pozbierajmy informacje

Pod tym adresem znajdziecie dawne forum Bociana

Moderatorzy: Moderatorzy grupa wdrożeniowa, Moderatorzy

Zablokowany
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Ktoś miesiąc lub dwa temu wyszedł z inicjatywą, żeby pozbierać informacje na temat całego leczenia niepłodności. Oczywiście będzie to trudne, ale przecież mamy tu znakomite studium przypadków. Macie pomysł w jaki sposób moglibyśmy ułożyć listę kolejnych etapów leczenia z badaniami, które należy zrobić. Wiem, ze jesteśmy zaplątani w gąszczu różnych schorzeń i różnych blokad psychicznych, ale myślę, że wspólnie udałoby się nam przygotować niezłe kompendium wiedzy dla początkujących lub chwilowo zagubionych. Może na jeden adres moglibyśmy powysyłać swoje treściwe historie chorobowe: jakie badania (z normami wyników), co złego wykryły, jak były lub są leczone, jakie zabiegi i leki były stosowane. Oczywiście z adresem zwrotnym, pod którym możnaby uzupełnić informacje brakujące. Mogłabym się podjąć zbierania tego wszystkiego i układania w jakąś całość. A potem byłoby już pewnie zadaniem Rebasa umieszczenie tego wszystkiego na stronie i wprowadzanie zmian na podstawie listów, że coś opisane jest źle lub nie do końca. Co myślicie? D.
(Dodano: 2001-11-08 10:31:21, Autor: DeDe)

Odpowiedzi:
  • Jestem za ...
    Jak na razie dla przejzystości forum zrobiłem kategorie Informacji Wszelakich - proszę o wkładanie tam (a nie gdzie popadnie) informacji uzytecznych. Pozbieramy co sie da i zamieścimy na stronach.
    (Dodano: 2001-11-08 13:07:13, Autor: REBAS)
  • Rebas,
    zdaje się, że nikomu nie chce się pisać, żeby stworzyć bank informacji. Pisałeś, że Małgosia zajmuje się słowniczkiem podstawowych pojęć lub czymś podobnym. Może byśmy się chociaż w trójkę za to wzięli.
    Z mojej strony możecie liczyc na informacje dotyczące hiperprolaktynemii, naturalnych metod planowania rodziny(wiem, że to paranoja), czyli oceny cyklu, wszystkich niezbędnych badań podstawowych, no i troszkę diagnostyki męskiej.
    Co o tym myslisz?
    D.
    (Dodano: 2001-11-12 12:19:18, Autor: DeDe)
  • Jestem za.
    Napisz w worldzie w formie tabeli - zagadnienie i omówienie problemu.
    Ja to wszystko skonsoliduje i umieszcze na stronach.
    A nak na marginesie to coraz mniej osób pisze - chyba wszyscy zaszli...alboco
    (Dodano: 2001-11-12 14:00:31, Autor: REBAS)
  • Obys miał rację, ze zaszli!!!
    Tematy się nam chyba na moment pozamykały, a część rozmów przeniosła się chyba na adresy prywatne.
    Nawet gdy pojawia sie ktos nowy, nie chce się nam do niego odezwać. Czyżbyśmy nagle wszyscy stwierdzili, ze mamy tyle problemów, ze nie chcemy jeszcze angażować sie w problemy innych?
    Postaram się zrobić taką tabelkę. Trochę to potrwa. Pewnie wyslę Ci ją w przyszłym tygodniu.
    Pozdrawiam
    D.
    (Dodano: 2001-11-12 14:26:32, Autor: DeDe)
  • Witajcie,

Ja zagladam regularnie na forum, ale tez rzadko sie odzywam. Byc moze dlatego, ze wlasciwie moja wiedza jest raczej ograniczona. W naszym przypadku dosc szybko stwierdzono nieplodnosc u meza i zaczela sie "polka" z jego leczeniem. U mnie zadnych nieprawidlowosci nie stwierdzono, wiec nie mam sie czym dzielic, jesli chodzi o leczenie kobiety. Proponuje jednak, zeby napisac w przygotowywanym kompendium, zeby pary przystepowaly do in vitro lub ICSI juz w trakcie leczenia mezczyzny. My skupilismy sie na leczeniu meza, zwiedzeni obietnicami lekarzy (dwoch kolejnych andrologow, w tym jednego pracujacego w nOvum), i praktycznie rok zmarnowalismy i dopiero w ostatnich dniach (po 3 latach od stwierdzenia problemu) dotarlismy do etapu sztucznego zaplodnienia. A parametry meza sa takie same jak na pocz. leczenia :sad:

