OAO w Pile

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
emilka77
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: emilka77 »

Ale tutaj cichutko....

madzik8824 Gratulacje ciach/emot

My się dopiero szkolimy :D

Czy ktoś jeszcze się pochwali? Słyszałam że rodziny z listopadowego szkolenia mają już maluchy ciach/emot
Awatar użytkownika
siuba79
Posty: 79
Rejestracja: 08 sie 2009 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: siuba79 »

To prawda, cichutko.
My czekamy na szkolenie we wrześniu 2013r.
Fajnie, że rodziny z listopadowego mają już dzieciaczki, mam nadzieję, że i my nie będziemy zbyt długo czekać ;-)
Zagląda tu ktoś jeszcze? Jakie macie wrażenia po szkoleniu?
Pozdrawiam siuba79
sky84
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: sky84 »

Do końca szkolenia został już tylko miesiąc. Czas szybko leci, a wrażenia jak najlepsze :) .
Naprawdę dużo ciekawych rzeczy się dowiecie, poznacie fajnych ludzi.
I to wszystko przybliża nas do dzieci =xxx#
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
siuba79
Posty: 79
Rejestracja: 08 sie 2009 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: siuba79 »

A my czekamy do września i wtedy mam nadzieję, że będzie już z górki. A mam pytanko, czy jakieś prace domowe macie do wykonania? Czy na szkoleniach trzeba być "ekshibicjonistą emocjonalnym" czy istanieje szansa na zachowanie jednak pomimo wszystko jakiejś intymności w sensie emocjonalnym, psychicznym itp. Ile razy w miesiącu są spotkania, jak długo trwa jedno spotkanie i o której godzinie zaczynacie? Macie też spotkania z tymi, co już wcześniej adoptowali?
Z góry dziękuję za odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
siuba79
wjulka
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2011 20:18

Re: OAO w Pile

Post autor: wjulka »

Witaj, na razie mieliśmy dwa "zadania domowe". Nic strasznego :)
Nikt z uczuć nie będzie Cię obdzierał ;-) Są tematy, gdzie dużo rozmawiamy, więc jeśli będziesz miała ochotę się uzewnętrznić, to ok, jeśli nie, to nic się nie stanie, mówisz tyle ile uważasz.
Spotkania mamy średnio co dwa tygodnie - 10 spotkań od godz. 12 do 16. Panie z ośrodka starają się zapraszać gości - rodziców adopcyjnych, którzy opowiadają o swojej adopcyjnej drodze, czy to o temacie, który jest akurat poruszany i również odpowiadają na nasze pytania.
Przede wszystkim jest bardzo sympatycznie i panuje miła atmosfera. Z początku myślałam, po co nam to szkolenie, a teraz przy końcówce, to tak jakoś szkoda, że to już koniec ;-)
Awatar użytkownika
siuba79
Posty: 79
Rejestracja: 08 sie 2009 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: siuba79 »

Dziękuję za mega szybkie odpowiedzi. sky84 odpowiedź również wysłałam Ci na priva.
Raz jeszcze dziękuję ;-)
Piszcie od czasu do czasu, łatwiej mi będzie wytrzymać do września ;-)
Pozdrawiam
Nati.
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2013 12:14

Re: OAO w Pile

Post autor: Nati. »

Dzień dobry:)
Widzę, że wątek się trochę ruszył, więc też postanowiłam napisać.
Ja również czekam na wrześniowe szkolenie:)
Ale u nas sytuacja jest taka, że dostanę się na nie pod warunkiem utworzenia dwóch grup, ponieważ jesteśmy 15 parą. modlę się o to, bo jak nie wrzesień, to dopiero styczeń.
siuba79 może będziemy razem na szkoleniu? :)
sky84
Posty: 317
Rejestracja: 09 kwie 2010 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: sky84 »

Słyszałam, że planowane jest utworzenie 2 grup ze względu na bardzo dużą ilość par, więc na pewno będzie dobrze :D
Nati.
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2013 12:14

Re: OAO w Pile

Post autor: Nati. »

