Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
myszka333
Posty: 2120
Rejestracja: 05 kwie 2006 00:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: myszka333 »

maddie pisze:My też zmienialiśmy imiona, mimo, że dzieci mają 6 i 8 lat, imię starszego było dla mnie trudne do zaakceptowania, więc po prostu przedstawiłam im opcję, że wraz ze zmianą nazwiska mogą, jeśli zechcą zmienić imiona a oni entuzjastycznie na to przystali i sami wymyślili sobie nowe, na szczęście całkiem "normalne" :) przez tydzień jeszcze dopytywałam, czy aby są pewni swoich wyborów a oni nie zmienili zdania, więc sąd zatwierdził nowe dane
super :)
MojBlog
21.05.15r.-zadzwonił TEN telefon :)
01.06.15r.-poznaliśmy Synka
22.07.15r.-Synek zamieszkał z nami
15.06.16r.-niespodzianka-zadzwonił drugi TEL
20.06.16r.-poznaliśmy Synka nr2
02.08.16r.-zamieszkał z nami Synek
Barbara86
Posty: 1194
Rejestracja: 16 mar 2013 10:45

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Barbara86 »

maddie pisze:My też zmienialiśmy imiona, mimo, że dzieci mają 6 i 8 lat, imię starszego było dla mnie trudne do zaakceptowania, więc po prostu przedstawiłam im opcję, że wraz ze zmianą nazwiska mogą, jeśli zechcą zmienić imiona a oni entuzjastycznie na to przystali i sami wymyślili sobie nowe, na szczęście całkiem "normalne" :) przez tydzień jeszcze dopytywałam, czy aby są pewni swoich wyborów a oni nie zmienili zdania, więc sąd zatwierdził nowe dane

super my również zmieniliśmy synkowi imię. I jak pomyślnie przejdziemy kwalifikacje na drugie dziecko również zmienimy imię.
Nasz kochany Synek z nami na zawsze :)

Drugie podejście 27.11.2014

Czy jest taka miłość

Która nie przemija?

Jest to ta do syna

On rośnie i ona

Jest olbrzymia.

Ta miłość nie przemija!
k_anilorak
Posty: 218
Rejestracja: 24 kwie 2012 12:23

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: k_anilorak »

Znajomi również zmienili imiona swoim dzieciom - 3 i 7 lat (ale tylko dlatego, że imiona nadane przez RB były o dość pejoratywne w odbiorze.
Młodsze dziecko od razu zaakcpetowało swoje nowe imię (czasami na złość nie reagowało na nowe i mówiło, że nazywa się inaczej). Starszemu nie podobało się imię zaproponowane przez rodziców i wybrało sobie samo imię :)
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: AgaGd »

Córeczka bardzo szybko zakceptowała nzieńowe imię :-) Jesteśmy ze sobą dopiero tydzień, a ona juz bardzo rzadko mówi o sobie starym imieniem. Mieliśmy śmieszną sytuację, bo Mąż powiedzał "Chodź Księżniczko do tatusia", a Mała na to: "Nie jestem Księżniczka, jestem A..." i tu padło jej nowe imię :-)
sierpień 2002 - Synek jest z nami
od luty 2013 - czekamy na Córeczkę
04.07.2013 - mamy kwalifikację i czekamy na telefon
03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !
Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Klimka »

Mam pytanie - w którym momencie zmienia się dziecku imię i jak wygląda to "technicznie"?
Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Go30 »

Klimka pisze:Mam pytanie - w którym momencie zmienia się dziecku imię i jak wygląda to "technicznie"?
we wniosku do sadu pisze sie o zmiane i od razu na jakie imie chce sie zmienic. Technicznie wyglada to tak, ze w postanowieniu sadu jest nowe imie i jak odbierasz nowy akt to tez juz wszystko jest zmienione.

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


Klimka
Posty: 165
Rejestracja: 04 sty 2014 02:39

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Klimka »

Go30, dzięki. Ale we wniosku o adopcję czy już później, po orzeczeniu adopcji?
Pockahontas
Posty: 2897
Rejestracja: 06 wrz 2012 15:13

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Pockahontas »

Najlepiej we wniosku, ale gdyby w nim się to nie znalazło, można jeszcze zgłosić podczas rozprawy, często sędzia sam pyta czy imię ma być zmienione.
Awatar użytkownika
AgaGd
Posty: 288
Rejestracja: 06 mar 2002 01:00

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: AgaGd »

My napisaliśmy w tym pierwszym wniosku o adopcję, że prosimy o zmianę imienia dziecka, ale nie podawaliśmy w nim na jakie imie, bo nie byliśmy pewni czy córeczka je zaakceptuje. Dopiero na ostatecznej rozprawie adopcyjnej, sędzia zapytała nas czy podtrzymujemy chęć zmiany imienia Małej. Opowiedzieliśmy jej o tym jak Córeczka reaguje na nowe imię, że jej się bardzo podoba i wtedy sędzia wpisała to w postanowienie adopcyjne z podaniem nowego imienia i nazwiska. Po 21 dniach postanowienie się uprawomacnia i sąd wysyła je do urzędu stanu cywilnego. Urząd na tej podstawia wystawia dziecku nowy akt urodzenia z nowymi danymi i nowym peselem.
sierpień 2002 - Synek jest z nami
od luty 2013 - czekamy na Córeczkę
04.07.2013 - mamy kwalifikację i czekamy na telefon
03.02.2015 - poznaliśmy naszą Córeczkę :-)
15.04.2015 - Córeczka już na zawsze jest nasza !
Barbara86
Posty: 1194
Rejestracja: 16 mar 2013 10:45

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: Barbara86 »

Myśmy od razu podaliśmy we wniosku adopcyjnym że zmieniamy imię i na jakie zmieniamy imiona (bo ma dwa imiona) ale i tak sędzina pytała czy chcemy zmienić imię jak tak to na jakie.Pamiętam że jak jeździliśmy do synka to tam babki już mówiły do niego po jego nowym imieniu żeby się przyzwyczajał ale dodam że synek miał siedem miesięcy jak miał zmienione imię
Nasz kochany Synek z nami na zawsze :)

Drugie podejście 27.11.2014

Czy jest taka miłość

Która nie przemija?

Jest to ta do syna

On rośnie i ona

Jest olbrzymia.

Ta miłość nie przemija!
super ola
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2015 15:42

Re: Imiona naszych pociech - czy zmieniać po adopcji?

Post autor: super ola »

My mieliśmy sprawę nieco inną, ponieważ adoptowaliśmy naszego synka z Ukrainy, miał wtedy 4,5roku więc imienia nie zmienialiśmy, a i tak jest ładne i polskie, bo jego rb byli polakami. Mamy Walentego :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”