Co wiedza o Nas ludzie?

Dyskusja na temat wszystkiego co dotyczy rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych, pogotowii rodzinnych i szeroko rozumianej tematyki rodzicielstwa zastępczego.

Moderator: Moderatorzy rodzicielstwo zastępcze

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sly74
Posty: 121
Rejestracja: 30 maja 2007 00:00

Co wiedza o Nas ludzie?

Post autor: sly74 »

Czy znajomosc tematu rodzin zastepczych jest wystarczajaca,czy osoby ktore spotykaja na swojej drodze dzieci,mlodziez lub tez doroslych z takich rodzin umieja zachowac i przyjac do siebie Ich zycie oraz ze te osoby walczyly i walcza o tzw normalne zycie bo wiem o tym ze nie kazda taka osoba wychodzi pocharatana psychicznie i radzi sobie dobrze w zyciu doroslym .


Bo z moich obserwacji wyglada tak ze zalezy na kogo sie popadnie i jak kto w zyciu czasami jest pod gorke a czasami z gorki .Szkoda tylko ze tych pod gorke jest wiecej :(
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Post autor: ktbs »

sly
myślę podobnie, wiedza jest znikoma wszyscy rodziców zastępczych podziwiają jak bohaterów narodowych a dzieci z tych rodzin mają za gorsze - trudno z tym walczyć;
jakiej dużej kampani społeznej nam potrzeba żeby wyjść z takiego myślenia?
Awatar użytkownika
sly74
Posty: 121
Rejestracja: 30 maja 2007 00:00

Post autor: sly74 »

Kampania spoleczna to jedno a zmiana myslenia to drugie i tutaj bedzie najgorzej no ale nie ma innego wyjscia jak dalej zyc i isc przez zycie chociaz Ono nie rozpieszcza...
Awatar użytkownika
sly74
Posty: 121
Rejestracja: 30 maja 2007 00:00

Post autor: sly74 »

Dzis leci o rodzinach zastepczych w Panoramie Lubelskiej.
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Post autor: ktbs »

teraz po dramacie dziecka z RZ w Manowie koło Koszalina wszyscy robią programy o rz;
w najbliższej interwencji na polsacie też się szykują....

a że ja jestem z Koszalina to pasma lubelskiego nie odbiorę
Awatar użytkownika
sly74
Posty: 121
Rejestracja: 30 maja 2007 00:00

Post autor: sly74 »

ktbs a szkoda ze tak wyszlo z tym dzieckiem :(
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Post autor: ktbs »

oczywiście że szkoda dziecka
szkoda też że system pozostawia wiele do życzenia i że takim ludziom udaje się zostać rodziną zastępczą
i szkoda że jednych kontrolują co rusz a innych tylko przy wywiadach półrocznych
Awatar użytkownika
sly74
Posty: 121
Rejestracja: 30 maja 2007 00:00

Post autor: sly74 »

W moim przypadku to kurator pracowal blisko mnie wiec wiedzial prawie wszystko co sie dzialo u mnie.

Co do systemu to masz racje ale jesli nawet system bedzie ok a ludzie beda olewac swoje obowiazki to nic z tego nie bedzie i mysle ze tutaj powinna isc zmiana.

Wczoraj bylo o tym w expressie dla reporterow.
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Post autor: ktbs »

teraz chwilowo wszędzie o tym jest, ale za jakiś czas inna afera przykryję tę i znowu zapomna o systemie rodzin zastępczych
Awatar użytkownika
kanna26
Posty: 511
Rejestracja: 30 sty 2008 01:00

Post autor: kanna26 »

Witam
Często spotykam się z opinią na temat rodzin zastępczych , że dorabiają się na dzieciach . Uważam , że to wypowiedzi ludzi , którzy tak naprawdę nic nie wiedzą na temat funkcjonowania rodzin zastępczych lub pogotowi rodzinnych.

Co do tej dziewczynki , która przeżyła tyle złego , to bardzo mi jej szkoda , mam nadzieję , że wyjdzie psychicznie na prostą potrzeba tylko dużo , dużo miłości i cierpliwości. A ci ludzie którzy dali tym potworom dzieci powinni ponieść konsekwencje.

Pozdrawiam
ktbs
Posty: 4738
Rejestracja: 06 sty 2005 01:00

Post autor: ktbs »

kanna
jeżeli wiesz jak kwalifikuje się rodziny zastępcze to też wiesz jak wygląda wizyta w domu i szkolenia;
szczerze należy przyznać że o charakterze człowieka i jego reakcji na trudności wynikające z pracy z dziećmi pokrzywdzonymi przez los nie da rady nic powiedzieć na takim szkoleniu....


a zarabiania na dzieciach? jak ktoś wie jak niech mi to rozrysuje chyba bo ja cały czas dokłdam
Awatar użytkownika
sly74
Posty: 121
Rejestracja: 30 maja 2007 00:00

Post autor: sly74 »

Sa osoby ktore moga tzw zarabiac na tym ale duza wiekszosc na tym nie zarabia .Znam to z zycia i to kiedy byl PRL,wtedy podobno bylo duzo kasy ale jakos tego nie zauwazylem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo zastępcze”