Adopcja w BIAŁYMSTOKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Cześć
umieściłam na "Bocianowych spotkaniach" informację o kolejnym spotkaniu.
Awatar użytkownika
marzena5
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2007 01:00

Post autor: marzena5 »

Ja też czekam na szkolenie w Białymstoku. Moze się spotkamy
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

Witaj Marzeno na boćku! Od jak dawna czekasz na szkolenie?
Może zechcesz spotkać się z nami poza bocianem?Poznałabyś inne dziewczyny które również będą się szkoliły w naszym ośrodku?
Pozdrawiam! :D
Awatar użytkownika
milunie
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2006 00:00

Post autor: milunie »

Pozdrawiam wszystkich bocianowiczow z Bialegostoku! Pochodzimy z podlaskiego (50 km. od Bialegostoku),ale konczymy szkolenie w OAO Jelenia Gora.Pierwsze informacje o procesie adopcyjnym otrzymalismy w OAO w Bialymstoku.Bylismy tam w maju 2006.Odstraszyla nas ilosc osob juz wtedy oczekujacych na male dzieci-30par :!: 8O W Jeleniej G. wyglada to troche inaczej,jest nas duzo mniej,a poza tym poinformowano nas,ze jak bedzie dziecko z okolic Jeleniej,to moze byc oddane do rodziny mieszkajacej najdalej :!: :D .czyli mamy duze szanse.26 .01 mamy rozdanie certyfikatow!!!!Nie zapominajcie,ze po ukonczeniu szkolenia mozecie swoje dokumenty umiescic w kazdym osrodku,o ile on wyrazi na to zgode.My nie mielismy jeszcze wywiadu srodowiskowego,bo dla naszych pan to troche za daleko.Mowia,ze najprawdopodobniej przysla do nas kogos z OAO w Bialymstoku. Czy ktos moze nam powiedziec jak to jest u was, na co trzeba sie spodziewac?Pozdrawiam wszystkich!Zycze duzo cierpliwosci w czekaniu na ten "telefon",kiedys zadzwoni do nas wszystkich! :D
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

Hej Milunie! Nas trochę przeraża długie oczekiwanie, ale Jelenia Góra jest dla nas nieco za daleko...Tak więc czekamy w Białym. Zobaczymy co będzie dalej, po szkoleniu może rzeczywiście zmiana OAO?
:roll:
Czego się spodziewać podczas wizyty pań z OAO jeszcze nie wiem, ale myślę, że odezwą się dziewczyny które mają już taką wizytę za sobą.
Poczytujcie nas i odzywajcie się czasem!Pozdrawiam! :D
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Cześć Marzenko i milunie!
Z tego co wiem, to OAO w Białymstoku nie robi problemów dotyczących złożenia dokumentów po szkoleniu również w innych ośrodkach.
Awatar użytkownika
milunie
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2006 00:00

Post autor: milunie »

Hej,witam wszystkich!Jezeli jestescie zainteresowani innymi OAO to polecam www.Adoptuj.pl,tam znajdziecie liste wszystkich OAO.Pozdrawiam! :D
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

Na Bocianie też jest lista Ośrodków Adopcyjnych :D

Pozdrawiam!
Bea_7
Posty: 4196
Rejestracja: 18 sty 2005 01:00

Post autor: Bea_7 »

ap730, dnia23.01.2007 pisze:Czy ktoś orientuje się jaki jest aktualnie czas oczekiwania na adopcję w Białymstoku? Przeraża mnie perspektywa 2 lat oczekiwania. Tym bardziej, że właśnie jesteśmy z mężem w trakcie oczekiwania na szkolenie. Jak to wygląda w innych ośrodkach? Jeżeli gdzieś czeka się licząc w miesiącach a nie w latach to proszę o informację. :D
Awatar użytkownika
milunie
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2006 00:00

Post autor: milunie »

Nam w Jeleniej Gorze powiedziano,ze bedziemy czekali ok.roku,to zalezy od tego na jakie dziecko sie czeka.30 mamy zakonczenie szkolenia,a juz niektorzy dostali propozycje adopcji dziecka,sa to wieksze dzieci 4-6 letnie.Nie wiadomo jak z maluszkami,to zalezy ile ich przybedzie do osrodka.Pozdrawiam i zycze duzo cierpliwosci w oczekiwaniu na "ten telefon" :!: :)
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

Kochani! No pewnie, że ten czas oczekiwania przeraża. My na pierwszej rozmowie byliśmy pod koniec czerwca, pani z OAO powiedziała, żebyśmy przyszli z dokumentami w okolicach września - października. Zanieśliśmy je 6 września i od tego czasu - WIELKIE CZEKANIE - na szkolenie. Niemal pół roku!!!
Przez ten czas nic się nie dzieje. Rozmowy z pedagogiem, psychologiem, testy, kwalifikacja - dopiero po szkoleniu.
Jeśli tyle się czeka na szkolenie, to ile na dziecko?
Może odezwie się ktoś kto w ostatnich miesiącach doczekał się dziecka i napisze ile czekał?
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Cześć!
Niestety obecnie czas oczekiwania na dziecko jest około 1,5-2 lat liczony od momentu złożenia dokumentów.
Atmosferę panującą w ośrodku uważam osobiście za bardzo miłą.
Wiem z doświadczenia, że tak długie oczekiwanie na swoje dziecko jest bardzo trudne, a więc życzę Wam dużo cierpliwość.
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Mam pytanie do osób oczekujących na kurs w Białymstoku. Czy ktoś otrzymał już "oficjalne" zawiadomienie o kursie? Przy składaniu dokumentów powiedziano nam, że taka informacja zostanie do nas wysłana pocztą. Na razie nic nie otrzymaliśmy. A może już powinniśmy, skoro kurs rozpocznie się w połowie lutego? No, chyba, że nie zakwalifikowaliśmy się na termin lutowy.
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

To prawda, trzeba czekać na pisemne zawiadomienie. O terminie lutowym dowiedziałam się telefonicznie i póki co też czekamy na "zaproszenie".
Awatar użytkownika
ap730
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2007 01:00

Post autor: ap730 »

My też z mężem czekamy od listopada 2006 i żadnej wiadmości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”