Adopcja w POZNANIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

barbara1971 pisze:Witam,

ja trochę poczytałam Bociana i wypowiedzi co do poznańskiego ośrodka trochę mnie zniechęciły. Wiem, że czeka się zawsze za długo, ale oczekiwanie po ok. 30 miesięcy to "mistrzostwo świata".
Ja wybrałam ośrodek w Koszalinie,
barbara1971, czy to Ośrodek państwowy, czy katolicki / niepubliczny? Nie było problemów z przyjęciem Was, mimo że nie jesteście z Koszalina?
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
danuta1969
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2005 00:00

ośrodki i procedury adopcyjne

Post autor: danuta1969 »

Witam wszystkich.Czy może mi ktoś pomóc.Ubiegamy sie o adopcję OAO w Poznaniu na Al.Wielkopolskich.Gromadzę stosowne dokumenty,ktore są potrzebne,a jest ich sporo.Ostatnio zagubiłam kartkę z wykazem dokumentów.Mam prośbę może ktos mógłby mi przesłać na mój adres e-mailowy: [email protected]
Będę bardzo wdzięczna.!!!
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Re: ośrodki i procedury adopcyjne

Post autor: brush »

danuta1969 pisze:Witam wszystkich.Czy może mi ktoś pomóc.Ubiegamy sie o adopcję OAO w Poznaniu na Al.Wielkopolskich. Ostatnio zagubiłam kartkę z wykazem dokumentów.Mam prośbę może ktos mógłby mi przesłać? Będę bardzo wdzięczna.!!!
Danusiu, wysłałam Ci na maila, a tu skan dla Ciebie i nie tylko :)
:arrow: http://img233.imageshack.us/my.php?image=wykaz7ka.jpg (138kb)
Ostatnio zmieniony 13 gru 2005 13:57 przez brush, łącznie zmieniany 4 razy.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

My również zrezygnowaliśmy z OAO na Alejach gdyż wystraszył nas 2,3-letni okres oczekiwania. W Pro-Familii potraktowali nas jak piąte koło u wozu i w rezultacie czekamy od lipca w Zielonej Górze. W październiku otrzymalismy kwalifikację, jesteśmy przed szkoleniem, i być może :D na Wielkanoc będziemy już w trójkę :!: W przeciągu tych 5 m-cy tylko raz byliśmy w ośrodku. Zawieźliśmy dokumenty i od razu przyjęła nas pani psycholog. Po rozmowie wręczyła nam testy. Na wizytę domową przyszła pani z poznańskiego OAO i wyniki wywiadu przesłała do Zielonej. Kwalifikacja odbyła się bez nas, a dokument dostaliśmy pocztą. Następne spotkanie w ośrodku- szkolenie. Panie są baaaardzo miłe, pomagają jak mogą, zawsze jak do nich dzwonię staraja się udzielać szerszych informacji. Nie ciągają nas do osrodka gdyż jesteśmy "dojezdni". Z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek. Pozdrowionka :D
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Co nowego adopcyjnego w Poznaniu?
Cisza, spokój, dzieci brak ? :roll:
A może jednak jakis bocian przyleciał? :)
Awatar użytkownika
Gość

Post autor: Gość »

Obawiam się Jabubo że podobnie jest we wszystkich ośrodkach. W Zielonej niestety też :( . Berecikowe zbiera plony...
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Jestem coraz bardziej wkurzona na becikowe !!! :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
iakl
Posty: 436
Rejestracja: 25 paź 2005 00:00

Post autor: iakl »

No więc ja dopiero idę na pierwsze spotkanie w poniedziałke do OAO na ALejach w P-niu. Nie wiem czy dobrze robię bo jak czytam te wszystkie posty o dłuuuuuuuugim oczekiwaniu na dziecko to aż mnie ciarki przechodzą....ale jak to ktoś napisał "trzeba wziąć sprawy w swoje ręce"....no i mam nadzieję że dostanę kwalifikację...

Buziaki

iakl
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

iakl powodzenia, no i napisz potem, jak było ;)
Nie chcę Cię straszyć, ale podobno od zgłoszenia do otrzymania kwalifikacji też u nas (P-ń) może minąć około roku... Ale oczywiście warto czekać :)
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
iakl
Posty: 436
Rejestracja: 25 paź 2005 00:00

Post autor: iakl »

Juzasma nie wiem co robić....ale najpierw pójdę na to spotkanie i zobaczymy jakie będę miała odczucia :-)

iakl
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Powodzenia i cierpliwości. :?
Awatar użytkownika
frodzia
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: frodzia »

Jest super dziś kwalifikacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteśmy zakwalifikowani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy byli dzisiaj kwalifikowani na Al.Wielkopolskich. Aga
Na "zielonej poczekalni" będziemy mieć już nie długo kwiatuszka-oby jak najmniej :D tych kwiatuszków!!!!!!!!!!!!!!!!!oczywiście.
aga
Awatar użytkownika
frodzia
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2005 01:00

Post autor: frodzia »

Ojej zmieniłam dane na "zielonej poczekalni " i od razu mam kwiatki 8O :lol: 8O :lol: 8O :lol: ! Ale fajne uczucie!!!!!!!!!!!!!!
Tylko dzieci brak?!?!??!?!?!?
aga
Awatar użytkownika
iakl
Posty: 436
Rejestracja: 25 paź 2005 00:00

Post autor: iakl »

Frudiza WIEEEEELKIEEEEEE GRATULACJE !!!!! Jak długo czekaliście na kwalifikację od pierwszej wizyty w ośrodku?????

Teraz tylko czekać na dzieciaczka.....trzymam kciukole :D :bigok:

iakl
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

frodzia pisze:Jest super dziś kwalifikacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteśmy zakwalifikowani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
frodziu gratuluję i zazdroszczę, że już macie to za sobą! :) :) :)
My zgłosiliśmy się do Ośrodka tylko dwa miesiące po Was, a do kwalifikacji jeszcze pooooooooooooczekamy dłuuuuuuuuuugo, pewnie gdzieś do jesieni :roll:
Raz jeszcze najszczersze GRATULACJE

PS> Mam nadzieję, że wszyscy się zakwalifikowali na tym rzucie.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”