KOAO w Opolu

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kominiarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2003 00:00

KOAO w Opolu

Post autor: kominiarz »

Witam Bocianowiczow?
Na wstepie przepraszam za bledy w "druku", ale cos mi szwankuje w moim komputer.
Zdecydowalismy sie na adopcje w osrodku w Opolu. Chcielibysmy porozmawiac i nawiazac kontakt z rodzicami adopcyjnymi z tego osrodka?
Prosimy odezwijcie sie!
Goraco pozdrawiamy. Kominiarz.[/code][/list]
Awatar użytkownika
masza
Posty: 307
Rejestracja: 23 lut 2003 01:00

Post autor: masza »

Tak , to ja :lol: Ale jesteśmy już od roku rodzicami , czyli stara sprawa :wink: O jaki ośrodek ci chodzi , publiczny czy katolicki ? Pozdrawiam . :oops: Niedoczytałam :oops: Piszesz o katolickim ośrodku , my byliśmy w publicznym.
mama Kasi i Marcina
Awatar użytkownika
koniczynka31
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2005 01:00

Post autor: koniczynka31 »

Hejka,

Zostaliśmy wciągnięci na listę Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Opolu. Czy ktoś się stara o maluszka w podobnym do nas terminie? Planowany termin warsztatów - wiosna 2006. Jesteśmy z Gliwic. Chętnie nawiążemy kontakt z osobami nie tylko z naszego miasta :wink:
Awatar użytkownika
kominiarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2003 00:00

Post autor: kominiarz »

Witam Cię Maszo!
"Przymierzamy" się do pierwszej wizyty w OAO w Opolu na Budowlanych. Bardzo Cię proszę, jesli to możliwe, napisz coś o tym ośrodku. Czy personel jest miły, kompetentny i nietentencyjny? Czy miał ktoś problemy z kwalifikacją? Jak było na warsztatach?
Proszę, chcielibyśby wiedzcieć jak najwięcej.
Od momentu zgłoszenia do "otrzymania" maleństwa, ile czasu minęło, czy jesteście zadowoleni z ośrodka? Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie informacje.
Chcielibyśmy bardzo nawiazać kontakt z rodziną, która już adoptowała maleństwo, właśnie poprzez ten ośrodek.( która wiele przeszła i wypłakała morze łez tak jak i my )
Pozdrawiamy Was? KOMINIARZ.
Awatar użytkownika
masza
Posty: 307
Rejestracja: 23 lut 2003 01:00

Post autor: masza »

Cześć Kominiarz ( można zapytać o płeć - mama , czy tata pisze :wink: , będzie mi łatwiej "postować").
Ośrodek " publiczny " , bo o to chyba pytasz , mogę polecić w 100 %!
To zespół ludzi , którym chodzi tylko i wyłącznie o dobro dzieci i przyszłych rodziców.
Mogę tylko napisać " polecam , polecam , polecam :)
I nie bój się niczego , nam pomogli , trafiliśmy tam po wielu ( zawielu ! ) latach , rozchwiani emocjonalnie i ciągle pełni obaw .
A teraz jesteśmy rodzicami ( od ponad dwóch lat ) dwójki wspaniałych dzieci. :)
Zajrzyj na wątek o dzieciach starszych , tam jest nasza historia .
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania , napisz do mnie na pv.
mama Kasi i Marcina
Lui00
Posty: 1865
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: Lui00 »

My zapisaliśmy się do KOAO w Opolu w maju. Teraz czekamy na termin diagnozy psychologiczno-pedagogicznej, miało byc w sierpniu i mam nadzieję, ze przez sezon urlopowy nie przeciągnie się to za bardzo. Odnośnie warsztatów wskazywano bardziej jesień, ale do końca nie wiem. Jeśli przejdziemy wstępną kwalifikacje po testach to właściwie bedzie mi wszystko jedno czy to będzie jesień czy wiosna bo do dzieciaczka i tak daleko. Teraz kompletujemy wszystkie dokumenty i zobaczymy :) Kominiarz jednego tylko nie rozumiem, chyba nie starasz się w Koao bo ulica nie ta, ale temat watku, który załozyłaś/łeś jest właśnie taki. Może zmień go na bardziej ogólny, np. Adopcja w Opolu, albo jakoś podobnie :wink: I jeśli dobrze zauwazyłam to jest rok przerwy między Twoimi postami. Czy to oznacza, że robiliście jakieś próby w katolickim ośrodku i nie wyszło, czy tak jakoś się odwlekło? Wybacz dociekliwośc, ale tak mało znam osób, które tam się starały lub starają, a zawsze to miło jak ktos poopowiada o swoich odczuciach 8)

Pozdrawiam
Luiza
Awatar użytkownika
koniczynka31
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2005 01:00

Post autor: koniczynka31 »

Hej Luizo :P

My trafiliśmy do KAO w ostatnim dniu przyjmowania rodzin z Gliwic. Rozmowa była bardzo udana, wesoła, a ze względu na mój gadatliwy charakter trwała praktycznie 3 godziny. Efekt był taki, że już 30 minut później dzwoniła do nas dyrektorka z Opola która prosiła o przyspieszenie składania dokumentów ( mamy je złożyć do końca sierpnia). Mamy sie liczyć także z tym, że nie doczekamy wiosennych warsztatów, bo załapiemy sie na listopadowo-grudniowe. Zawsze ktoś odpada i zwalnia się miejsce. Podobno urzekliśmy panią spontanicznością i optymizmem :wink: Być może spotkamy się jeszcze w tym roku :flowers: Pozdrawiam koniczyna
Lui00
Posty: 1865
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: Lui00 »

Witaj Koniczynko :D
koniczynka31 pisze:
My trafiliśmy do KAO w ostatnim dniu przyjmowania rodzin z Gliwic.
Co to znaczy? Przestaja przyjmować rodziny z Gliwic, czy jak?

