Pytania i odpowiedzi dotyczące PCPR

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

edyta ustawodawca przewiduje pomoc finansową na zagospodarowania w momencie przyjęcia dziecka, więc ta opcja u ciebie się przedawniła. Przewiduje też pomoc w sytuacji szczególnej - różnie to jest interpretowane, ale najczęściej chodzi o pożar czy zalanie domu, jakieś inne ogólnie pojęte nieszczęścia.
Ty w swojej sytuacji możesz poprosić na piśmie może mops o pomoc celową? a może brat należy do jakieś fundacji pomocy dzieciom? bardzo trudna z opisu jest wasza sytuacja. Wiem że trudno jest prosić ale czasami warto napisać ogłoszenie do lokalnej prasy że przyjmiesz takie rzeczy wiem że to ponownie używane ale jak nie ma innej opcji.
Życzę wam dużo sił i mocno trzymam kciuki
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Awatar użytkownika
edyta250908
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2011 17:30

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: edyta250908 »

Bardzo dziękuję za odpowiedz i porady, z których oczywiście skorzystam. Serdecznie pozdrawiam ! :)
Awatar użytkownika
edyta250908
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2011 17:30

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: edyta250908 »

Witam ponownie! Sytuacja zmusza mnie do szukania pomocy.Poszukuję ciuszków, zwłaszcza spodni dla mojego brata.Kto by miał jakieś na zbyciu, w dobrym jeszcze stanie bardzo bym prosiła o pomoc. Brat ma 16lat, jest szczupły,nosi ubrania na 158, 160. Gdyby ktos był chętny do pomocy, bede bardzo wdzięczna, pokryje koszty przesyłki. Dziękuje Pani Kasi, która już kiedys obdarowała mojego brata ciuszkami:)
Pozdrawiam!
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

edyta tu jest mała liczba osób spróbuj na facebooku w grupie oddam - przyjmę możesz napisać do mnie pw ze swoimi danymi zaproszę cię ;)
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
arsenal
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013 20:45

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: arsenal »

Witam. Mam pytanie pobieram pieniadze z PCPR . moj dochod to alimenty 500 zl i z tego co wiem to jezelibym chcial jeszcze pobierac pieniadze na kontynuowanie nauki to moj dochód nie moze przekroczyc 954 zl jezeli sie nie mysle, a co jezeli podejme prace i moj dochod przekroczy ten prog ale nie poinformuje PCPR o tym ze pracuje, czy oni to jakos sprawdzaja moje dochody i czy moga dojsc do tego ze bym pracowal?? bardzo prosze o informacje.
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

arsenal pytasz jak oszukać pcpr czy mi się wydaje?
pod karą pozbawienia cię wolności do lat bodajże 3 podpisujesz oświadczenie o tym jakie są Twoje dochody. Ponad to pcpr ma prawo żądać od ciebie zaświadczenia z us o dochodach. Pewnie że możesz zaryzykować i udawać że nie pracujesz, nie wykazywać dochodu ale jak wyjdzie na jaw będziesz musiał zwrócić niesłusznie pobrane świadczenia wraz z niemałymi odsetkami.
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
arsenal
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2013 20:45

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: arsenal »

tu nie chodzi o to ze chce oszukac tylko chcialem sie dowiedziec jakie byly by konsekwencje tego jezeli bym chcial zrobic, dziękuje za odpowiedz:)
Julka777
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2011 12:23

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Julka777 »

Witam,

chciałabym zapoznać się ze stanowiskiem PCPR co do udzielania urlopów na warunkach urlopu macierzyńskiego.
Z informacji, jakie udało mi się już uzyskać z różnych instytucji, a także od matek RZ, urlop taki jest udzielany na pisemny wniosek pracownika, w terminie dla niego dogodnym, jednak nie później, jak do ukończenia przez dziecko 7 r.ż. (lub 10 r.ż. dla dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym).

Kodeks Pracy nie określa jasno terminu rozpoczęcia urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego i urlop ten opiera się jedynie na zasadach urlopu macierzyńskiego (a typowym urlopem macierzyńskim nie jest).

Jakie jest stanowisko PCPR w powyższej sprawie? Czy faktycznie (i w sumie zgodnie z KP) można o taki urlop wystąpić w dowolnym terminie po przyjęcia dziecka na wychowanie do RZ, ale nie przekraczając wieku 7 lat dziecka, czy należy rozpocząć go w dniu przyjęcia dziecka do domu i traktować go jak typowy, definiowany urlop macierzyński?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: agniecha86 »

Julka777 KP z tego co pamiętam z naszego starania się o u.m. mówi, że ma się rok od dnia uprawomocnienia się decyzji sądu i dotyczy to zarówno ado jak i RZ (tutaj jest kwestia dziecka a wychowanie)

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


Julka777
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2011 12:23

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Julka777 »

agniecha86 ... czyli jeśli moje postanowienie końcowe o ustanowieniu RZ zostało wydane 25 lipca 2012 roku, to składając wniosek o urlop macierzyński od dnia 10 maja 2013 roku zmieściłam się w terminie???
Martunia
Posty: 861
Rejestracja: 16 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Martunia »

agniecha86 a który punkt KP tak mówi? Ja swego czasu szukałam i nie znalazłam. Było tylko o tym, że nie można przekroczyć 7 rż dziecka.
Nawet największe problemy tracą znaczenie, kiedy usłyszę "Mamo? Kocham cię nad życie, wiesz?"

http://siepomaga.pl/s/klikaj

812
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

też nie kojarzę tego artykułu, może ktoś się opiera w przepisach ubezpieczeniowych - towarzystwa ubezpieczeniowe mają przepis o wypłacie świadczeń z tytułu urodzenia lub przysposobienia dziecka właśnie 12 m-cy od daty urodzin lub prawomocności postanowienia; na tej samej zasadzie wypłacany jest zasiłek tzw becikowe.

julka niestety z tego co się łatwo zorientować ten przepis z racji niedoprecyzowania jest różnie interpretowany przez prawników pcpr
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
Julka777
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2011 12:23

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: Julka777 »

No właśnie ... mogliby doprecyzować czy ujednolicić te przepisy, bo oszaleć można. Każdy je interpretuje w inny sposób i mnie już naprawdę powoli zaczyna brakować argumentacji, aby udowodnić, że coś mi się w ogóle należy :(
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: ktbs »

julka a napisz do ministerstwa pracy i polityki społecznej - dość szybko odpowiadają
kasia - ciocia na zastępstwo ;)
agniecha86
Posty: 11634
Rejestracja: 19 paź 2008 00:00

Re: pracuję w PCPR chętnie odpowiem na Wasze pytania

Post autor: agniecha86 »

My odosiliśmy się tylko do urlopu ojcowskiego bo mąż pracował ja nie. I opieralismy sie a art 182, odnoszący się do Pracownika :)

15.07.2011r. Kwalifikacje na RA/RZ :DDD:

1066

5tcw sercu cichosza :(

W oczekiwaniu na kolejny cud

Ząbki Wiktorka

Agnieszkowe Pogotowie Rodzinne


ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”