Mówili nam, że to zależy czy uda się Paniom z ośrodka ogarnąć wszystkie zadania w wakacje: opinie o rodzicach z poprzedniego szkolenia, wizyty w domach nowych kandydatów i testy psychologiczne i pedagogiczne nowych. Pod koniec maja lub w czerwcu mają do nas dzwonić z informacja czy się uda czy nie:)
Dziękuję za wsparcie:)
Awatar użytkownika
siuba79
Posty: 79
Rejestracja: 08 sie 2009 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: siuba79 »

Nati bardzo prawdopodobne, że będziemy razem na szkoleniu. Trzymam kciuki, żeby Wam się udało. A tak na marginesie, nie wiedziałam, że aż tylu chętnych jest w Pile.
Pozdrawiam siuba79

[treść wymoderowano jako niezgodną z regulaminem działu]
Nati.
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2013 12:14

Re: OAO w Pile

Post autor: Nati. »

Tylko musimy być w tych samych grupach:)

Siuba a kiedy złożyliście papiery? My dopiero pod koniec kwietnia.
Tego samego dnia miało przyjść z papierami jeszcze jedno małżeństwo, więc jest co najmniej 16 par. A nam mówiła któraś z Pań, że ostatnio na szkoleniu były grupy po 9 par i to było za dużo, więc teraz chcą zrobić mniejsze grupy. Więc jesli to małżeństwo po nas dotarło i nikt się po drodze nie wypisał to mamy komplet. To jest niesamowite ile ludzi czeka na dziecko...
Awatar użytkownika
siuba79
Posty: 79
Rejestracja: 08 sie 2009 00:00

Re: OAO w Pile

Post autor: siuba79 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z regulaminem działu]
Awatar użytkownika
aazzii
Posty: 143
Rejestracja: 27 cze 2012 21:22

Re: OAO w Pile

Post autor: aazzii »

Hej dziewczyny
Mamy lada moment czerwiec - czas tak szybko zleci że nawet nie zauważycie kiedy Panie zadzwonią i zaproszą na testy :) potem na wizytę i szkolenie :)
Korzystajcie z wakacji na całego bo już za rok - kto wie???
Przed nami jest ostatnie szkolenie, potem kwalifikacja i ????
wszystkim jest trochę przykro że to już koniec, ale i radość w sercach bo już o krok bliżej i ostatnia prosta.
Wiemy że te nasze grupy są liczne bo po 9 par czyli 18 ale jest bardzo miło i z naszej perspektywy ok, choć może Panie mają inne odczucia.
więc pracy z kwalifikacją i całą papierkową pracą jest bardzo dużo a one non stop mają pracę - bo my myśleliśmy że "co wielce do pracy mają" ale jednak widać że w 4 osoby ledwo dają radę ze wszystkim.
Życzę wam powodzenia i wspólnych szkoleń - o to jest taki fajny czas:)
pozdrawiam
Nati.
Posty: 21
Rejestracja: 09 maja 2013 12:14

Re: OAO w Pile

Post autor: Nati. »

Aazzii gratuluję prawie ukończenia szkolenia. Otrzymanie kwalifikacji to pewnie dla Was formalność:)
Od dziś zaczynam niecierpliwie czekać na telefon czy załapiemy się na wrzesień czy nie, bo Panie mówiły, że będą dzwonić w czerwcu. ( par faktycznie wydaje się nie dużo, ale Panie same mówiły, że następne szkolenie na pewno będzie mniejsze. Im jest pewnie trudniej, albo widzą, że nie wszystkie pary są w stanie w pełni uczestniczyć w zajęciach, nie zadaje się wszystkich pytań, bo nie starczy czasu dla każdego.
Nam Pani pedagog tłumaczyła co muszą zrobić przez wakacje, więc wiemy, ze mają duuużo pracy. Oby się wyrobiły:)
Już się nie mogę doczekać szkolenia:)
Dzięki za wsparcie.
Dawaj znać na jakim jesteście etapie i koniecznie napisz jak zadzwoni TEN telefon :D
bea72
Członek Stowarzyszenia
Posty: 13912
Rejestracja: 01 sty 2009 01:00

Re: OAO w Pile

Post autor: bea72 »

Zmiany w treści głównego regulaminu forum!
Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją regulaminu TUTAJ.
Swoje uwagi i wątpliwości możecie zgłaszać na TYM wątku.
Zapraszamy! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”