Adopcja w POZNANIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iakl
Posty: 436
Rejestracja: 25 paź 2005 00:00

Post autor: iakl »

Nic z tego niestety....spotkanie przełożone na 24 lipca....jak zwykle....jeszcze nie miałam spotkania we wcześniej umówionym terminie zawsze mam te spotkania przekładane...no i tym razem tez tak się stało :-) Wieć może wy bedziecie mieć wcześniej niż 24 lipca???
iakl - MAMA ODROBINKI

[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=158][img]http://zpo.ath.cx/b/158.png[/img][/url]
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

iakl pisze:Nic z tego niestety....spotkanie przełożone na 24 lipca....jak zwykle...
To ja tylko napiszę, że nie ma się czego bać.
Pani Psycholog jest przesympatyczna :)
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

My mamy spotkanie z Panią Psycholog 1 sierpnia i w dodatku to będzie nasze I spotkanie tzn. składanie dokumentów.
Nie boję się, ale już jestem zdenerwowana choć to dopiero za 2 tygodnie. :roll:
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

jabuba pisze:My mamy spotkanie z Panią Psycholog 1 sierpnia i w dodatku to będzie nasze I spotkanie tzn. składanie dokumentów.
Nie boję się, ale już jestem zdenerwowana choć to dopiero za 2 tygodnie. :roll:
Jabuba, trzymam kciuki. Dobrze będzie.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Wiem, że będzie dobrze, ale denerwuję się trochę i nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

No i już po spotkaniu. :roll:
Złożyliśmy dokumenty, porozmawialiśmy z Panią Psycholog. Było bardzo miło i sympatycznie.
Monika była wyjątkowo grzeczna, rozmawiała z Paniami, rysowała obrazki, trochę sie bawiła, a na końcu sama (bez proszenia) posprzatała zabawki 8O
Teraz czeka nas wizyta domowa - 25 sierpnia.

Niestety czas oczekiwania to ok 3 lat - czyli wieczność :cry:
Ale najważniejsze, że już zaczęliśmy.
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

Jabuba, jakieś ekspresowe tempo (?) :)
Tylko jedno spotkanie i wizyta domowa? Czyżbyście mieli być przedstawieni na najbliższej kwalifikacji?
Okres 3 lat brzmi... fatalnie.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
iakl
Posty: 436
Rejestracja: 25 paź 2005 00:00

Post autor: iakl »

Jabuba czyli od marca czas oczekiwania się wudłużył bo jak ja zaczynałam w marcu to Pani Pedagog mówiła że około 2 lata i to dla mnie (a ja mam czekać dłużej bo jestem sama).....więc teraz ja już nie wiem jak długo będę czekać...

Ale Wy bądźcie dobrej myśli :-) Może akurat będzie szybciutko :-) Trzymam kciuki :bigok:

Dodane po: 1 minucie:

A może wiecie kiedy jest następna kwalifikacjia w naszym OAO ????
iakl - MAMA ODROBINKI

[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=158][img]http://zpo.ath.cx/b/158.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Nasze tempo jest troche inne dlatego, że my juz mieliśmy kwalifikację 5 lat temu i teraz tylko uaktualniamy wszystko.
Wtedy kwalifikacja była 3 razy w roku, nie wiem jak jest teraz, ale mam nadzieję, że szybko ją dostaniemy. Czego i Wam życzymy. :P
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

Niestety z tym czasem oczekiwania w naszym ośrodku tak już jest, każda pani mówi co innego, jak my zaczynaliśmy czekać, to była mowa o 1,5 roku, później o 2 latach, w końcu czekaliśmy 29 m-cy, ale warto było.
W przyszłym roku chcemy złożyć dokumenty i czekać na rodzeństwo dla naszego synka, ale zastanawiamię czy znowu w tym ośrodku
mama Mateusza
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

Anitusia, z tego, co wiem, to czas oczekiwania płynie od momentu złożenia dokumentów, tak? To może nie czekajcie do przyszłego roku, tylko zacznijcie już teraz, a oczekiwanie będzie jakby krótsze?

Ja mam pytanie o szkolenia. W Poznańskim Ośrodku są ponoć szkolenia grupowe i indywidualne. Od czego zależy, komu jakie zostaną zaproponowane? Na czym one polegają? Ktoś ma / będzie miał / coś takiego i może napisać kilka słów?
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Cały czas myslę o tych długich 3 latach oczekiwania.... :cry:
Co możemy zrobić, żeby skrócić ten czas?
Szukać dziecka samemu, na własną rękę? A jeżeli Ośrodek się o tym dowie i np. będzie nas pomijał przy propozycji dziecka?
Zgłosić się jeszcze do innych ośrodków? Ale chyba trzeba przechodzić całą procedurę od nowa.
Dla mnie 3 lata to potwornie długo - kiedy pomyslę ile będe miała wtedy lat (oj dużo, nawet nie pytajcie :wink: ), a Monika będzie już chodzić do szkoły 8O .
A tak chcieliśmy, żeby miała rodzeństwo póki jeszcze jest dość mała. Ale okres oczekiwania się tak wydłużył .....
Kiedy słyszę, że np. w Częstochowie czeka się parę miesięcy to jestem trochę zła na los, że to tam a nie tu. Choć obiektywnie myśląc rozumiem dlaczego tak jest.
Co robić? Poradźcie proszę.
brush
Posty: 657
Rejestracja: 17 lut 2003 01:00

Post autor: brush »

Jabuba, może zaczekaj na kwalifikację i wtedy poproś o potwierdzenie z Ośrodka, żebyście mogli też czekać w innym.
Rzadko czytam forum, jeszcze rzadziej się na nim udzielam...; piszcie PW.
Awatar użytkownika
Anitusia
Posty: 824
Rejestracja: 02 paź 2002 00:00

Post autor: Anitusia »

Jakuba po kwalifikacji w naszym ośrodku możesz składać dokumenty gdzie indziej (czekać w kilku ośrodkach)
A co do szukania na własną rękę słyszałam ,że p. dyrektor sama do tego namawia
mama Mateusza
Awatar użytkownika
jabuba
Posty: 243
Rejestracja: 05 sty 2006 01:00

Post autor: jabuba »

Jutro mamy wizytę domową. Przyjdzie Pani Pedagog.
Obejrzy mieszkanie, zobaczy jak się Monika zachowuje "na swoich śmieciach", wypyta gdzie będzie miejsce dla drugiego dziecka i porozmawia z nami pedagogicznie :wink:
Muszę dzisiaj trochę ogarnąć mieszkanie. Ale tylko trochę - niech PP zobaczy jak u nas jest normalnie, codziennie.
Kurchę, trochę sie jednak stresuję :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”