OAO w Siedlcach

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

Witajcie dziewczyny. My też z mężem od 4 lat staramy się o dzidzię i nic więc podjęliśmy decyzję o adopcji. Mamy wyznaczony termin 1 rozmowy na 28.10 w OAO w Siedlcach. Napiszcie proszę jakie tam są potrzebne dokumenty( może do października uda nam się już je zebrać). Jeśli możecie napiszcie proszę jakie trzeba mieć dochody i warunki w domu. Za kilka tygodni przeprowadzimy się do własnego już domku, oboje pracujemy. Napiszcie proszę na co tam zwracają uwagę bo szczerze mówiąc to trochę boję się tego wszystkiego. Pozdrawiam :D
MagK
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2013 11:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: MagK »

Hej.
My właśnie jesteśmy po pierwszym spotkaniu. Może będziemy w jednej grupie na spotkaniach grupowych. Jeśli chodzi o dokumenty, to wszystko Ci powiedzą na pierwszym spotkaniu, więc nie musisz się spieszyć, będzie czas na ich zgromadzenie.My właśnie powoli je gromadzimy, w sumie to od pierwszego spotkania mamy półtora miesiąca na zgromadzenie dokumentów. Pozdrawiam
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

Witaj. I jak tam po pierwszej rozmowie?
MagK
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2013 11:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: MagK »

Wiesz w sumie to ok, pytali się jak się poznaliśmy, kiedy, ile jesteśmy po ślubie, kto pierwszy podjął decyzję o adopcji i w jakich okolicznosciach, musielismy mówić o sobie i o swoich rodzinach. w sumie to rozmował trwała 2 godziny. Praktycznie cały czas my musieliśmy mówić, a te Panie słuchały. Ja to jestem tylko zła na siebie, bo niestety na początku rozmowy zadały dla mnie trudne pytanie i sie rozkleiłam i w sumie to do końca rozmowy było mi ciężko cokolwiek mówić i mój mąż praktycznie całą rozmowę ciągnął
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

wiesz ja też się boję ,że się rozkleję bo jak pomyślę o dzidzi... tym bardziej, że mojego męża siostra w maju miała 1 rocznicę ślubu, w kwietniu urodziła im się śliczna córeczka Karolcia a w marcu ma termin porodu 2 dziecka. Ze mnie to taka trochę papla :? więc boję się ,że coś powiem nie tak. Pozdrawiam i trzymam kciuki :D
MagK
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2013 11:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: MagK »

U mnie niestety też nie jest łatwo. Wszystkim koleżankom porodziły się dzieci, mój brat też ma 2 córeczki małe. Więc wiem co czujesz.
Na rozmowie jest najważniejsze, żeby być szczerym. Mój mąż to tak się rozgadał, że byłam wszoku, no i oczywiście sam z siebie też opowiadał różne rzeczy i niejestem pewna, czy to jednak było na nasz plus. No ale cóż mam nadzieję, że nas nie zdyskwalifikuj :D
A wy macie już sprecyzowane jaką dzidzię byście chcieli przyjąć?
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

Tak. Chcielibyśmy dziewczynkę 0-3l. ale jeśli będzie chłopczyk to też będziemy się bardzo cieszyć. myśleliśmy też o rodzeństwie. ale zobaczymy. obyśmy chociaż jedno mieli :)
Awatar użytkownika
yennefer23
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 5638
Rejestracja: 23 lut 2010 01:00

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: yennefer23 »

Dziewczyny, witajcie na forum :) widzę, że niedługo jesteście z nami, więc chciałam Wam zwrócić uwagę na zapisy regulaminu tego działu -chodzi o to, że ten wątek merytoryczny poświęcony jest sprawom formalnym związanym z adopcją.

Na pogaduszki zapraszam do działu - Pogadajmy o adopcji. Nie ma tam obecnie osobnego wątku dla Waszego OA/miasta, jednak każda z Was może taki wątek założyć samodzielnie. Chętnie pomogę jeżeli będą problemy edycyjne :)
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno
nikitka9
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2013 20:22

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nikitka9 »

Witajcie dziewczyny, my też postanowiliśmy adoptować Maleństwo, trochę poczytałam ten wątek i raźniej mi, że nie jestem sama:) Nineczka.29 mam pytanie do Ciebie, kiedy zgłosiliście się do ośrodka, tzn ile czasu w sumie będziecie czekać na pierwszą rozmowę? Ja niestety uzyskałam informację, że najbliższy wolny termin w ośrodku jest za prawie 7 miesięcy! Byłam strasznie zaskoczona, dziewczyny czy to normalne, że tyle czasu czeka się na pierwszą rozmowę?
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

Witaj nikitko9. Dokładnie to ci nie powiem ale my zgłosiliśmy się gdzieś tak na przełomie czerwca i lipca a termin rozmowy mamy wyznaczony na 28.10. nie wiem jakie są terminy w innych ośrodkach ponieważ w niektórych już na wstępie rozmowy ( telefonicznej) nas zdyskwalifikowano ze względu na krótki staż małżeński (4l. a niektóre oao chcą od 5.) Dziewczyny ja niestety nie potrafię utworzyć nowego wątku co do naszego oao w Siedlcach a nie chciałabym pisać nie na temat więc zostawiam wam mojego maila: [email protected] (moderacja). Jeśli macie ochotę piszcie, a jeśli ktoś z was jest z Mińska Mazowieckiego lub okolic to chętnie się spotkam. Pozdrawiam Nina :D
MagK
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2013 11:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: MagK »

Hej. My od zgłoszenia do pierwszej rozmowy czekaliśmy ok 5 miesięcy.
Do nineczka.29 ja też jestem z Mińska :D
MagK
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2013 11:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: MagK »

Hej nineczka.29 jak tam po pierwszym spotkaniu?
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

Witaj. właśnie utworzyłam nowy temat w "pogadajmy o adopcji" "OAO w Siedlcach" .

-- 01 lis 2013 20:10 --

[treść postu wymoderowano jako niezgodna z regulaminem/powielanie tego samego postu]
moniesta31
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2014 08:08

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: moniesta31 »

Witam ...Własnie jesteśmy z mężem po pierwszej wizycie w ośrodku, Stresowaliśmy się niezmiernie ale wszystko przebiegło dość sympatycznie.Teraz kompletujemy dokumentację i czekamy na kolejne spotkanie. Może jest ktoś kto mógłby przybliżyć nam sprawę jak wyglądają kolejne spotkania....a może jset ktoś z Mińska Mazowieckiego????
nineczka.29
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2013 23:36

Re: OAO w Siedlcach

Post autor: nineczka.29 »

Witaj. my też jesteśmy po pierwszym spotkaniu i już mamy komplet dokumentów, prawdopodobnie jutro im wyślę pocztą. W Mińsku maz. mieszkaliśmy 5 lat w tej chwili mieszkamy 18 km za Mińskiem. Może trafimy do tej samej grupy :D Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”