Rodzina zastępcza dla dziecka z rodziny...

O adopcji na poważnie. Czy adopcja jest lekarstwem na nasze problemy? Dlaczego adoptujemy? Czego się boimy? Może ktoś ma już gotową odpowiedź?

Moderator: Moderatorzy adopcyjne dylematy

Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

Dziękuję Wam kochani za wiele miłych słów :flowers:

Zawitałam na bociana ponad dwa mce temu goraczkowo czytając Wasze historie adopcji,
wtedy mieliśmy zamiar z mężem zabrac jakiegoś malucha 2-4 w rodz.zast. i to wszystko co wydarzyło się w przeciągu tego czasu zaskoczyło nas bardzo
:D
przenoszę się na wątek o adopcyjnej drodze bo dziś Pani kurator obiecała że porozmawia osobiscie z sędziną aby Asia zamieszkała z nami jeszcz przed Wielkanocą
załatwiliśmy już jej przeniesienie do szkoły naszej córki
mamy nadzieję że wszystko pójdzie dobrze
poproszę męża wieczorkiem żeby pomógł mi umieścić zdjęcia dziewczynek do pooglądania :lol:
Awatar użytkownika
Mat
Administrator
Administrator
Posty: 3723
Rejestracja: 01 sie 2002 00:00

Post autor: Mat »

Kiwinka, bardzo się cieszę i gratuluję, świetne wiadomości piszesz! :)
chineczka
Posty: 1714
Rejestracja: 02 cze 2004 00:00

Post autor: chineczka »

To wspaniale, ale beda Swieta.
Twoja coreczka da sobie rade. Swietnie ze odwiedza Asie i wie jak Asia mieszka. Swietnie ze uczestniczy w przygotowaniach.
Pisz i czekam na zdjecia.
Mama sloneczka
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

nie umiem sobie znależć miejsca...
czekam na telefon od kuratorki...obiecała że porozmawia z sędzią...może być że jutro, pojutrze Asia bedzie juz nami!...
... :telefon:
jednak przeniosę się na inny watek jak będzie po wszystkim, tak symbolicznie - tu
pierwszy etap a potem nowy na innym wątku
...czekam...
:roll:
zuzola
Posty: 3235
Rejestracja: 06 gru 2003 01:00

Post autor: zuzola »

Kiwinko, jeszcze troszkę cierpliwości...
A może miałabys ochote przyjechać z rodziną na spotkanie bocianowe w maju? Byłoby mi bardzo miło Was poznać :D
/phpbbforum/viewtopic.php?t=25970
Pozdrawiam Cię gorąco i czekam z niecierpliwością na wiadomości.

Mama Zuzi (IX. 2002) i Filipka (IX. 2008)


Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

Kiwinka trzymam kciuki :bigok:
... na tych stronach to prawie kazdy na telefon czeka, albo juz sie doczekal, albo czeka na to czekanie (to ja ;) ).....
Pozdrawiam cieplo :cmok:
Gosh, szczęśliwa mama Stasia Żołnierza :love:
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

Zuzola dziękuję za zaproszenie :D chętnie przyjedziemy
dam znać i się zapiszemy jak Asia będzie u nas na zawsze, a ja...
dalej czekam...
:telefon:
na szczęście dziś o 16 zabieramy Asię na weekend ! :flowers:
ale w niedzielę spowrotem :cry2:
dziś byłam w jej szkole, chwaliła się wszystkim Paniom swoją ciocią i bardzo milo mnie przyjęły, cieszą się że Asia będzie miała swój dom
mówią że ostatnio Asia promienieje, jest radosna, no nie to dziecko :lol:
tylko ciągle pyta kiedy?.... a ja nie wiem
:cry:
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

Święta, święta i po witach
Więc święta były bajeczne, malowanie pisanek, prezenty, odwiedziny itp. itd.
a teraz wróciła szara rzeczywistość i potyczki z szanownym Sądem...
Pani Kurator powiedziała że jak napiszę prośbę o przedłużenie urlopu świątecznego dla Asi to sędzina powinna podpisać...byłam z rana w śAdzie i klapa...nie rozumiem dlaczego? :-(
kierując się "dobrem dziecka" sędzina skazała Asię na smutne pożegnania i myślenie w zakładzie czy ta naow mama na pewno ją weżmie? bo o to mnie ciągle pyta, kiedy będzie u nas na zawsze, czy aby na pewno i jak ją kocham, muszę kilkanaście razy dziennie przytulac tak mocno jak kocham...
dzis pisze następne pismo o ustanowienie tymczasowej rodziny zastpczej
wyrzucą drzwiami - wejdę oknem...
wczoraj poprosiłam o przejrzenie akt sprawy
byłam ciekawa czemu tak to długo trwa
było tam jedno pismo z zakładu Asi, mówiące o tym że już 2 lata temu chcieli ją oddać do innego zakładu
daleko stąd...nikomu na niej nie zależy, a sąd nic...
było tam też pismo "mądrej" p.psycholog, która napisała o 2-letniej Asi dosł. "dziecko jest już kaleką życiową, rokuje żle"
i tym samym skazała ją na zakład w którym przebywa, dla ciężko upośledzonych dzieci
jej błędna diagnoaz że Asia ma porażenie mózgowe skreśliła Asi życie jednym podpisem
jest też inna diagnoza innego już psychologa z 2003 r.
"dziewczynka pogodna, bardzo ambitna, potrzebuje zachęty, pochwał i inwidualnej pracy, norma intelektualna"
...sąd to wie, ico ?...i nic
mimo naszych starań, Asia wróciła wczoraj do zakładu...
:cry2:
Awatar użytkownika
justin
Posty: 572
Rejestracja: 15 maja 2003 00:00

