Adopcja w BIAŁYMSTOKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Byliśmy dziś na pierwszej rozmowie z przemiłą p. pedagog. Zaczynamy gromadzić dokumenty. Chcemy to zrobić jak najszybciej. Ale dowiedzieliśmy się, że następne szkolenie będzie dopiero w styczniu lub lutym. Kasiu, kto Wam powiedział o wcześniejszym? Czy to pewna informacja?
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Iowa, my rozmawialiśmy też z panią pedagog. Powiedziała,że na szkolenie najbliższe czyli początek października, nie mamy raczej szans bo jest już ok 5-6 par. Jednak pocieszyła nas,że będzie zorganizowane jeszcze jedno, bo już mają kolejne pary, na nową grupę. To drugie nie wiem kiedy miałoby się zacząć, jednak zakończyłoby się przed świętami.
Zbierajcie dokumenty, czas oczekiwania liczy się od złożenia dokumentów. Pozdrawiam! :lol:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009 22:28 przez kasiakarol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Kasiu, możesz mi dać namiary na tą p. psychiatrę, o której wspominałaś? Gdzie przyjmuje i kiedy? Trzeba się wcześniej umówić? Brakuje nam już tylko zaświadczeń od psychiatry i możemy zanosić dokumenty.
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Iowa, pani psychiatra przyjmuje na ulicy Żurawiej 14, w piątki od 8.20 do 13.00. Jest to Poradnia Zdrowia Psychicznego w takim baraku,z jednej strony jest poradnia uzależnień,z drugiej zdrowia psychicznego. Pani psychiatra jest bardzo fajna,wywiad trwa ok 20-30minut. Nazywa się Krystyna Żukowska-Serwatka.Bardzo sympatyczna osoba.
Wczoraj dzwoniłam do Ośrodka pytając o termin szkoleń. Na najbliższe oczywiście się nie załapaliśmy,następne pan powiedział,nie wiadomo czy będzie w tym roku. Pewnie więc sprawdzi się Twoja wersja o szkoleniu w styczniu.Może więc się tam spotkamy.
Daj znać jak zaniesiecie dokumenty. :)

Dodane po: 3 minutach:

Do pani psychiatry nie umawialiśmy się wcześniej. Pojechaliśmy i od razu byliśmy przyjęci. Trzeba się tylko zarejestrować w okienku(weźcie legitymacje ubezpieczeniowe, nam były potrzebne i dowód osobisty), i poczekać chwilę w kolejce.Pa!
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Kochane bocianowiczki!Ja, Asia35 i Zabka spotykamy się w sobotę (tj 30 września)! :D Temat "adopcja w Białymstoku" będzie kontynuowany w realnym świecie! Iowa - jeśli chcesz do nas dołączyć daj znać na priva. Zapraszamy. Ja szczególnie - może będziemy chodzić razem na szkolenie?
A może ktoś jeszcze z Białegostoku się zdecyduje?
Pozdrowienia dla wszystkich! :lol:
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

Złożyliśmy dziś dokumenty i musimy się teraz uzbroić w cierpliwość!!! P. pedagog poinformowała nas, że najprawdopodobniej następne szkolenie będzie w lutym-marcu. W Ośrodku jest w tej chwili dużo zgłoszeń i nie ma żadnego dziecka do adopcji.
Awatar użytkownika
asia35
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2006 00:00

Post autor: asia35 »

Zasmuciłaś mnie Iowa
tyle rodzin czeka na dziecko, tyle dzieci w domach dziecka, a nie takie to proste.... ja najpierw muszę poczekać aż mi troche stażu małżeńskiego "narośnie", więc zanim się zgłoszę do ośrodka, zanim zakwalifikuję,przeszkolę i doczekam się dziecka to chyba osiwieję :(
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Dzisiaj byłam w ośrodku. Faktycznie, nie ma dzieci do adopcji. Prawdopodobnie przez becikowe, matki nie oddają dzieci. Malutkie dzieci, jeżeli bedą do adopcji, to w wieku około roku.
Awatar użytkownika
asia35
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2006 00:00

Post autor: asia35 »

Wiecie może, czy w Białymstoku można spotykać się z dzieckiem z DD na zasadzie "rodziny zaprzyjaźnionej" ? (podobno nie wszystkie DD w Polsce to praktukują)
Co o tym sądzicie ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Czy czytają ten temat jeszcze inne osoby, które uczęszczają na szkolenia do ośrodka w Białymstoku od września/października lub dopiero co kompletują dokumenty, a może są osoby, które już mają dziecko?
Odezwijcie się.
Awatar użytkownika
beatka76
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2006 01:00

Post autor: beatka76 »

Czytają, czytają!! Jestem tu nowa tzn. tak nie do końca bo podczytuję was od jakiegoś czasu. Właśnie z męzem złożylismy dokumenty w Ośrodku. Niestety pani dyrektor nie potrafiła nam powiedzieć kiedy zacznie się szkolenie, więc czekamy cierpliwie.
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Witaj Beatko!
Ja już mam całą procedurę za sobą, teraz czekam tylko na maluszka.

Może byśmy wszystkie się spotkały np. w środę 08.11 o godz.18:00.
Wyślijcie PW, to uzgodnimy szczegóły.
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Witaj Beatko! Ja z kolei bardzo niecierpliwie czekam na szkolenie. Pojutrze miną nam 2 miesiące od złożenia dokumentów.
Zapraszam na spotkanie! :D
Awatar użytkownika
beatka76
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2006 01:00

Post autor: beatka76 »

Cześć dziewczyny! Dziękuję za miłe powitanie. Niestety nie bedę mogła przyjechać na spotkanie - jestem spoza Białegostoku (ok 100km) i niestety bedę w pracy, ale mam nadzieję że spotkamy się razem na szkoleniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

Witajcie dziewczyny.
My z mężem również zastanawiamy się nad adopcją. Za jakiś czas co prawda, z przyczyn obiektywnych, jednak chcielibyśmy już zacząć się orientować.
Czy możecie napisać jakie dokumenty są potrzebne?
Czy ktoś wie ile czasu czeka się na maleńkie dziecko? Tak mniej więcej.
Będę wdzięczna za informacje.
Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”