OAO w Bydgoszczy

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
allina
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2005 00:00

Post autor: allina »

Witam, jestem tu nowa i bardzo się cieszę, że mogę się od Was dowiedzieć czegoś na temat KOA w Bydgoszczy, bo w przyszłym tygodniu się tam wybieramy. Nie wiem, jak szybko nam się uda zgromadzić dokumenty ale chciałabym żeby w możliwie najkrótszym czasie rozpocząć szkolenia. Napiszcie proszę o Waszych pierwszych doświadczeniach, ciekawi mnie jak to się odbywało. Czy jesteście już po wywiadzie środowiskowym?

Dodane po: 3 godzinach 16 minutach:

Napiszcie także, czy zaświadczenie od psychiatry musi być z najbliższej poradni zrd. psych. czy może być z jakiejkolwiek oraz czy ma to być zaświadczenie o tym, że się nie leczyliśmy, czy też ogólne, że jesteśmy zdrowi. A jak wygląad sprawa z poradnią uzależnień? Interesuje mnie też czy OA pobierał od Was jakieś opłaty.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
anonymou$e
Posty: 1142
Rejestracja: 17 paź 2005 00:00

Post autor: anonymou$e »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
allina
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2005 00:00

Post autor: allina »

Iloneek dzięki za odpowiedź.
Jeśli nasunie Ci się coś, co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą to proszę o informacje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
anula29
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2007 01:00

Post autor: anula29 »

Hej, iloneek, jak miło.... My jesteśmy z Bydgoszczy. Właśnie dowiedziałąm się, że w czwartek mamy wizytę w domu :-))))

Dodane po: 2 minutach:

Alina, witaj,
Jeśłi mogę coś dopowiedzieć na temat zaświadczenia od psychiatry to my poszliśmy prywatnie. Bez problemu, szybko i miło. Nie musi być z poradni, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mima75
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2006 01:00

Post autor: Mima75 »

Cześć. Ja też zaczynam 28 lutego PRIDE, a w czwartek za tydzień mam wizytę w domu. Fajnie, że jest na forum kilka osób z KAOA.
Awatar użytkownika
anonymou$e
Posty: 1142
Rejestracja: 17 paź 2005 00:00

Post autor: anonymou$e »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
anula29
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2007 01:00

Post autor: anula29 »

Cześć wszystkim!!! Cieszę się, że pojawia się coraz więcej osob z grupy, ktora niedługo zaczyna PRIDE. My jutro mamy wizytę w domu, więc trymajcie kciuki. Napiszę jutro a poki co pozdrawiam wszystkich!!! No i do zobaczenia za dwa tygodnie :-)
Awatar użytkownika
Misiaczek
Posty: 1635
Rejestracja: 10 cze 2002 00:00

Post autor: Misiaczek »

Hej my przymierzamy sie do drugiej adopcji w KOAO i dla nas maja propozycje innych warsztatow, takich dla rodzicow, ktore maja zaczac sie w kwietniu. Moze i ktos z tych osob pojawi sie na watku.

Pozdrawiam
Misiaczek
Szczęśliwa mama Przemusia (lipiec 2002)
www.misiaczek70.bobasy.pl
Awatar użytkownika
Ewelisia
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2004 00:00

Post autor: Ewelisia »

Witaj Misiaczek.... też dostaliśmy propozycję szkolenia wg ksiązki " Jak mówić.... itd..." pewnie nowe doświadczenie by się przydało.... a jeszcze w miłym towarzystwie... :lol: A jak daleko jesteście w działaniach dotyczących drugiej adopcji? My też o tym myślimy... mało tego nawet o tym rozmawiamy... Julka ma dobija już do 3... latek więc siostra w domu by sie przydała... a ja powoli zapominam co to znaczą kolki... czy też teeeeeeeeeeee nieprzespane nocki .... Witajcie dziewczyny !!!! miło słyszeć że nasz ośrodek jest TAK oblegany.... gratuluję wyboru!!!! a bo że dobry to pewnie nie trzeba nikogo przekonywać... ale mam pytanie... to teraz wizyta w domu jest przed szkoleniem? ma to wpływ na wejście do grupy?
[url=http://foto.onet.pl/5szwu,oe5o44k51cok]Julka nasze szczęście[/url]
Awatar użytkownika
Mima75
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2006 01:00

Post autor: Mima75 »

Ewelisia - wizyta w domu nie ma związku z wejściem do grupy. Podobno ludzie z Bydgoszczy mają ją przed szkoleniem, a spoza w trakcie.

Anula 29 - napisz, jeśli możesz, jak było w czasie wizyty domowej, my mamy za tydzień i trochę się denerwuję. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Ewelisia
Posty: 37
Rejestracja: 30 sie 2004 00:00

Post autor: Ewelisia »

a to czytałyście... http://www.rodzina.lo.pl/modules.php?na ... t=cyberjac warto.... to też rodzinka która wywodzi sie z naszego ośrodka i ma juz dwójke fantastycznych dzieci ale lekko nie było ... :lol: POLECAM!!!
[url=http://foto.onet.pl/5szwu,oe5o44k51cok]Julka nasze szczęście[/url]
Awatar użytkownika
anula29
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2007 01:00

Post autor: anula29 »

Mima... Hmm... Jakby to powiedzieć. Zaszło pewne nieporozumienie i okazało się, że wizytę mamy też za tydzień a nie dzisiaj... A my tu grzecznie czekaliśmy, zwolniliśmy się z pracy, pączki i ciacho kupione, mieszkanko lśni, a tu nic... Po prostu nie dogadałyśmy się o ktory czwartek chodziło...

Dodane po: 51 sekundach:

Mima Mamy wizytę za tydzień o 11, a Wy???

Dodane po: 1 minucie:

Tak jak Ewelisia polecam stronkę o ktorej pisze. Znamy tych ludzi osobiście. Są niesamowici...
Awatar użytkownika
Mima75
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2006 01:00

Post autor: Mima75 »

My mamy wizytę o 9.30. Pewnie mieszkamy blisko siebie, bo pani bardzo zależało na spotkaniu o tej godzinie. Mówiła, że są umówieni tego dnia w pobliżu z inną rodziną.
Awatar użytkownika
anonymou$e
Posty: 1142
Rejestracja: 17 paź 2005 00:00

Post autor: anonymou$e »

treść postu usunięta na
prośbę użytkownika
Awatar użytkownika
Misiaczek
Posty: 1635
Rejestracja: 10 cze 2002 00:00

Post autor: Misiaczek »

Ewelisia, nam tez miło.

Na razie bylismy na pierwszej rozmowie i niedlugo zaczniemy zbierac papiery. Synus zbliza sie do 5 lat i nie myslimy raczej o niemowlaczku.

Pozdrawiam
Misiaczek
Szczęśliwa mama Przemusia (lipiec 2002)
www.misiaczek70.bobasy.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”