Strona 1 z 6

KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

: 05 lut 2004 22:24
autor: Marcyk
Mam pytanko :?:
Chciałabym wiedzieć jak wygląda sprawa książeczki zdrowia jeżeli chciałabym mieć nową dla mojego dziecka (a nie ta którą dostałam w DD ze starymi danymi, które ewentualnie mogę zamazać :? )
Myślę, że znajdę tu kogoś kto już to załatwiał i podpowie mi jak to zrobić :roll: .

: 05 lut 2004 22:40
autor: Madźka
Marcyk, w Łodzi, jak dziecko jest Z DD, to po wydaniu postanowienia o przysposobieniu, placówka sporządza nową Książeczkę Zdrowia i Kartę szczepień - przepisuje dane ze starej, tylko zmienia dane personalne.

: 05 lut 2004 23:15
autor: sowa
Marcyk, my dostaliśmy z DD przepisaną książeczkę zdrowia i kartę szczepień z pustym miejscem na wpisanie nowych danych Weroniki. U nas to było nie po wydaniu postanowienia o przysposobieniu tylko w dniu kiedy odbieraliśmy córke z DD.
Zastanawiam się czy w Waszym przypadku ktoś (nie wiem lekarz, przychodnia?) też nie mógłby Wam dać nowej książeczki zdrowia. A może DD jednak mógłby wydać Wam taka książeczkę?

: 05 lut 2004 23:54
autor: Marcyk
Dziewczynki moje kochane :cmok: :cmok: Madziu i Sówko ale szybkie odpowiedzi :D

DZIĘKI :!: :!: :!:

ale w DD dostałm książeczkę zdrowia jak zabierałam Zuzię do domku i
poradzono mi "zamazać" i zrobić z tego nową ;)

Tak więc mam książeczkę ale nie taką :?

: 06 lut 2004 01:43
autor: Ania71
Ja od naszej pediatry dostałam czystą książeczkę (lekarka dostała książeczkę od swojej koleżanki z oddziału noworodkowego), którą sama uzupełniłam.
Słyszałam gdzieś, że można kupić książeczki w sklepach i hurtowniach z drukami akcedynsowymi, chociaż ja nie spotkałam.

: 06 lut 2004 08:50
autor: duha
Ja dostałam książeczkę zdrowia z Domu Dziecka - z przepisanymi informacjami dotyczacymi szczepień, badań. Nie wpisano tylko imienia i nazwiska oraz adresu dziecka i danch rodziców , które miałam wpisać sama. Tak samo było z kartą szczepień.

: 07 lut 2004 00:24
autor: dorcia33
W książeczce zdrowia Michała wpisano ołówkiem jego stare imię i nazwisko, więc to będę mogła poprawić po rozprawie. Ale na wewnętrznej okładce jest Owsiakowa naklejka potwierdzająca wykonanie badania słuchu z wpisanymi długopisem danymi synka! Mam ją zdrapać?! Bo jak zamażę, to będzie to bardzo podejrzane :? Czy postarać sie o nową?
Kartę szczepień nasz lekarz rodzinny obiecał przepisać po otrzymaniu nowego świadectwa.

: 07 lut 2004 00:33
autor: Madźka
Dorciu, obawiam się, że drugiej naklejki Owsiakowej nie dostaniesz :( bo są drukami ścisłego zaczegośtam. chyba trzeba zdrapać. Jeśli wynik jest OK, to już nie będzie potrzebna -schowaj głęboko. :D

: 07 lut 2004 00:57
autor: dorcia33
Madźka pisze:są drukami ścisłego zaczegośtam.
... zarachowania :wink:
Dzięki Madźka, podrapiemy, może jakaś nagroda tam się chowa :wink: :D
Wynik słuchu jest ok.

: 07 lut 2004 16:53
autor: mmysia
M ariolka własnie wczoraj jak bylam u lekarza zapytałam o ksiązeczke ze bym chciala nową Panie pielegniarki powiedzialy zebym szła na porodówke i tam poprosila o wydanie nowej bo one w przychodni nie mają tak wiec musze sie wybrac do szpitala i odebrac nową :lol: :lol: :lol:

: 14 lut 2004 22:33
autor: Ilona
Mmmysia,
chciałam Cię zapytać, czy udalo Ci się pozyskać tę książeczkę zdrowia od położnych. mam ten sam problem i też chcę zmienić książczkę. Pacuję m.in. w przychodni, koleżanki pielęgniarki nie mają tych ksiażeczek, więc muszę poczynić jakieś inne stosowne kroki. Czekam niecierpliwie na odpowiedź.
Całusy walentynkowe dla Wszystkich Czytających ten wątek
Ilona

: 15 lut 2004 14:50
autor: chica4
My dostalismy nowa ksiazeczke zdrowia Oli w szpitalu przy jej wypisie. Przepisali nam informacje ze starej ksiazeczki do nowej ze zmiana danych na nowe.

: 15 lut 2004 15:11
autor: gonia36
My dostaliśmy nową książeczkę w naszej przychodni. Pani doktor na pierwszej wizycie zapytała nas czy nie chcielibyśmy mieć nowej ksiażeczki i z tego co wiem przyniosła ją ze szpitala w którym ma dyżury, a nasza pani doktor, po powrocie z urlopu, przepisała wszystkie informacje ze starej książeczki do nowej.

: 07 lip 2004 17:16
autor: dorcia33
Dziewczyny, mam pytanie odnośnie książeczek zdrowia naszych milusińskich.
Czy macie w nich wypełnione jakiekolwiek dane na temat przebiegu ciąży lub samego porodu? Czy coś o chorobach matki w czasie ciąży albo o przypadłościach rodzinnych, typu nadciśnienie czy cukrzyca? Czy kobiety podają takie informacje? Czy deklaracja o oddaniu dziecka zwalnia położnika od wpisania czegokolwiek?
Ja nie mam nic, nawet godziny narodzin Michała :cry:

: 07 lip 2004 17:44
autor: panett
W książeczce mojego synka są wpisane dane dotyczące porodu, kiedy nastąpił, w jakim etapie porodu matka zgłosiła się do porodu, stan zdrowia po porodzie, waga i tego typu dane. odnośnie danych o chorobach matki nic nie było.
Nową książeczkę postarała mi się mama mojej bratowej, która pracowała w szpitalu i sama przepisałam wszystkie dane, a na karcie szczepień stare dane są zaklejone i wypisane nowe, zrobiły to pielęgniarki w ośrodku.