Adopcja w BIAŁYMSTOKU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Witaj Becik!
Wykaz dokumentów jest na stronie głównej, w "Naszych poradach"- "ośrodki adopcyjne". Na malutkie dziecko czeka się około 1,5 roku.
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

dzięki za informacje.
A czy te 1.5 roku liczy się od daty zaakceptowania małżeństwa?
Beata
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Czas oczekiwania na dziecko liczy się od momentu złożenia dokumentów.
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

uffff... trochę mnie pocieszyłaś.
Dziękuję.
Dokumenty zamierzamy złożyć wiosną, gdy trochę przycichną problemy z moim zdrowiem.

... no i zaświeciło słoneczko nadziei :)

Beata
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Beatko - witaj!
Jak już pisała na początku tego wątku Zabka - wykaz dokumentów do zgromadzenia dostaniecie na pierwszym spotkaniu:m.in. podanie na adres ośrodka, skrócone odpisy aktu małżeństwa, zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, opinie, zaświadczenia lekarskie, życiorysy, zdjęcia. W momencie składania dokumentów również zapytania o karalność(na miejscu).
Najlepiej umówić się telefonicznie na pierwsze spotkanie i wtedy wszystkiego się dowiecie.
Pytaj też na bocianie! :D
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

a peeeewnie, że będę pytać :)
w końcu nie ma jak doświadczone osoby :)

mam jeszcze kilka pytań:
od jakiego lekarza potrzebne jest zaświadczenie lekarskie? o ogólnym stanie zdrowia. W teh chwili się leczę na poważną chorobę. Za jakieś pół roku będzie można być bardziej spokojnym więc może wtedy... ale czy pytania o zdrowie są bardzo szczegółowe?

i jeszcze jedno: na stronie bociana znalazłam info, że niewskazane jest precyzowanie płci czy wieku dziecka. Czy to prawda? czy jeśli powiemy, że chcemy zdrową dziewczynkę, to będziemy mieli małe szanse?

Beata
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Potrzebne jest zaświadczenie od lekarza ogólnego tzw. pierwszego kontaktu, jest to "zaświadczenie stwierdzające brak chorób społecznych" (tak mam napisane w "Wykazie niezbędnych dokumentów").
W podaniu do Ośrodka trzeba napisać jakie ma się preferencje odnośnie płci i wieku dziecka.Najlepiej napisać tak jak się myśli.
Gdzieś na bocianie przeczytałam,że to nie dla Ośrodka ma być dobrze. Jeśli "widzicie" już swoją rodzinę - to wiecie jakie jest to Wasze dziecko.
A wcale niewykluczone,że i w trakcie czekania Wam się zdanie zmieni.
(chociaż my od początku marzymy o dziewczynce :D )
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

właśnie i nam marzy się maleńka dziewuszka.
Mamy jednak problem bardziej złożony.
Wlaśnie wycięli mi raka piersi i teraz się leczę.
Gdzieś na forum widziałam, że Pani Ekspert radzi odczekać dłuższy czas po leczeniu by orzec całkowite wyzdrowienie.
A leczenie... trwa 2 lata :(
Teraz mam 33 lata + 2 lata leczenie + X oczekiwanie po leczeniu + 2 czekania na dzidzię = minimum 37 lat.
Lipa.
Czy może słyszałaś KasiuKarolu :) o podobnym przypadku u nas w Białymstoku? Jak u nas podchodzą do sprawy?
Zdaję sobie sprawę, że choroba jest poważna i sama zamierzam dopiero w przyszłym roku złożyć dokumenty adopcyjne, ale 2 lata oczekiwania... to strasznie długo :(
Beata
Awatar użytkownika
zabka1
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2004 00:00

Post autor: zabka1 »

Becik, to Ty podejmujesz decyzję jeżeli chodzi o płeć i wiek dziecka. Na dziewczynki czeka się dłużej. Akurat mi płeć dziecka jest bez różnicy. Bardzo malutkich dzieci do adopcji (około 3-4 miesięcy) jest bardzo niewiele.
Jeżeli chodzi o Twoją chorobę, to najlepiej umów się na spotkanie w OAO i będziesz wiedziała "na czym stoisz".

Teraz chodź dzielnie na wszystkie zabiegi i ćwiczenia do szpitala.
Życzę dużo zdrówka.
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

Masz rację Żabko.
Pójdę tam, ale chyba po Nowym Roku.
A teraz zajmę się wyleczeniem by mieć siłę.

Ty chyba coś Wiesz na temat leczenia w szpitalu? mylę się?
Beata
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

adopcja w białymstoku

Post autor: kasiakarol »

Beatko, napiszę to co Zabka:umów się na wizytę do Ośrodka, opowiedz wszystko na spotkaniu i gdy nadejdzie odpowiednia chwila - złożycie dokumenty.Teraz najważniejsze jest Twoje zdrowie - musisz być silna i zdrowa by w przyszłości zająć się Waszym maleństwem. A uciekające lata?Ja też jestem bardzo niecierpliwa, a mimo to, bardzo się staram czekać cierpliwie (szkolenie w lutym). Pomaga mi myśl, że na końcu tej drogi odnajdziemy swego maluszka.
Becik - dużo zdrowia!
Awatar użytkownika
Becik_s
Posty: 7
Rejestracja: 08 lis 2006 01:00

Post autor: Becik_s »

Dziękuję Wam Kochane!
Rozsądny i obiektywny głos jest bardzo ważny.
Pozdrawiam,
Beata
Awatar użytkownika
kasiakarol
Posty: 183
Rejestracja: 25 sty 2006 01:00

Post autor: kasiakarol »

Najnowsza wiadomość odnośnie szkolenia: rozpocznie się w połowie lutego, mają być utworzone 3 grupy.
Może odezwą się osoby które mają nadzieję odbyć szkolenie w podanym terminie?
Czy jest ktoś na bocianie, kto czekał(czeka) na szkolenie tak długo jak my, tzn pół roku od momentu złożenia kompletu dokumentów? A może to normalne, że tak długo się czeka? 8O
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
beatka76
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2006 01:00

Post autor: beatka76 »

Witaj Kasiukarolu! my równiez czekamy na szkolenie w Białymstoku, troche krócej bo dokumenty złożylismy pod koniec października. Tak więc bardzo prawdopodobne że spotkamy się podczas warsztatów. Nie dzwoniłam do osrodka gdyż pani dyrektor zapewniała że o nikim nie zapomną- tak więc czekamy. Dla mnie ten czas oczekiwania nie dłuży się - przeznaczamy go na rozmowy o adopcji. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
iowa2
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2005 01:00

Post autor: iowa2 »

My też czekamy od października. Cieszę się, że już coś wiadomo na temat szkolenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”