Ogród Płodności

Pod tym adresem znajdziecie dawne forum Bociana

Moderatorzy: Moderatorzy grupa wdrożeniowa, Moderatorzy

Zablokowany
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

"OGRÓD PŁODNOŚCI"
Ta propozycja jest przeznaczona wyłącznie dla tych, którzy nie boją się nowości,lubią eksperymentować i są konsekwentni w działaniu. Pozostali w tym momencie mogą przestać czytać :smile:)) No to zaczynamy. Proszę kupić cienki zeszyt,coś do pisania, kolorowe kredki i dość duży arkusz papieru, który możecie gdzieś w domu ( najlepiej nad łóżkiem) przytwierdzić na stałe. Na dworze zrobiło się zimno i ponuro, ale Wy zaczniecie tworzyć, a potem pielęgnować swój własny ogródek. Będzie się on składał z wszystkich przyjemności, które sprawicie sobie każdego dnia. Obowiązkowo jest to jedna rzecz dziennie, jeśli jest ich więcej świetnie! Mogą się powtarzać, ale MUSZĄ sprawić za każdym razem satysfakcję. Co to ma być? Och u każdego co innego;zjedzona ze smakiem czekolada, seks dla przyjemności, postawienie się szefowi, spacer,namiętny pocałunek, nowy ciuch, kąpiel w wannie pełnej piany, godzina wiszenia na telefonie itp. Wieczorem pod kolejną datą w zeszycie zapisujecie to coś co sprawiło przyjemność albo satysfakcję. A na początkowo czystej kartce dorysowujecie roślinki, duże małe, jak Wam podpowiada intuicja. Każdego dnia obowiązkowo jedną, niech to będzie nawet ledwo kiełkujące ziarenko trawy,ale musi być! Kto chce dopisuje do tej strony co zafundował sobie miłego każdego dnia. To będzie sklep, w którym możecie kupić to, co pasuje do Waszego ogrodu. No to do roboty..........:smile:
(Dodano: 2001-10-26 11:24:52, Autor: BOGNA)

