czy leczenie faceta bywa skuteczne?

Pod tym adresem znajdziecie dawne forum Bociana

Moderatorzy: Moderatorzy grupa wdrożeniowa, Moderatorzy

Zablokowany
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Moja liczba plemnikw w 1 ml to 2.000.000. Lekarz zapisał clo i biogenadyl na 3 miesiące. Czy to komuś pomogło, czy leczenie w celu zwiększenia liczby i ruchliwości plemników (też słabiutka i poniżej norm) bywa skuteczne? Dodam, że mam z poprzednią żoną dziecko! Bardzo proszę o radę, czy takie leczenie ma sens, czy zastanowić się na IVF, które proponuje lekarz?
(Dodano: 2001-10-28 21:52:09, Autor: Ad)

Odpowiedzi:
  • Czasami tak - ale niestety często bywa nieskuteczne.
    Same parametry to nie wszystko, Są jeszcze parametry genetyczne a tego przeskoczyć się nie da.
    (Dodano: 2001-10-29 14:05:22, Autor: REBAS)
  • co masz na mysli mówiąc parametry genetyczne? z poprzednią żoną mam dziecko, czy zatem takie popsucie sie plemników bywa uleczalne? jestem troche skolowany - raczej myslałem, że problem jest po stronie żony - moimi wynikami bylem zaskoczony; czy znacie kogoś, komu takie leczenie clostilbegytem pomoglo? co jeszcze mozna zrobić? czy czestotliwość stosunków ma wplyw na pogorszenie sie plemnikow?
    (Dodano: 2001-10-30 10:11:10, Autor: adam)
  • Z jedną się udaje z inną nie... znam wiele przypadków że para nie mogła miec dzieci (mimo super wyników), zostali się i każde z osobna zostało rodzicami.
    Czasami "egzemplarze" do siebie genetycznie nie pasują.
    Parametru nasienia mogą się pogorszyć np. z powodu bakterii i/lub wirusów, które trują zarodki.
    (Dodano: 2001-10-30 15:22:46, Autor: REBAS)
  • jakich bakterii i wirusów? czy w związku z tym powinienem brać jeszcze inne leki, albo diagnozować bakterie? badanie nasienia wykazało jedynie "oligoasthenozoospermię" - 2 mln w 1 ml, 55% ruchliwych, nekrozoospermia 40%, lepkość + (to dobrze, czy źle?), aglutynacja -, plemników prawidłowych 70%.

Co ty na to? Czy jeszcze zrobić jakies badanie? czy jeszcze coś łykać?
    (Dodano: 2001-10-30 15:30:13, Autor: adam)
  • Adamie, czy robiłeś posiew nasienia ???
    (Dodano: 2001-10-30 15:36:22, Autor: REBAS)
  • robiłem jedynie "badanie nasienia" z takimi wynikami, jak opisałem - nikt nie zaproponował posiewu (Consylium w Warszawie), a szczerze mówiąc prosiliśmy, żeby za jednym razem zrobić wszystko, co się da; czy czegoś zaniedbali i muszę zrobić kolejne badanie?
    (Dodano: 2001-10-30 20:20:58, Autor: adam)
  • Tak. Moim zdanie jest to zaniedbanie lekarza.
    Bakterie to takie paskudne zwierzaki co raz są a raz nie. Niestety często zadamawiają się w uchyłkach pęcherza moczowego lub w prostacie. Wywalenie ich stamtąd jest niezmiernie kłopotliwe. Bakterie wywołują stan zapalny (nawet o tym nie wiesz) i podgrzewają nasze „skarby” przez co obniżają parametry nasienia.
    Bakterie również zanieczyszczają nasienie co może zatruwać powstające zarodki.

Moim zdanie powinieneś jak najszybciej zrobić posiew nasienia (a żoną powinna zrobić posiew z kanału szyjki – zwierzaki szybko się rozprzestrzeniają). Koszt ok 50 zł. Polecam laboratorium Bakter na Pradze (znajdziesz ich adres via internet). Zrób posiew i bakteriogram.
    Powodzenia.

Ps . Posiadanie bakterii to bardzo powszechna sprawa i Panów
    (Dodano: 2001-10-31 19:21:51, Autor: REBAS)
  • dzięki, nie omieszkam oczywiście; na razie biorę clo, szczerze mówiąc z nadzieją, że to pomoże, chociaż nikt nie wie, jaka jest statystyka - czy to zwykle pomaga, czy nie... no i czuję się okropnie - nie wiem, czy Ty też? jestem spięty, że to moja wina... odchodzi ochota do wszelkich wyreżyserowanych prób...

pozdrawiam, Adam.
    (Dodano: 2001-11-01 23:37:12, Autor: adam)
  • Chłopaki! Co w Waszym przypadku było skuteczne w przypadku tej jak jej tam ... faecalis? My już przerabialiśmy furagin, doxacyklinę, obecnie augmentin. Jak czytam tu na forum, to może jeszcze długo potrwać :sad:((( Podzielcie się doświadczeniami! Pozdrawiam, B
    (Dodano: 2001-11-22 10:52:47, Autor: blanka)
  • Spróbuj autoszczepionkę
    Koszt ok 70 zł
    Zadzwoń tel. 619 23 94 I
    ul nżynierska 1/17
    dr. Kostrzańska
    (Dodano: 2001-11-22 13:42:31, Autor: REBAS)
  • A czy autoszczepionka definitywnie zwalczy bakterie, czy tylko na jakiś czas? Mój mąż też ma te bakterie i na razie jest po Duomoxie.
    (Dodano: 2001-11-25 21:46:16, Autor: Zosia)
  • Dzięki za radę Rebas! Czy możesz w 2 zdaniach wyjasnić o co chodzi z tą szczepionką? Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    Blanka
    (Dodano: 2001-11-26 12:40:08, Autor: Anonimowy)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - dawne forum Bociana”