Post autor: justin »

kiwinko, to bardzo, bardzo smutne co piszesz. Nie wiem jak mogę Ci pomóc, wierzę, że będziesz mocno walczyła. Zrób tam pożądek. Co sobie myśli ten sąd!!!
justin
mama Natalki (10 maj 2004) Aniołka (#21 czerwiec 2005) Łukaszka (18 sierpień 2006)
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

dziękuję Justin za wsparcie :cmok:
mam nadzieję że zaniedługo będę pisać radosne wiedomości ale jak na razie jesteśmy bardzo smutni i oburzeni,
kłód pod nogi jest więcej... panie zakonnice z zakładu wręcz zniechęcają nas do zabrania Asi...trudno w to uwierzyc ale taka jest prawda, okłamano nas co do jej oceny przez psychologa, wmawiano nam że ona rokuje żle i nie jest w stanie więcej się nauczyć aby ukryć ich zaniedbania względem jej edukacji, tymczasem w szkole powiedziano nam że dziecko jest zaniedbane i zdolne, teraz jestem pewna że kłamią bo przecież czytałam opinie psychologa o czym zakład nie wie i to wszystko dlatego że uważają że niekatolicka rodzina to najgorsze zło dla dziecka..i .to wszystko się dzieje w XXI wieku...
przepraszam ale jestem rozżalona a zdaję sobie też sprawę że i tu mogą być osoby nieprzychylnie nastawione do "innowierców"...
ale co lepsze : dziecko pozostawione w zakładzie w kośc.katol. czy umieszczone w szczęśliwej, kochającej się protestanckiej rodzinie?
to pytanie retoryczne bo znam odpowiedz...
i zaznaczam że nie chcę wywoływać burzy na ten temat, bo może byc dla kogos drażliwy
to tylko moje przemyslenia.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosh
Posty: 1854
Rejestracja: 01 kwie 2004 00:00

Post autor: gosh »

Kiwinka, mysle, ze niezaleznie od wyznania kazdy sie zgodzi z Toba, ze zdrowa, kochajaca rodzina, to najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka.
Caly czas kibicuje Waszej powiekszajacej sie z wolna (niestety z wolna :( ) rodzince. Zycze wytrwalosci i cierpliwosci, a osiagniecie swoj cel i Asia bedzie z Wami na dobre :bigok:
Pozdrawiam wiosennie :flowers:
Gosh, szczęśliwa mama Stasia Żołnierza :love:
chineczka
Posty: 1714
Rejestracja: 02 cze 2004 00:00

Post autor: chineczka »

Kiwinka
To strasznie smutne.
ZYczymy powodzenia!!!
Mama sloneczka
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

Kiwinka, mnie denerwują jakiekolwiek przegięte odniesienia do wyznania. Twoje podteksty też.
I myślę, że sprawa nie jest w niekatolickości a w pieniądzach, niestety. Zakład dostaje środki na pokrycie kosztów pobytu dziecka (nawet jeśli jest niepaństwowy to ustawa o pomocy społ. daje przywilej powiatom przekazywania części zadań podmiotom niepublicznym). Jak Asia odejdzie-pieniedzy nie będzie. Tyle i aż tyle co do "przytrzymywania" Asi. No i Asia nie jest baaardzo kłopotliwym dzieckiem dla pracownikó zakładu.
Wyznanie - wszak chrześcijańskie - nie ma wiele to do powiedzenia. Jakby co, można się powołać na ekumenizm.

Z drugiej strony razi obojętność?, bezduszność? Sądu. Jak mawia Agna - są sądy i taborety. Przykre, że Asia musiała trafić na ten drugi :(.
pozdr
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
Awatar użytkownika
kiwinka
Posty: 171
Rejestracja: 01 sty 2005 01:00

Post autor: kiwinka »

kasiavirag napisała:
Kiwinka, mnie denerwują jakiekolwiek przegięte odniesienia do wyznania. Twoje podteksty też.
I myślę, że sprawa nie jest w niekatolickości a w pieniądzach

Witam Kasiu, to nie podteksty...nam to powiedziano wprost...
nie snuła bym takich hipotez sama od siebie, i też mnie to zszokowało bo gdzie w tym się mieści dobro dziecka? a o pieniądze może też chodzi chć nie wiem bo utrzymują że na dzieci nic od Państwa nie dostają ale w to akurat wierzyć mi się nie chce.
Jak na razie czekam z drżeniem serca na piątek gdy zabierzemy małą na weekend,
boję się tego co było ostatnio kiedy Asia po przyjeżdzie z zakładu była bardzo nieufna i zamknięta wobec nas.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kasiavirag
Posty: 4121
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: kasiavirag »

To mnie dobiło.

Te pieniądze od Państwa może nie bezpośrednio, ale od samorządu-powiatu to pewnie tak. Sama byłam na spotkaniu w wydz. społ. m.st. Warszawy i tam większość obecnych to byli przedstawiciele zgromadzeń zakonnych prowadzących różne przybytki. Może być tak, że siostry pracujące nie wiedzą nawet, że zgromadzenie przekazuje właśnie te powiatowe pieniądze. Ale to nie na temat.
Inna sprawa, że niektórym zgromadzeniom to przydałoby się pranie mózgów!

I weź to człowieku ekumenizuj :( Wcale się nie śmieję tylko jestem rozgoryczona :(
Kasia, mama (z)mieszana, ale się porobiło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcyjne dylematy”