Adopcja w KRAKOWIE

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

magda_krk_ jak ty to zrobiłaś, że tak szybko dostaliście dziecko ??? no oczywiście gratuluję z całego serca ciach/emot

-- 05 lut 2013 20:28 --

:flowers:
kama11
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2010 11:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: kama11 »

yennefer23 Dziękuję, ze się odezwałaś :)
yennefer23 pisze:zy mozesz napisac jak dlugio trwaly szkolenia w Waszym przypadku? ile mieliscie spotkan w OA? jak dlugo minelo od szkolenia do uzyskania kwalifikacji? no i jak dlugo czekaliscie na Synka/Coreczke?
my mieliśmy kurs indywidualny, to było chyba siedem ok godzinnych spotkań z psychologiem. Samo szkolenie trwało dosyć długo, ok roku, bo terminy spotkań były ustalane pod nasze, skromne w tej materii, możliwości :)
Szkolenie zakończyliśmy w sierpniu, i nieoficjalna kwalifikację mieliśmy od razu, ale na zebranie się szanownej komisji i formalną kwalifikację musieliśmy poczekać do poczatku grudnia. A telefon zadzwonił równe osiem miesięcy później,16 sierpnia, i od tej chwili jesteśmy rodzicami cudnej dziewczynki :D
yennefer23 pisze:po kolejnej reformie (byl znow konkurs w naszym wojewodztwie na OA) przejeli czesc rodzin z Malopolskiego OA
czyli przybyło osób oczekujących...Orientujesz się może, ile rodzin w tej chwili czeka na dziecko? I jaki jest aktualnie orientacyjny czas oczekiwania?

asiula82 gratuluję! :flowers:
dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

magda_krk_ tak z ciekawości zapytam (jeśli to nie tajemnica) w jakim wieku adoptowaliście dziecko ?
ulenkal
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2011 14:26

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: ulenkal »

Witam :)
jak większość podczytuje od dawna ale dopiero teraz się ujawniam :)

my dopiero na samy początku więc zapewne jeszcze długo będę tutaj zaglądać

ja mam pytanie do dzikuska0, mogę zapytać na jakim etapie jesteście bo jak dobrze pójdzie to zaczynamy razem kurs :D
dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

ulenkal jesteśmy po testach i czekamy na telefon w sprawie ich omówienia a potem wywiad w domu. Szkolenie zaczynamy 9 marca :D
ulenkal
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2011 14:26

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: ulenkal »

dzikuska0 to my na tym samym etapie :) również czekamy na telefon ja z niecierpliwością bo troszkę mnie stresuje to czekanie na interpretację testów na szczęście mąż to optymista więc mnie uspokaja :)
A wspominali Ci może mniej więcej ile się czeka na omówienie?
dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

Nie mówili, a ja nie zapytałam. Został jeszcze miesiąc, a nas pewnie jeszcze troszkę jest a tu przed nami omówienie testów i spotkanie w mieszkaniu - więc na pewno będą dzwonić na dniach bo w końcu trzeba jakiś termin umówić bo wiadomo, że nie każdy może zwolnić się z pracy z dnia na dzień. U mnie nie ma problemu, ale mąż już nie może sobie na to pozwolić bo co najmniej do kwietnia będzie miał kocioł w pracy.

-- 08 lut 2013 09:00 --

annneta musiałam wleźć na Twój profil, żeby zobaczyć ile czekałaś i faktycznie trochę to zajęło - czasami się zastanawiam od czego to zależy, że jedna para czeka rok a inna z tej samej edycji dwa lata i dłużej .... miałam zapytać dlaczego tak jest, ale zapomniałam. Mam nadzieję, że otrzymamy kwalifikację bo też chcielibyśmy mieć parkę. A powiedz mi jeszcze czy szkolenia od nowa będziesz musiała przechodzić czy tylko czekanie Ci pozostaje ?
ulenkal
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2011 14:26

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: ulenkal »

ja też nie zapytałam, wtedy wydawało mi się to nieistotne, masz rację czasu jeszcze dużo więc spokojnie poczekamy :)
Awatar użytkownika
Hania_Krakow
Posty: 99
Rejestracja: 28 mar 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: Hania_Krakow »

[quote="yennefer23"][quote="kama11"]Witajcie. Czy któraś w Was stara się o adopcję w ośrodku na Lenartowicza?
Yenner23, my czekamy , teraz to juz jest ponad 2 lata od złozenia dokumentów. Wiem, że kiedyś to szło dużo szybciej a po wejściu nowej ustawy prawie zamarło - albo tak nam sciemniają w osrodku, tego to już nie wiem :-). Czasem się zastanawiam, czy to nie jest tak, że coś im u nas nie pasuje i odsuwają nas "na nastepny raz". Ale generalnie na codzień o tym nie rozmyslam, żeby nie zwariować. Myslałam, że takie osoby jak Ty wiedzą więcej, bo regulanie podczas spotkań masz okazję podpytać, jak naprawdę wygląda sytuacja :-).
annneta
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2012 16:39

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: annneta »

Jak dowiedzieliśmy się w poprzednim ośrodku (MOA) ustawa mówi, że muszą być szkolenia. Poczuliśmy się dziwnie, bo przecież jesteśmy przeszkoleni (pomijając, że chyba przeszliśmy przez te lata wszystko, co się mogło zdarzyć). Ale poinformowano nas również, że to będzie szkolenie dostosowane do ludzi, którzy już zaadoptowali dzidziusia, więc pewnie będzie ok. Teraz problem - trzeba znaleźć kogoś, kto się zaopiekuje naszym brzdącem na czas szkoleń. Ale taki problem... to było nasze marzenie od lat :) Pozdrawiam
annneta
timberline
Posty: 192
Rejestracja: 23 wrz 2011 05:05

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: timberline »

Hej dziewczyny:) Pisze czasem tutaj, ostatnio sie ociagam, ale widze, ze ruszylo...My czekamy od sierpnia tego roku w TPD. Wiesci dobrych nie mam, bo ostatni kontakt z osrodkiem mialam w styczniu i powiedziano mi, ze nic nie ruszylo. Zostalo nam czekanie i pilnowanie glowy, zeby nie zwariowala. Faktycznie....kolejka to jedno, ale "predyspozycje", dobor nas samych to drugie. I pamietajcie...wszyscy jestesmy wyjatkowi i wierze, ze w koncu zadzwonia:)
Awatar użytkownika
Hania_Krakow
Posty: 99
Rejestracja: 28 mar 2010 01:00

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: Hania_Krakow »

Timberline a jaki wiek dziecka macie w kwalifikacji, jeśli można spytać?:-)
dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
timberline
Posty: 192
Rejestracja: 23 wrz 2011 05:05

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: timberline »

Hej Hania_Krakow.....dobre pytanie zadalas....i od razu odpowiadam pytaniem na pytanie,hehehee. A powinnismy widziec nasza kwalifikacje? I mam nadzieje, ze wiek dziecka w kwalifikacji jest taki o jakim rozmawialismy z pania psycholog :) Czyli do 2 lat, czyli jak wiekszosc, czyli kolejka dluuuuuga, czyli uzbroic sie w cierpliwosc, itd. itp. Nie wiem czy dobrze sie doszukalam....wy czekacie juz ponad dwa lata? Na dziecko jakie?
dzikuska0
Posty: 110
Rejestracja: 15 lis 2012 14:56

Re: Adopcja w KRAKOWIE

Post autor: dzikuska0 »

ulenkal którego zaczynacie szkolenia ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”