CHRZEST DZIECKA

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Go30
Moderator Członek Stowarzyszenia
Posty: 4144
Rejestracja: 21 sie 2009 00:00

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: Go30 »

jak zwykle wszystko zależy od sytuacji, interpretacji przepisów przez księdza i kurię no i oczywiście od dobrej woli

09.2013 serduszkowa córeczka

01.2017 zaczynamy po raz drugi


ilona2b
Posty: 40
Rejestracja: 11 maja 2010 13:25

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: ilona2b »

Kiedy chcieliśmy żeby nasz 1,5 Synek został ponownie ochrzczony (tzn. nam chodziło żeby miał nowy akt chrztu i chrzestnych, bo sakrament wiemy, że już się odbył) ksiądz zaproponował przeprowadzenie "śledztwa", gdzie i kiedy dziecko było chrzczone, to się znajdzie świadków, może uda się zmienić akt chrztu i takie tam. Takie śledztwo mi się nie uśmiechało chociaż było możliwe do przeprowadzenia. Poszłam za rok, do tej samej, naszej parafii, nie powiedziałam, że wiem, że był chrzczony tylko po prostu że mam dziecko, które chciałabym ochrzcić, nikt o nic nie pytał, chrzest się odbył, Mały ma chrzestnych i akt chrztu, a Pan Bóg swoje wie ;)
karpatka
Posty: 90
Rejestracja: 02 sty 2014 18:55

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: karpatka »

cześć dziewczyny, naszego synka ochrzczony w pogotowiu opiekuńczym,najpierw isc do naszego proboszcza czy do kurii dzwonić o odnowienie chrztu,wspomnę ze mamy tylko cywilny, z pewnych wzgledow nie możemy wziasc kościelnego, pewnie będą robić trudnosci
Awatar użytkownika
Gość

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: Gość »

czy bedą wam robić problemy to zależy wszystko od parafii. Ja osobiście nie będę dociekać czy moje dziecko było chrzczona na stare dane, bo nie chcę,żeby gdzieś tam widniała informacja że ja XYZ pytałam o chrzest dziecka ABC.
Po prostu pójdę do mojej parafii i ochrzczę Małego na nowe dane z nowymi chrzestnymi. A jakby się kto rzucał i próbował wymusić na mnie stare dane dziecka,żeby sprawdzić czy było chrzczone po prostu pójdę gdzie indziej, tam gdzie będzie mi pasowało i gdzie nie będą robić problemów (churching jest teraz bardzo częsty :mrgreen: )
ilona2b
Posty: 40
Rejestracja: 11 maja 2010 13:25

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: ilona2b »

Ja poszłam do parafii i powiedziałam, że był chrzczony, ale chciałabym jakieś odnowienie z nowymi chrzestnymi i żeby był w księgi wpisany, a ksiądz zaczął marudzić, że trzeba skontaktować się z tymi co chrzcili i on za bardzo nie wie. Poszłam po kilku miesiącach do proboszcza, powiedziałam, że chcę ochrzcić i nie chwaliłam się, że może już był chrzczony. Temat posiadania przez rodziców ślubu kościelnego to zupełnie inna sprawa i zależy od parafii. Co do chrztu to drugi raz też bym nie powiedziała co i jak tylko że chcę ochrzcić.
Leeleeth
Posty: 905
Rejestracja: 06 sie 2013 16:59

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: Leeleeth »

Ja nie wiem czy mój synek był chrzczony i w sumie nie pytam. Pójdę do księdza jak tylko dostaniemy Małpkę do domu i poprosimy o chrzest. Zgodnie z prawdą powiemy, że nie wiemy czy i ew. gdzie był chrzczony.
16.07.2013 pierwsza wizyta w OA

19.09.2014 Małpka jest nasz

29.08.2015 złożenie podania o córeczkę

Czekamy. . .
misiek77
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2014 15:28

Re: CHRZEST DZIECKA

Post autor: misiek77 »

My mieliśmy odnowienie chrztu z nowymi chrzestnymi. Napisałam do księdza w parafii, w której były chrzczone nasze dzieci o zmianę aktów chrztu. Oczywiście musiał wystąpić o taką zgodę do swojej kurii, a tam wydali zgodę na zmianę danych rodziców, ale nie zgodzili się na zmianę chrzestnych. Nadal jednak uważam, że chrzestnymi są Ci, którzy byli przy odnowieniu, bo tamtych w ogóle nie znają nasze dzieci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”