jak probowac z sukcesem

Pod tym adresem znajdziecie dawne forum Bociana

Moderatorzy: Moderatorzy grupa wdrożeniowa, Moderatorzy

Zablokowany
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Pomozcie chcemy zaczac probowac od nowa czy macie jakies rady. Jak sprawdzac okres plodny jaka pozycje stosowac i kiedy zabrzmi ten gwizdek. Zostawienie na "zywiol" przez rok zaowocowalo poronieniem y brakiem zainteresowania lekarzy Co robic. Monika & Igor
(Dodano: 2001-11-04 22:15:59, Autor: Monika)

Odpowiedzi:
  • To przykre, że lekarze nie chcą się Wami zainteresować.
    Mimo wszystko musicie znaleźć sobie pożądnego lekarza. Jak sądzę prywatnie, bo państwowo chyba nie da się leczyć niepłodności. Szczególnie jeśli chodzi o andrologów mam w tym temacie przykre doświadczenia. Potrafią państwowo nie zwracać uwagi na istotne anomalie w wynikach badań... Za to widzą je w prywatnym gabinecie.
    Pewnie będziecie musieli zacząć od mierzenia temperatury w ciągu całego cyklu, żeby znaleźć termin owulacji. Wskazówki, jak należy to robić poprawnie, na pewno znajdziecie w książkach na temat naturalnego planowania rodziny. Najlepszą książką, którą widziałam na ten temat jest właśnie Naturalne Planowanie Rodziny dra ROTZERa. W Polsce na pewno była wydana w 1995 r., ale nie wiem czy później ją wznawiano.
    Wskazówki w kwestii pozycji chyba nie są osiągalne w żadnej publikacji. Za to często lekarze mówią o pozycjach "z nogami do góry" :wink: i o leżeniu po stosunku z uniesionymi nogami przez co najmniej 20 minut. No i istotną rolę może odgrywać orgazm kobiety, który pomaga nasieniu w dotarciu we właściwe miejsce.
    Ale jest to informacja, którą należy ukrywać przed niektórymi mężami, bo jeszcze przyjdzie im do głowy, żeby zamęczyć żonę orgazmami na śmierć;)))))
    Nie traćcie więcej czasu. Nam przez 2 lata powtarzano, że jeszcze trzeba poczekać. Teraz żałuję, że bałam się od razu wziąć tego byka (w postaci badań i leczenia)za rogi.
    No a w kwestii poronienia: pożądny lekarz pewnie skieruje Was na badania przeciwciał przeciwplemnikowych w śluzie i nasieniu albo może we krwi. A może znajdzie jakąś inną przyczynę.
    Skąd jesteście? Może ktoś tutaj poleci Wam dobrego lekarza.
    Trzymajcie się
    D.
    (Dodano: 2001-11-06 10:29:08, Autor: DeDe)
  • dzieki za wyczerpujaca odpowiedz. Narazie nie chce do siebie dopuszczac mozliwosci jakiegos problemu. Za krotko za malo sie przytulalismy swiadomie. i boje sie. Jestesmy z Madrytu i tutaj prawie 50% roni pierwsza ciaze wiec twierdza ze jest to powszechne :razz:oczekam jeszcze z pol roku i zaczne dzialac. Poronilam w 4 tyg wiec wczesnie. na lekarza prywatnego narazie mnie nie stac wiec jeszcze poczekam Pozdrowienua Monika
    (Dodano: 2001-11-06 21:42:34, Autor: Monika)
  • Trzymaj się ciepło. Na szczęście w Hiszpanii jeszcze jest ciepło;)))
    Może rzeczywiście warto trochę poczekać i wszystko lepiej zacznie się układać.
    Wczoraj spotkałam się z koleżanką, która również poroniła swoją pierwszą ciążę (w 15 tygodniu). Bardzo mocno to przeżyła. Na dokładkę nie znaleziono przyczyny tego poronienia.
    Teraz jest już znowu w 14 tygodniu ciąży. Bardzo sie boi, ale przechodzi tą ciążę łatwiej niż poprzednią. I jest do niej lepiej przygotowana.
    Więc może Wam po odpoczynku też się uda. I może będzie lepiej niż poprzednio. Trzymam za Was kciuki.
    D.
    (Dodano: 2001-11-07 07:22:27, Autor: DeDe)
  • Ja też jestem przekonana, że Wam się uda. Tak jednak na wszelki wypadek zrobiłabym Moniko badania hormonalne. Może brakuje Ci progesteronu, to często jest przyczyna nieutrzymania ciąży ( wiem, sama to przerobiłam). Pozdrówcie słoneczną Hiszpanię. M
    (Dodano: 2001-11-18 22:22:16, Autor: malgosik)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - dawne forum Bociana”