Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Leeleeth »

Nasza opiekunka prawna małego od razu przystala na zmianę imienia i zaczela mowic do niego naszym imieniem. :-)
Nam też naturalnie przyszło mowic tym wlasciwym.
Czyli jest ok
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
Awatar użytkownika
joasiasz
Posty: 211
Rejestracja: 11 wrz 2010 14:47

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: joasiasz »

Witam

Czytam tak to forum i postanowiłam także napisać.
Na początku Naszej drogi adopcyjnej rozmawialiśmy z mężem odnośnie imienia ew.zmiany imienia,że jeśli dziecko będzie malutkie to zmienimy a jeśli ciut starsze(chcieliśmy dziecko do 2 lat)to zostawimy (chyba,że by było nie do przyjęcia).
Po 9-ciu miesiącach oczekiwania zadzwonił "ten telefon",że czeka na Nas chłopczyk 3 letni zdrowy i wszystko ok.
Miał imię nadane przez biologiczną .Imię było "normalne"-Tomek.Ja zawsze marzyłam o Tymoteusz Krzysztof(Krzysztof imię mojego taty)Więc Tymek a Tomek żadna różnica a jednak!
Kilka razy powiedziałam do synka Tymek a on "ale ja mam na imię Tomek"więc pozostawiliśmy tego Tomka.
Będąc na rozprawie w sądzie o przysposobienie sędzina spytała czy zmienimy imię dziecka my powiedzieliśmy,że nie.
Ale nie wiem czy z nerwów ,czy jakiś amok zapomnieliśmy powiedzieć,że chcielibyśmy dopisać drugię imię Krzysztof.I nie zostało przez Nas to powiedziane.
Powiem szczerze ubolewałam,że nie powiedziałam w sądzie o tym "Krzysztofie"ale miałam nadzieję,ze jak udamy się po Nowy akt urodzenia to może będzie opcja zmienić drugię imię.
I w dniu kiedy pojechaliśmy po Nowy akt urodzenia pytałam Pani w USC czy można dopisać tego "Krzysztofa" powiedziała,że to trzeba rozprawe w sądzie i dużo załatwiania po czym stwierdziła,że w sumię drugie imię nie jest tak ważne a szkoda tracić siłę i energię na rozprawy.W sumie przyznałam jej rację.Jakoś "przeżyję "brak drugiego imienia mojego ukochanego taty-Krzysztof
Spytałam tylko czy jeśli moje dziecko miało nadane drugię imię przez biologicznych to czy na nowym akcie urodzenia ono będzie ,Pani powiedziała mi,że tak ,gdyż nie zmieniłam pierwszego imienia to tym samym jeśli dziecko miało nadane imię drugie także nie pozostaje zmienione.
I Pani przyniosła "stary"akt urodzenia i doznałam olśnienia,osłabnięcia organizmu sama w sumie nie wiem jak nazwać to uczucie ,które mi wtedy towarzyszyło.W poprzednim akcie urodzenia widniało TOMASZ KRZYSZTOF!!!!Biologiczni tak nadali mu drugię imię.
Pani z Urzędu powiedziała DZIECKO I WY BYLIŚCIE SOBIE PISSANI....

Taka zwykła historia a jak strasznie ważna...

Pozdrawiam
06.09.2010-Pierwsza wizyta w Ośrodku (Sosnowiec)
31.10.2011-28.11.2011-Warsztaty
06.12.2011-Kwalifikacja
13.08.2012-TELEFON
13.09.2012-Jesteśmy już razem
24.10.2012-Już na zawsze razem
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: trnado12 »

super:) Aż mi ciary przeszły... Moja córka miała na imię tak samo jak moja siostra:):):)
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
alexa79
Dokarmiam bociana ;)
Posty: 24877
Rejestracja: 31 paź 2009 01:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: alexa79 »

joasiasz pięknie =xxx#
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Wielkie zaskoczenie.

Post autor: matula »

. Szczerze to mam gdzieś prawo i dogadaliśmy się z dyrektorkami, aby wywoływane były naszym nazwiskiem i imionami które chcemy im nadać.
Odradzam zmianę imion, chyba, że sobie same wybiorą; bo kiedyś mogą mieć żal.
aneczka1973
Posty: 110
Rejestracja: 05 paź 2011 09:14

Re: Wielkie zaskoczenie.

Post autor: aneczka1973 »

My zmienialiśmy imiona ale najstarsze dziecko miało 2 lata i 8 mcy, przy starszym o rok się nie zdecydowaliśmy. 5 i 7 lat to dużo na zmianę imienia... trzeba by to dobrze przemyśłeć i skonsultować z dzieckiem moim zdaniem.

Zawsze można przejść na ED po uprawomocnieniu się wyroku. U nas ostateczna rozprawa była po 2 miesiącach od pieczy... ciekawe ile to u Was potrwa.

