o matko! czyli strach przed nieznanym

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
martal1979
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2015 19:36

o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: martal1979 »

Cześć,
jestem nowa na bocianie.
W zeszłym roku w czerwcu ukończyiśmy z mężem szkolenie na rodziców adopcyjnych i dumą odebraiśmy nasz dyplom. Ponieważ byliśmy w trakcie budowy domu odroczylismy nasz proces na rok-chcieliśmy poukładać nasze wariackie sprawy zwiazane z domem i przeprowadzką i wtedy wrócic na spokojnie do tematu. W ierpniu pojawiliśmy się ponownie w ośrodki i złozyliśmy wniosek o rozpoczęcie procedury. Podczas rozmów z paniami z ośrodka sprecyzowaliśmy swoje marzenia odnośnie dzieci-2-3 letni chłopiec. Od tego czasu mój syn śnił mi się 2 razy (Wojtuś-zobaczymy czy moje serce dobrze mi podpowiada).Od czasu rozoczęciaprocedury z jednej strony czekam na TEN telefon z drugiej jednak biję się z myślami. Czy sobie poradzę, jak to będzie, jak odbbierze mnie moje dziecko, jak mam się nim zajmować w co się bawic jak zainteresować sobą, światem i co mam zrobić żeby sie udało.To mnie strasznie zjada. W sumie nic się przecież jeszcze nie stało , nie mam tej sytuacji przed oczyma a mam strach. Poradzcie mi co mam zrobić, czy będę wiedziała jak się zachować?
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: aneczka1973 »

MIałam podobnie, co więcej uważałam że nie mam instynktu macierzyńskiego. Przeszło mi jakieś 15 minut po spotkaniu z dziećmi:-) Do tej pory jestem tym zaskoczona:-)
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
martal1979
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2015 19:36

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: martal1979 »

jak długo jesteś już mamą?
napisz swoją historię :-D
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: wako »

martal1979 ja się tak nakręcałam przed poznaniem syna, że prawie zeszłam na zawał. Przerażenie ustąpiło jak tylko na niego spojrzałam. To było moje dziecko i nic więcej nie miało znaczenia.
martal1979
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2015 19:36

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: martal1979 »

boję się, że się nie sprawdzę, że stanę jak wryta i nie będe wiedziała co z młodym człowiekiem zrobić, taka sytuacja patowa w głowie...
wako
Posty: 356
Rejestracja: 12 paź 2014 19:54

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: wako »

Większość z nas miała taki strach w sobie, to normalnie kiedy człowiek nie wie czego się spodziewać :)
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: aneczka1973 »

jesteśmy razem ponad 3 lata.Instynkt mi zaskoczył momentalnie, początkowo zabawy wydawały mi się sztuczne ale dość szybko zaczęło mi to wszystko sprawiać przyjemność i dawać radość:-)

a dodam że wcześniej byłam kompletnie aspołeczna jeśli chodzi o kontakty z dziećmi, zachwycanie się cudzymi dziećmi i nawiązywanie interakcji z nimi.
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
martal1979
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2015 19:36

Re: o matko! czyli strach przed nieznanym

Post autor: martal1979 »

mam nadzieję, że tak się również stanie u mnie
jak duże dziecko adoptowałaś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”