jak miałam 15 lat, wychowywałam sie u wujostwa otzrymywałam pomoc z pcpr. Pani z pcpr powiedziała ze jak ukończe 18lat i wyprowadze sie od rodziny zastępczej otrzymam pomoc na usamodzielnienie sie. po ukonczeniu 18lat wyprowadziłam sie do mieszkania po rodzicach lecz pomocy na usamodzielnienie sie nie otzrymałam ponieważ dochód przekraczał mi o 2zł(renta). Ale pani z pcpr nie wzieła pod uwagę że mam rachunki itp. Dzisiaj jestem już mężtką i mamą 2letniego synka i chce sie starać o te pieniądze. jak mam to zrobic? prosze o pomoc. duzo osób mówi że powinnam już dawno te pieniądze dostać itp.


w tej chwili mój mąż pracuje i ja też jestem na stażu.
Przyjazna
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2014 19:32

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Przyjazna »

witam, mam pytanie czy bedac w ciazy mam szanse starac sie o pieniadze na kontynuowanie nauki? prosze o szybka odp. pozdrawiam ;)
siniolek
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2014 21:41

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: siniolek »

Witam. Pobieram świadczenie na kontynuowanie nauki. Jednak powtarzam semestr. Czy w takim przypadku nie przysługuje mi już świadczenie ?
Awatar użytkownika
edyta250908
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2011 17:30

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: edyta250908 »

witam, mam pytanie odnośnie finansów związanych z usamodzielnieniem się mojego brata. bart niepełnosprawny wczoraj skończył 18lat. dostał pomoc finansową na kontynuowanie nauki- obecnie jest w ostatniej klasie gimnazjum specjalnym-szkoła życia(dalej nie podejmie nauki ze względu na swoją niepełnosprawność.) Brat nadal będzie mieszkał ze mną. czy pieniążki na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej będę otrzymywała nadal, mimo iż brat dostał pomoc na kontynuowanie nauki? przepisowo od wczoraj nie jestem dla niego rodziną zastępczą, więc nie mam pojęcia... proszę o odpowiedź. pozdrawiam!
Gosc333
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2015 01:31

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Gosc333 »

Witam. Mam pytanie odnośnie rodziny zastępczej a chodzi w nim o to, czy jest możliwa zmiana rodziny zastępczej jeżeli dziecko już się w jakiejś znajduje? Sytuacja jest taka, że obecna rodzina zastępcza chce się zrzec praw do opieki a rodzice biologiczni nie maja praw do dziecka i nie wiadomo czy trafi do jakiejś obcej rodziny zastępczej czy do domu dziecka, czego bym nie chciał. Proszę o jakąkolwiek pomoc lub chociaż informację do kogo się udać z takim pytaniem.
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Klimka »

Jeżeli do sądu wpłynie wniosek o rozwiązanie rodziny zastępczej w stosunku do konkretnego dziecka, to MOPR (lub PCPR) będzie musiał wskazać sądowi, gdzie dalej dziecko umieścić.
Jeżeli jesteś rodziną zastępczą (masz ukończone szkolenie) to musisz porozmawiać w PCPR-ze czy MOPR-ze o tym, że chciałbyś, aby dziecko umieszczono u ciebie. Jeśli urzędnicy zgodzą się na to, to złożą w sądzie odpowiedni wniosek. Jeśli jednak nie jesteś rodziną zastępczą i nie masz skończonego szkolenia, to raczej nie masz szans na zaopiekowanie się dzieckiem - chyba że czym prędzej zaczniesz szkolenie a obecna rodzina zastępcza wstrzyma się ze swoimi krokami aż do czasu, gdy ty będziesz mieć kwalifikacje.
A może jesteś spokrewniony z dzieckiem? Wtedy masz dużo większe szanse na zaopiekowanie się dzieckiem, nawet jeśli nie masz jeszcze szkolenia.
Darkow
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2014 21:04

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Darkow »

Witam. Chciałbym zapytać jakie zmiany u Was wprowadziła nowelizacja z 2015r.?
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

Edyta jeżeli brat nie będzie się uczył to nie będzie miał pomocy finansowej jak sama nazwa wskazuje na kontynuowanie nauki. Czy on nie mógłby stanąć na komisję o orzeczenie stopnia niepełnosprawności dla osoby dorosłej? tam wtedy są grupy i z nimi starać się o rentę?

Darkow w samym 2015 konkretnie to nie nowelizacja a koniec okresu przejściowego z ustawy o pomocy społecznej która weszła w życie w 2012 roku. Konkretnie coś cię interesuje?
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
bboy
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2015 00:24

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: bboy »

Witam mam pytanie w pcpr powiedzieli mi ze pomoc na zagospodarowanie z formie rzeczowej mi sie nalezy ale ze wyposarzenie mojego domu jest dosyc dobre wiec mebli nie potrzebuje i ucze sie dalej ale nie mam pomocy z strony rodziny i chce bardzo pracowac , ale ze jestem kucharzem praca zaczyna sie w moich potencjalnych miejscach pracy od 5 rano a ja musze dojechac 40 km zadne busy autobusy itp nie maja kursów o tej godzinie . wzcesniej dostalem pomoc na zagospodarowanie z wysokosci 1500 za co zrobilem kurs prawo jazdy i chcialbym te pieniadze przeznaczyc na zakup auta uzywanego które zapewni mi doajzd do pracy i jej podjecie i roziwnie mi dalsze mozliwosci rozwoju zawodowego co o tym myslicie ??
Awatar użytkownika
Gość

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Gość »

witam serdecznie,
Mam nastepujące pytanie: w przyszłym tygodniu będziemy mieć sprawę o RZ, czy na macierzyński może iść pierwszy mąż a ja dopiero później? Pracuję jako nauczyciel i zostały mi 3 miesiące do skończenia stażu, nie chciałabym tego zaprzepaścić, choć z drugiej strony marzę aby pobyć z maluchem całe dnie. A u męża krucho w pracy i lepiej iść na macierzyński niżdo zwolnienia. Jak to wygląda od strony prawnej?
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

w przypadku rz chyba nie ma znaczenia kto pierwszy - wiem jednak że tu na forum dziewczyny opisywały problemy z macierzyńskimi - najłatwiej dopytać kadrową lub oddział zus pod który należycie
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”