Życzę Wam wiele dobra! i jak najszybszej rozprawy:-)
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Wielkie zaskoczenie.

Post autor: matula »

My zmienilismy imię dwulatce, z róznych powodów. Do tego imienia córka jest bardzo przywiązana. Ale niedawno, wyraziła smutek z tego powodu; nie chcę nawet powtarzać słów, które wypowiedziała.
trnado12
Posty: 300
Rejestracja: 24 lip 2013 22:13

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: trnado12 »

My też zmieniliśmy, ale córcia jest mała jak zmienialiśmy miała 5 miesięcy. Teraz ma 8 i super reaguje na swoje nowe imię:):):)
trnado12

"Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było jakby róża przez otwarte wpadła okno..."
natalek75
Posty: 378
Rejestracja: 31 sie 2011 10:39

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: natalek75 »

My starszemu zmieniliśmy byl maly wiec nie bylo problemu. Młodszemu sami nadaliśmy imie mial zaledwie 2 dni :-D
Barbara86
Posty: 1194
Rejestracja: 16 mar 2013 10:45

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Barbara86 »

Witam my również zmieniliśmy inię synkowi jak go adoptowaliśmy miał 7 miesięcy więc nie było problemu.Nasz synek ma dwa imiona Krzysztof bo bardzo nam się podobało a Władysław po obydwu dziadkach.
Niestety na odczytaniu wyroku o przyznanie nam praw dowiedzieliśmy się że jego ojciec biologiczny na na imię "Krzysztof". Jak byśmy wiedzieli albo było by gdzieś w aktach zapisane to na pewno byśmy mu tak nie dała na imię tylko Filip.
Nasz kochany Synek z nami na zawsze :)

Drugie podejście 27.11.2014

Czy jest taka miłość

Która nie przemija?

Jest to ta do syna

On rośnie i ona

Jest olbrzymia.

Ta miłość nie przemija!
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: myszka333 »

Barbara86 pisze:Witam my również zmieniliśmy inię synkowi jak go adoptowaliśmy miał 7 miesięcy więc nie było problemu.Nasz synek ma dwa imiona Krzysztof bo bardzo nam się podobało a Władysław po obydwu dziadkach.
Niestety na odczytaniu wyroku o przyznanie nam praw dowiedzieliśmy się że jego ojciec biologiczny na na imię "Krzysztof". Jak byśmy wiedzieli albo było by gdzieś w aktach zapisane to na pewno byśmy mu tak nie dała na imię tylko Filip.
wiem, ze jak rodzi się dziecko, to rodzic ma bodajże 6 miesięcy na zmianę decyzji co do imienia, nie chcieliście się dowiadywać o to? Mam też znajomą, która zmieniła dziecku biologicznemu imię, gdy mała miała już kilka lat, bo tym drugim imieniem mówili do niej od zawsze.
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Barbara86
Posty: 1194
Rejestracja: 16 mar 2013 10:45

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Barbara86 »

Nie stwierdziliśmy że zostanie takie imię i już i cieszymy się że ma dwa.
Nasz kochany Synek z nami na zawsze :)

Drugie podejście 27.11.2014

Czy jest taka miłość

Która nie przemija?

Jest to ta do syna

On rośnie i ona

Jest olbrzymia.

Ta miłość nie przemija!
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: matula »

Nie zostałam zrozumiana. Nie było żadnego problemu ze zmianą imienia, gdy córka była mała (wymawialismy podobnie jak imię nadane przez rodziców biologicznych), jak również przez wiele następnych lat. Czasem droczyłą się o tę zmianę, ale łatwo dała się przekonać, że może do starego imienia wrócić i ma jakby więcej mozliwości wyboru.

Swój żal wyartykułowała niedawno. Imię, które rodzice adopcyjni dają od siebie z miłością, może dla dziecka okazać się stratą.
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: myszka333 »

matula pisze:Nie zostałam zrozumiana. Nie było żadnego problemu ze zmianą imienia, gdy córka była mała (wymawialismy podobnie jak imię nadane przez rodziców biologicznych), jak również przez wiele następnych lat. Czasem droczyłą się o tę zmianę, ale łatwo dała się przekonać, że może do starego imienia wrócić i ma jakby więcej mozliwości wyboru.

Swój żal wyartykułowała niedawno. Imię, które rodzice adopcyjni dają od siebie z miłością, może dla dziecka okazać się stratą.
ja zrozumiałam, że córka jako dwulatka wyraziła zdanie o zmianie imienia ;) a teraz ile ma lat?
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
matula
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2013 16:10

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: matula »

Teraz córka jest formalnie dorosła. :-) Ma 19 lat.

Tak, że tę stratę odczuła po latach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”