Pozdrawiam,
    Agnieszka
    (Dodano: 2001-11-13 13:25:30, Autor: Agnieszka)
  • ja proponowałam to na forum dziecko - info, ale nikt nie podjął tematu.Ja chciałabym stworzyć taką podstwę postępowania w przypadku niepowodzeń z zajściem w ciążę. Na początek proponuję mierzenie temperatury a potem..niech ktoś coś doda....
    (Dodano: 2001-11-19 00:33:08, Autor: toja)
  • DD rzeczuwiście robie coś jakby słowniczek leczenia. Jest trochę zastoju spowodowanego brakiem komputera, ale teraz produkcja ruszyła pałną parą. Jakbyś mi podała jakiś adres, to mogłabym przesłac Ci to co mam i sama zobaczyłabyś czego brakuje. Potem Rebas jakoś to pozbiera do kupy i na pewno, powtarzam na pewno, komuś sie to przyda. Mnie samej by się przydało 3 lata temu, jakbym wiedziała jakie badania należy zrobić. Nie zmarnowałabym tyle czasu. Napisz więc jakis adres. Mój m.kucharska@wp.pl
    (Dodano: 2001-11-19 22:39:24, Autor: malgosik)
  • DeDe,
    moj poziom PRL to 80 ng/ml, a to juz nie przelewki... :sad:
    Wszystkie hormony mi powariowaly i choc cykle sa regularne to lekarz sadzi, ze od miesiecy nie bylo owulacji...
    Mozesz napisac do mnie chociazby na priva jakie sa Twoje doswiadczenia w leczeniu hiperprolaktynemii? Na co zwrocic szczegolna uwage?
    Nie moge sie doszukac tego, jakze potrzebnego i wyczekiwanego slowniczka bocianiego...
    (Dodano: 2001-12-04 13:28:47, Autor: basia)
  • Kochani ! popieram inicjatywe.Pomysł jest przedni, a tak na prawdę to tylko jestesmy zdani sami na siebi.My leczymy się od 8 lat i teraz z perspektywy czasu wiemy ,ze posiadajac obecna wiedzę na ten temat z pewnóścia zaoszczędzili byśmy przynajmniej 4 lata,50% zdrowia(szczególnie żona)i połowę wydanych(jak się okazało)niepotrzebnie pięniedzy.Kolega lekarz powiedział mi kiedyś, że tak nas będą długo leczyć dopółki będziemy mieli pieniądze.Pomyslałem ,ze przesadza. Dzisiaj wiem ,ze to była prawda.Co od siebie mogę poradzic to tyle, by kazda para która zaczyna się leczyć nie traciła czasu w małych prywatnych gabinetach( bo mogą stracic nie tylko czas)lecz od wyspecjalizowanych w tej dziedzinie klinik
    (Dodano: 2001-12-04 21:47:27, Autor: Anonimowy)
  • No to jestem w domu. To pewnie prawda, co piszesz o małych, prywatnych gabinetach, i lekarzach co to leczą, tyle że nie za barzdo znająsi. Jednak gdzieś podświadomie każdy z nas myśli, że jego przypadek, to taki malitki "defakt", na który dostaie jakąś "pastylkę". I już.
    Tak przynajmniej ja mam.
    (Dodano: 2001-12-05 14:17:40, Autor: DorotaM)
  • Do basi
    jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o hiperprolaktynemi to wejdź sobie na http://www.gazeta.pl, forum-niepłodność i tam poszukaj wątek hiperprolaktynemia i koniecznie też tarczyca. Powodzenia.
    (Dodano: 2001-12-05 21:24:26, Autor: Iwona26)
  • Do Iwony26
    Dzieki! Znam posty z Forum GW. Na pamiec (Twoje tez! - kiedys nawet namawialam Cie na korespondencje... )
    Dziekuje Wszystkim Bocianim Forumowiczom za potok wiedzy! Czasem mysle, ze wiemy wiecej od lekarzy (niektorych...)
    Ze snieznym pozdrowieniem,
    Basia
    (Dodano: 2001-12-10 14:08:23, Autor: Basia)
  • Zgłaszam protest! Nie otrzymałam od Ciebie żadnej odpowiedzi!!!Chciałabym uczestniczyć w tworzeniu słownika ale nie wiem czy coś się w tej sprawie dzieje!!Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Cię Małgosiu - Toja.
    (Dodano: 2001-12-19 22:40:57, Autor: Toja)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - dawne forum Bociana”