Byliscie na normalnej rozmowie, czy mieliście testy już? W Gliwicach, czy w Opolu?
Ja też bym chciała, żeby się w końcu odezwali....może ja nie zrobiłam tak dobrego wrażenia :?

Pozdrawiam
Luiza
Awatar użytkownika
koniczynka31
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2005 01:00

Post autor: koniczynka31 »

Luizo, poprostu panie z Opola przyjechały do Gliwic poraz ostatni 27 lipca a potem udały się na zasłużone wakacje. :flowers: wrócą we wrześniu. Dokumentu mamy przysłać prosto do Opola lub od razu tam pojechać po 20 sierpnia. :D Co do wrażenia to ja odniosłam jedno: mam rodzine lekarską i dobrze oboje z mężem zarabiamy, mamy spore mieszkanie, siedmioosobowy samochód i własne prawie siedmioletnie dziecko... Pani o to pytała bardzo szczegółowo, bo jest możliwość adopcji dwóch cudownych chłopczyków w wieku 2 i 3 lat. :P Podobno w Opolu przeważają chłopcy i głównie rodzeństwa a na takie mogą sie zdecydować rodziny, które potrafia sie uporać z takim obciążeniem finansowym. Zdziwił mnie fakt, że zaraz po rozmowie wstępnej bez testów proponowano nam wybór maluszka... Ale wszystko przed nami bo procedura jest procedurą. Buziaki koniczynka
Lui00
Posty: 1865
Rejestracja: 04 cze 2004 00:00

Post autor: Lui00 »

Koniczynko no to super:) Z tego co widzę rzeczywiście pewnie jesteście mile widzianymi kandydatami. No i wiem przynajmniej, ze w sierpniu to pewnie nie mam co liczyć na spotkanie diagnopzyjne :( No ale to było do przewidzenia skoro sa wakacje.
Awatar użytkownika
koniczynka31
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2005 01:00

Post autor: koniczynka31 »

Spokojnie, nieczynny jest punkt konsultacyjny w Gliwicach z racji wakacji. Jest za to czynna centrala czyli ośrodek w Opolu i tam możesz dzwonić lub jechać.

DYŻURY w Opolu w sierpniu:
poniedziałek 12-16
wtorek: 9-12
środa: 15-18

tel: 077 44-11-500 lub 44-19-905

Poza tym nalezy wcześniej wpłacić darowiznę na ten Ośrodek ( 300 zł), której kopię należy dołaczyć z dokumentami.

Spróbuj, nic nie tracisz. My na diagnozie mamy być koło 20 sierpnia. Trzymam za Was i za nas kciuki :D
Awatar użytkownika
gracka
Posty: 36
Rejestracja: 24 wrz 2005 00:00

Post autor: gracka »

Witam Serdecznie!
My również zdecydowalismy sie adoptowac dziecko z oao w Opolu na budowlanych.
Kominiarz prosze napisz na jakim etapie wy jesteście, i jakie wrażenia ogólnie z ośrodka.
My dopiero złozyliśmy dokumenty. Wpażdzierniku pierwsze szkolenie i spotkanie z psychologiem.Czy jest ktos kto ma pierwsze szkolenie 19 pażdziernika b.r.
pozdrawiam serdecznie
gracja
Awatar użytkownika
kominiarz
Posty: 19
Rejestracja: 04 wrz 2003 00:00

Post autor: kominiarz »

Hej, witam!
Gracka, my jesteśmy na tym samym etapie co Wy. Pierwsze szkolenie mamy 05 października. Jesli chodzi o atmosfere i pierwsze wrażenie, to za wiele nie możemy powiedzieć po pierwszym spotkaniu, gdy składaliśmy papiery.
Pozdrawiamy Kominiarz.
P.S.
Mamy nadzieję, że będziemy się wzajemnie dzielić spostrzezeniami i wrażeniami z warsztatów i spotkań. Pa.
Awatar użytkownika
gracka
Posty: 36
Rejestracja: 24 wrz 2005 00:00

Post autor: gracka »

Cześć!
Kominiarz na jakiego bobaska sie decydujecie, na noworodka czy dziecko starsze, i chlopiec czy dziewczynka, bo jak składalismy dokumenty to pani dyrektor powiedziała ze wiecej jest chłopców, i że na dziewczynke dłużej sie czeka.My zdecydowalismy sie na chlopca do 2rż.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
koniczynka31
Posty: 95
Rejestracja: 07 mar 2005 01:00

Wrsztaty 8 listopad 2005

Post autor: koniczynka31 »

Witajcie,

Aż serce mi rośnie dzisiaj tak się cieszę :flowers: . Pierwsza rozmowa w KOA była w lipcu, w urodziny mojego męża. Wtedy usłyszeliśmy, żę na warsztaty będziemy czekac do kwietnia... Dzisiaj zadzwonił telefon, żę kolejka sie przesunęła i mamy być za dwa tygodnie na rozmowie z psychologiem, a od 8 listopada warsztaty :P Czy ktoś z Was też jest zapisany w tym terminie?

Buziaki koniczynka
Mamusia i tatuś w ciąży adopcyjnej od 27 lipca 2005 :flowers:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”