Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

W oczekiwaniu na ten telefon... i pierwsze dni po nim.

Moderator: Moderatorzy moja adopcyjna droga

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

myszka333 oczywiście,że myślałam, ale cały czas powstrzymuje nas myśl, że to zaszkodzi bo się sędzia wkurzy. Wiemy natomiast, że jeśli sprawa będzie z wynikiem niekorzystnym dla nas to piszemy skargę go prezesa sądu.
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: myszka333 »

asikczek pisze:myszka333 oczywiście,że myślałam, ale cały czas powstrzymuje nas myśl, że to zaszkodzi bo się sędzia wkurzy. Wiemy natomiast, że jeśli sprawa będzie z wynikiem niekorzystnym dla nas to piszemy skargę go prezesa sądu.
Trzymam kciuki za Was mocno :glaszcze
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Miniula
Posty: 755
Rejestracja: 16 kwie 2012 19:38

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Miniula »

asikczek pisze:Wiemy natomiast, że jeśli sprawa będzie z wynikiem niekorzystnym dla nas to piszemy skargę go prezesa sądu.
Przykro mi Cię sprowadzić na ziemię, ale skarga do prezesa sądu będzie miała tylko taki efekt, że spuścicie parę. Nie będzie żadnego wymiernego działania, dostaniecie standardową odpowiedź, że sędzia działał zgodnie z przepisami, w ocenie faktów i dowodów jest niezawisły oraz, że macie możliwość odwołania się do wyższej instancji, jeśli podważacie orzeczenie.
Bawiłam się w to, sprawa przegrana :( Do tego stopnia, że wice-prezes sądu wymyślił sobie fakty, które nie miały miejsca (mamy na to świadków). Na szczęście apelacja trochę wyprostowała temat.
Jedynie pójście ze sprawą do mediów może przynieść jakikolwiek efekt.
Tyle mówi się o "dobru dziecka", a tutaj to dobro jest ewidentnie poza zainteresowaniem osób decyzyjnych.
Sędzia jest do ruszenia tylko poprzez opinię publiczną.
Trzymajcie się. Wiem, że Wam ciężko. A Małego strasznie, strasznie szkoda :(

Cuda czasami przybierają formę, jakiej się nie spodziewaliśmy, o jaką nie prosiliśmy, jaka może nas niekiedy przerażać. Ale nadal są cudami, odpowiedzią na nasze modlitwy... A może po prostu wynikiem naszej pracy...

Miniek już Miniulowy :love:

Nela8


Kalka58
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2011 22:15

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Kalka58 »

Na tym etapie sędzia jest nie do ruszenia, przynajmniej nie przez rodzinę która czeka na adopcje dziecka w momencie gdy sędzia ma pozbawić władzy rodzicielskiej jego biologiczną matkę. Dlatego, ze potencjalni przyszli rodzice nie są bezstronni, bo matka biologiczna ma prawo złożyć wniosek o przywrócenie władzy, bo sąd musi mieć tyle czasu ile uważa za stosowne aby to wszystko rozpatrzyć.

Pozostaje tylko czekać, cierpliwie czekać, bo to się kiedyś skończy. niestety dobro dziecka w tym całym cyrku jest najmniej ważne, najważniejsze są prawa dorosłych.

( Miałam kiedyś u siebie dzieci których sprawa o pozbawienie władzy toczyła się prawie trzy lata, bo rodzice składali wnioski o przywrócenie władzy rodzicielskiej na zmiane. Jak sędzia kończyła postępowanie o przywrócenie władzy matce takowy wniosek składał do sądu ojciec, kończyła się sprawa ojca wniosek wnosiła matka. Tu będzie szybciej bo jest tylko matka.)
Dużo cierpliwości i siły życzę.
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: tati-ana »

Asikczek, jak u Was?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

u nas bez zmian... szare dni przelatują jeden po drugim. Czekamy na rozprawę, która jest wyznaczona na listopad. Jeździmy do Małego raz w tyg, na więcej nie mamy już sił, ale też częstrze wizyty bardzo Małego wyprowadzają z równowagi (właściwie pożegnania, bardzo nie chce wracać do DD).
Natomiast z rzeczy pozytywnych: szybciej umiemy coś wyegzekfować :), oczywiście są nerwy i początkowy bunt, ale szybciej się Mały uspokaja i znowu jest fajnie. Coraz więcej mówi i jest bardziej kontaktowy - pokazuje rózne rzeczy, chce wiedzieć jak się nazywają, jak coś fajnego znajdzie od razu przybiega to pokazać, często się usmiecham.
Awatar użytkownika
Michurajki
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2011 22:55

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Michurajki »

asiczek co na ta cala sytuacje mowia z oao?
Mama cudownego Synka i ... cudownej Córeczki
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

Nic nie mówią. Ostatnio rozmawiali z nami w lipcu kiedy to stwierdzili ze nie możemy teraz rezygnować.
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: tati-ana »

Nie no, OA popisuje się tak, że tylko :firing:
Bardzo łatwo komuś powiedzieć: nie rezygnujcie, po czym zostawić ludzi samych sobie :mur:

Mały coraz większy, przywiązuje się... Wam, dorosłym ciężko, a co dopiero takiemu szkrabowi...

Nic to nie da, ale myślę o Was, z całych sił trzymam kciuki za happy end i to jak najszybszy!!!
Kalka58
Posty: 148
Rejestracja: 19 maja 2011 22:15

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Kalka58 »

I co u Was? PO sprawie?
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

sprawa wkrótce, póki co jeździmy do Małego. Wspieramy się nawzajem bo jest coraz ciężej to przetrzymać
tati-ana
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2012 15:36

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: tati-ana »

Macie moje kciuki i najlepsze myśli! :glaszcze
Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

Kolejna rozprawa i kolejne odroczenie. Tym razem o miesiąc. NIE MAM JUŻ SIŁ :mur:
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Go30 »

asikczek :glaszcze kolejny miesiąc dla mb? Kolejny raz sąd nie patrzy na dobro dziecka :firing: A jakie umotywowanie tej decyzji przez sędziego? Coś ma się przez ten okres wydarzyć?

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Awatar użytkownika
Gość

Re: Matka biologiczna złożyła wniosek o przywrócenie praw

Post autor: Gość »

Nic. Panie z Rodk ktore mialy byc dzis przesluchiwane nie stawily się. Są na L4. Sedzia juz nie bedzie ich wzywacipo raz 2. Mb kilka dni temu urodzila i tez jej nie bylo. Wiec ma sie stawic w grudniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja adopcyjna droga”