laparoskopia??

Pod tym adresem znajdziecie dawne forum Bociana

Moderatorzy: Moderatorzy grupa wdrożeniowa, Moderatorzy

Zablokowany
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

powiedzcie mi prosze czy w czasie laparoskopii mozna zbadac takze macice czy sa np zrosty i ewentualnie je usunac?? pozdrawiam mala
(Dodano: 2001-11-07 21:41:15, Autor: mala)

Odpowiedzi:
  • Nie, absolutnie nie za pomocą laparoskopii. Laparoskopem wchodzi się przez brzuch (pępek) i ogląda się kamerą (widok normalnie jak film na ekranie) narządy Z ZEWNĄTRZ. Tzn. kształt jajowodów, grubość, wygląd jajników (czy są policystyczne, czy pęcherzyk rośnie), oraz wygląd i kształt macicy, ale tylko z zewnątrz. Np. u mnie było widać prawidłowy kształt macicy swobodnie wiszącej, to dobrze, bo wiadomo, że nie jest gdzieś przyklejona czy zniekształcona. Natomiast nie wiadomo NIC o wnętrzu macicy. To może stwierdzić tylko histeroskopia, czyli wziernik przez pochwę i szyjkę do macicy. Wtedy widać ewentualne zrosty, przegrody, polipy czy mięśniaki w macicy i można je od razu usunąć. Tak więc polecam laparoskopie z histeroskopią razem, bo można wykonywać to równocześnie przy jednej narkozie.
    Ja miałam tylko laparoskopie, bo bylam durna, nie mialam wiedzy takiej jak dzisiaj i nie dopilnowalam lekarza żeby zrobiłto naraz :sad:(((
    Pozdrowienia
    Muszelka
    (Dodano: 2001-11-08 14:07:37, Autor: Muszelka)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - dawne forum Bociana”