KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Awatar użytkownika
sowa

Post autor: sowa »

Niestety nie w Warszawie. U mnie tez nie było żółtej książeczki, mam niebieską :D Ważne że jest w niej wszystko co potrzebne. Karta szczepień tez inaczej wygląda niż te co maja dzieci z rocznika mojego synka.

Awatar użytkownika
ewcia01

Post autor: ewcia01 »

Witam ja książeczkę zdrowia dziecka i książeczkę szczepień załatwiłam w szpitalu na noworodkach,poprosiłam panią doktor,powiedziałam że dziecko jest adoptowane i dali bez problemu.Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
Akinom75

Post autor: Akinom75 »

Ja mam wszystko nowe tylko dlatego, ze mama jest pielegniarka i ma znajomosci tu i owdzie. Bez tego cienko bym raczej piszczala. A w starych dokumentach jest wszystko, z adresem matki biologicznej wlacznie. Przeciez my tej informacji w zyciu nie powinnismy miec! No ale zyjemy w panstwie prawa, nieprawdaz? I oczywiscie adopcja jest tajna;-) Smiechu warte.Jak juz czlowieka poinformuja o tym, ze czeka dziecko, to wszyscy maja wszystko w d.... za przeproszeniem. Osrodek sztuke zalatwil, dom dziecka sie pozbyl geby do wykarmienia a sad wzial kase za sprawe i wszystko jest ok :-)
[url=http://zpo.ath.cx/zp/i.php?ik=692][img]http://zpo.ath.cx/b/692.png[/img][/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hctjaopk2.png

CZŁOWIEK NIE SZNUREK, WSZYSTKO WYTRZYMA

Awatar użytkownika
Madźka

Post autor: Madźka »

Akinom75 pisze: .Jak juz czlowieka poinformuja o tym, ze czeka dziecko, to wszyscy maja wszystko w d.... za przeproszeniem. Osrodek sztuke zalatwil, dom dziecka sie pozbyl geby do wykarmienia a sad wzial kase za sprawe i wszystko jest ok :-)

za przeproszeniem nie mają w d...tylko myślą czy temu dziecko jest dobrze w tej rodzinie, a sprawa w sądzie o adopcję jest bezpłatna.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
kolorowa_pisanka

Post autor: kolorowa_pisanka »

ktoś szukał druków książeczki zdrowia dziecka:
http://pekamed.com.pl/sklep/product_inf ... 9170ae07ff

i karty szczepień:
http://pekamed.com.pl/sklep/advanced_se ... =1&x=0&y=0

nie wiem czy to takie są potrzebne, ale znalazłam to online.

kolorowa
"Wariaci, podobnie jak dzieci, nie dają za wygraną, dopóki ich życzenie nie zostanie spełnione." Paulo Coelho

Awatar użytkownika
milkap32

Re: Książeczka zdrowia dziecka

Post autor: milkap32 »

Mam pytanko gdzie w Krakowie mogę kupić nową książeczkę zdrowia dla dziecka?

Awatar użytkownika
milkap32

Post autor: milkap32 »

dziękuje:) pozdrawiam

postawnaswoim

problem z książeczką zdrowia - sponsorowaną

Post autor: postawnaswoim »

Witam.
jestem nowa na tym forum, także w przypadku moich błędów proszę mnie instruować.
Tematy adopcji nie dotyczy wprawdzie mnie, lecz mojej przyjaciółki, której chciałam pomóc. otóż po adopcji otrzymała książeczkę z danymi dzieciątka. bardzo by zależało jej na nowej książeczce, bo wiadomo - to nie potrzebny ślad. usłyszała, żeby sobie zakorektorowała ;/ problem w tym, że to taka żółta książeczka sponsorowana przez huggies ;/ a z tego co udało mi się już wyczytać, ciężko ją dostać. Drogie mamy, czy udało wam się gdzieś takową uzyskać?

rusałka

Post autor: rusałka »

postawnaswoim pisze:problem w tym, że to taka żółta książeczka sponsorowana przez huggies ;/ a z tego co udało mi się już wyczytać, ciężko ją dostać. Drogie mamy, czy udało wam się gdzieś takową uzyskać?

taka? http://allegro.pl/ksiazeczka-zdrowia-dz ... 50125.html

ja zakupiłam właśnie na allegro i wymieniłam sobie sama strony z danymi, wyglada jak nóweczka

Awatar użytkownika
bea80

Post autor: bea80 »

Witam,

Również wymieniałam Książeczkę Zdrowia Dziecka, ale chciałam to zrobić oficjalnie, więc kontaktowałam się telefonicznie ze szpitalem, w którym urodziła się moja córka. Jednak odsyłali mnie z działu położniczego do dyrekcji z dyrekcji do działu prawnego itd. W związku z czym napisałam oficjalne pismo zaadresowane do Dyrekcji Szpitala z prośbą o wydanie nowej Książeczki Zdrowia Dziecka bez danych matki biologicznej i z nowymi danymi córki. W piśmie powołałam się na tajność adopcji w Polsce i zastrzegłam wysoką poufność wystosowanego pisma. Aby przyspieszyć i ułatwić im sprawę dołączyłam ksero tych stron z książeczki, które wypełniał Szpital po porodzie. Odesłali mi w ciągu miesiąca nową wypełnioną książeczkę :D a w przychodni Panie przepiszą mi resztę danych wraz z kartą szczepień.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mojaoliwka

Pytanie o książeczkę zdrowia dziecka adoptowanego

Post autor: mojaoliwka »

Witam, mam takie pytanie, czy zapisując dziecko po adopcji do przychodni pokazujecie starą książeczkę zdrowia, czy zakładacie nową?
Chodzi mi o to, że nawet jak usunę strony z danymi poprzednimi dziecka to i tak
jest możliwość identyfikacji po innych danych np. nr rej. z przychodni specjalistycznych itp.
Czy można nie pokazywać starej książeczki i założą nową w Przychodni? Ewentualnie można spisać dane istotne takie jak szczepienia i in. w zależności od sytuacji i potrzeb?
Proszę napiszcie jak robicie.
Pozdrawiam !
czekam

aneczka1973

Re: KSIĄŻECZKA ZDROWIA DZIECKA

Post autor: aneczka1973 »

Kupiłam nowe książeczki i poszłam do lekarki mówiąc jaka jest sytuacja, przepisała cześć danych, cześć przepisałam sama w domu. Kupiłam tez nowe karty szczepień i wszystko przepisałam, pielęgniarka tylko sprawdziła czy dobrze i zarejestrowała nowe karty.

Oryginały jakby co mam w domu. Teraz posługuję się tylko nową książeczką a nowe karty szczepień są w przychodni.
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę

Awatar użytkownika
aniias

Post autor: aniias »

aneczka1973 pisze:Kupiłam nowe książeczki i poszłam do lekarki mówiąc jaka jest sytuacja, przepisała cześć danych, cześć przepisałam sama w domu. Kupiłam tez nowe karty szczepień i wszystko przepisałam, pielęgniarka tylko sprawdziła czy dobrze i zarejestrowała nowe karty.

Oryginały jakby co mam w domu. Teraz posługuję się tylko nową książeczką a nowe karty szczepień są w przychodni.

a gdzie kupiłaś nowe książeczki bo też muszę wymienić.
ICSI - :(
Zmiana kliniki
12.2011 IMSI - TESA - niestety :( 2 x crio :(
01.07.2013 - oa nasze Szczęście już z nami :)

aneczka1973

Post autor: aneczka1973 »

w sklepie z drukami akcydensowymi, ale np na allegro też można dostać
Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”