Pytania i odpowiedzi dotyczące PCPR

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

ewelinace jeżeli jest to forma rzeczowa to zapis mówi o niezbędnym wyposażeniu, są pcpr-y które np uważają zmywarkę za zbędny wydatek czy komputer; myślę że stół łóżko meble tak, co do sanitarnych nie mam pewności są pewnie brane w kategorii budowlanych a takie nie przysługują;
warto też ustalić takie rzeczy z pcpr-em żebyś potem nie została z niezapłaconym towarem

olka zdecydowanie powinnaś być szkolona i powinnaś przejść całą kwalifikację; dlaczego się tak nie dzieje? nie mam pojęcie
wyjść jest kilka: zrobić szkolenie samemu, kosztuje
poprosić pcpr o skierowanie na szkolenie wtedy będzie cała procedura
co do kuratora, skoro nie ma nadzoru nie ma obowiązku odwiedzin
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Olka1988
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2014 19:49

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Olka1988 »

ktbs - dziękuję za odpowiedź. Napisałaś, że jeśli poprosze pcpr to będzie cała procedura. Ale czy małego nie zabiorą na czas tego wszystkiego do jakiegoś ośrodka ? Nie chce żeby tam trafił. Rodzice biologiczni mieli kuratora sądowego i straszyli małego, że jak będzie się żalić na coś Pani kurator to trafi do bidula. Mały boi się tego jak ognia. Nie pozwole na to, żeby ktoś go tam zabrał to byłoby dla niego bardzo traumatyczne. No i stracił by do nas całkowicie zaufanie - w jego główce zrodziłaby się pewnie myśl, że go nie chcemy, że go oddaliśmy.... A jeśli chciałabym to zrobić samemu to gdzie pytać o takie szkolenie i ile może kosztować ?
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

Olka no zabrać to nie mogą bo sąd ustanowił was rz z nie pcpr. Dziwne że sami na to nie wpadli, żeby was dopisać do jakiegoś szkolenia - na pewno coś się odbywa. Może sukcesywnie to robią i za jakiś czas was poślą. Może podpytaj koordynatora przy okazji jak będzie.
Co do cen nie wiem, ale słyszałam o kwocie nawet 2 tys zł
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: kiwinka »

u nas PCPR "obudził się" parę miesięcy wstecz, zrobili spęd i przeszkolili hurtem tych co już np. 6 lat są RZ 8) więc nie bój się Olka, dziecka nie zabiorą, o szkolenie pisz wniosek.
"Dziecko chce być dobre.Jeśli nie umie- naucz.
Jeśli nie wie- wytłumacz.Jeśli nie może- pomóż" J.Korczak
Olka1988
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2014 19:49

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Olka1988 »

No cóż zostaje nam czekać na szkolenie. Nie stać mnie na prywatne. Zapytam też koordynatorkę o te szkolenia. Dziękuję za odpowiedzi :)
ewelinace1
Posty: 6
Rejestracja: 03 lut 2014 14:54

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ewelinace1 »

Dziękuję za odpowiedzi, a jeszcze taka sprawa ile się czeka na odpowiedz z pcpr na złożony wniosek o zagospdarowanie ??
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

ewelinace1 to chyba jest traktowane jak pismo administracyjnym trybem więc 30 dni
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Olka1988
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2014 19:49

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Olka1988 »

Witam
Chciałabym zapytać jeszcze o to co ile powinien chodzić do rodziny zastępczej koordynator z MOPSu. Ponieważ u nas jest tak, że Pani koordynator przychodzi tylko jak sobie o nas przypomni. Teraz nie widzieliśmy jej 3 miesiące. Nie wiem czy to jest normą.
petronela_kot
Posty: 91
Rejestracja: 22 sty 2014 18:22

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: petronela_kot »

Raz na 3 m-ce? Nieźle nadal jestem pod "wrażeniem" tych "cudownych" pcpr-ów.
Bebinia
Posty: 74
Rejestracja: 04 mar 2014 13:43

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Bebinia »

U nas sprawa jest postawiona jasno - jeśli w RZ nie ma jakichś poważnych problemów, to koordynator przychodzi raz na 3 miesiące. Jeśli natomiast potrzebujemy częstszego kontaktu, to zawsze możemy zadzwonić i poprosić o spotkanie (w domu lub w Ośrodku). Koordynator nigdy w takiej sytuacji nie odmawia.
-mia-
Posty: 263
Rejestracja: 06 paź 2008 00:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: -mia- »

Nasza też jest raz na trzy miesiące. Mowiła, ze jak jest wszystko ok to tak się właśnie przychodzi, dziwi mnie tylko to że skoro wszytko u nas ok to dlaczego spotkania są zawsze z zaskoczenia.
Awatar użytkownika
Gość

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Gość »

-mia- pisze:Nasza też jest raz na trzy miesiące. Mowiła, ze jak jest wszystko ok to tak się właśnie przychodzi, dziwi mnie tylko to że skoro wszytko u nas ok to dlaczego spotkania są zawsze z zaskoczenia.
no jak to nie wiesz??? Ktoś chce dać do zrozumienia kto tu jest PAN :)

Zasada jest taka- dziecko do 3 rż - co 3 miesiące, pozostałe- co 6 miesięcy:)
-mia-
Posty: 263
Rejestracja: 06 paź 2008 00:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: -mia- »

No racja.
Nasza pani chyba boi się, że ją otrujemy bo jeszcze nigdy nic u nas nie zjadła ani nie wypiła, nawet wody.
Zaznaczam, że mam czysto w domu :)
liliannam1984
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2014 14:08

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: liliannam1984 »

Witajcie, otóż mam problem : wraz z mężem od 2 lat pełnimy funkcję niespokrewnionej rodziny zastepczej dla 14-sto letniej dziewczyki, mamy wspólną córkę 14-ście lat i jestem w 6-ym miesiącu ciąży :) Czy muszę powiadomić o tym fakcie PCPR? Czy w związku z moją ciążą jest ryzyko że zabiorą nam dziewczynkę która jest nami dwa lata? Proszę pomóżcie!
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Klimka »

Dlaczego mieliby Wam zabrać dziecko?
Sam fakt powiększenia rodziny nic nie zmienia, problem może się pojawić, jeśli macie bardzo małe mieszkanie i PCPR uzna, że nie ma warunków odpowiednich dla trójki dzieci.
Czy masz zgłaszać ciążę? Ja bym "oficjalnie" nie zgłaszała, ale powiedziałabym o niej przy okazji kontaktów z pracownikiem PCPR-u (bo chyba masz takowe?).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”