Odpowiedzi:
  • Dzięki za pomysł.
    (Dodano: 2001-10-26 11:25:09, Autor: REBAS)
  • Pomysł jest cudowny!!!
    Dziś zafunduję sobie krzaczek w postaci domowego wieczoru kosmetycznego. Gorąco polecam!
    D.
    (Dodano: 2001-10-26 14:41:06, Autor: DeDe)
  • Pomysl wart jest rozwazenia, ale najcudowniejsza jest jego nazwa.
    Bomba!!!
    Pozdrawiam, Malina
    (Dodano: 2001-10-26 16:24:57, Autor: Malina)
  • W moim ogrodzie pojawiły się robale a środki ochrony roślin nie działają :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
    (Dodano: 2001-10-30 15:24:16, Autor: REBAS)
  • Proszę sporządzić własna miksturę robalobójczą :smile:))))
    (Dodano: 2001-10-30 15:40:44, Autor: bogda)
  • A mój mąż podchodzi do tego po "męsku" i gdy ja jemu sprawiam czymś przyjemność, to mówi: "Możesz sobie narysować kwiatka." :smile:))
    (Dodano: 2001-10-30 21:44:11, Autor: Aśka)
  • No to " niezły kwiatek" z tego Twojego męża :smile:))
    (Dodano: 2001-10-31 09:56:32, Autor: bogda)
  • Jezeli to mowi ta sama Bogda ktora sie wypowiadala na forum Gazety to dziwie sie co ja tu sciagnelo, mozliwosc popisania sie elokwencja. Usunela swoje drugie dziecko bez zadnego powodu, tak przynajmniej mowila. Nie chce jej oceniac ale wydaje mi sie ze chce zbawic swiat za pomoca swoich dobrych rad.
    (Dodano: 2001-11-04 11:11:29, Autor: ziutka)
  • Do Ziutki
    Nie droga Ziutko
    Mylisz dwie osoby.
    Jestem psychoterapeutką, leczę i pomagam kobietom, którym trudniej niż innym mieć dziecko.
    Doczekałam się ich już dwadzieścioro.
    To chyba jednak nie ma nic wspólnego z usuwaniem czegokolwiek a raczej wręcz przeciwnie :smile:))
    (Dodano: 2001-11-04 14:56:59, Autor: bogda)
  • Przepraszam jezeli Cie urazilam jestem tu nowa i chyba zle zaczelam obrazajac dobra dusze tego forum. Mam nadzieje ze nie zywisz do mnie urazy, jestem troche przewrazliwiona bo znow postanowilismy probowac i boje sie wynikow, a zbieznosc ksywek mnie zmartwila :wink:)) Przepraszam przepraszam przepraszam
    (Dodano: 2001-11-04 21:45:50, Autor: ziutkaº)
  • Nie przepraszaj, naprawdę nic się nie stało.
    Ja nie jestem obraźliwa i NAPRAWDE wiem co to znaczy czuć tą okropną bezsilność, złość i poczucie krzywdy, kłócić się z Panem Bogiem i szukać jakiegoś winnego, na którego można trochę pokrzyczeć :wink:))
    Ale takie początki czasami dobrze wróżą.
    Jeżeli potrzebujesz pomocy indywidualnie, napisz, spróbuję coś wymyślić.
    bogdaterapeutka@poczta.onet.pl
    (Dodano: 2001-11-05 11:07:08, Autor: bogda)
  • Witajcie
    Chciałam dzisiaj wytłumaczć, dlaczego zaproponowałam Wam jakiś czas temu technikę pt."Ogród Płodności" ( wiem z listów przysyłanych na mój prywatny adres, że sporo osób jej używa, z czego ogromnie się cieszę!)
    Pewnie niektórym wydawało się, że ma to być forma jakiejś ucieczki od problemu leczenia płodności, sprawienie Wam czegoś w rodzaju przyjemności, albo wręcz inne powiedzenie tego, co często słyszycie od bezradnych znajomych " nie martw się wszystko będzie dobrze"
    Nic bardziej błędnego!!!
    To bardzo poważna technika terapeutyczna,wspomagająca i często przyśpiesząjąca wyleczenie.
    Od lat psychologowie przyglądają się temu, co pomaga, a co przeszkadza w leczeniu płodności.
    Jedno jest pewne; trudno jest leczyć te pary, które wszystko podporządkowują ( zwłaszcza umysłowo) leczeniu.
    Nie wyjeżdżają na wakacje, bo stracą termin badania, sypiają ze sobą wyłącznie "na gwizdek", kiedy jest do tego najodpowiedniejszy czas ( nic gorszego!),nie gimnastykują się, bo istnieje prawdopodobiestwo poronienia, boją się wypić lampkę wina, bo może to zagrozić potencjalnemu zarodkowi
    ( bzdura ) itd itd...
    Prawdą jest, że nikt nie znalazł jeszcze " złotego środka", jak przeciwdziałać,takiemu przeżywaniu, bo powiedzenie sobie " od dzisiaj przestaję się przejmować,nie myślę o leczeniu, zapominam o owulacji i miesiączce" wydaje się prawie niewykonalne.
    Trzeba jednak zrobić wszystko, żeby znaleźć - najlepiej własne sposoby na powrót do normalności, z jasnymi i ciemnymi dniami, z przyjemnościami i frustracjami, z robieniem kariery zawodowej, uprawianiem sportów, życiem towarzyskim i seksualnym i kawałkiem przeznaczonym na leczenie.
    Pamietajcie, że mimo, że co drugiej z Was urodzi się dziecko, problemy małżeńskie i życiowe , które nawarstwią się z powodu leczenia mogą zrujnować Wam przyszłość ( to nie straszenie tylko przytoczenie wyników francuskich badań)
    Napiszcie, co o tym myślicie
    pozdrawiam bogda terapeutka
    P.S.
    Chciałam dodać, że prywatny adres mailowy, który czasami gdzieś podaję jest przeznaczony dla wszystkich potrzebujących.
    Proszę jedynie o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź.
    bogdaterapeutka@poczta.onet.pl
    (Dodano: 2001-11-25 12:48:00, Autor: bogda terapeutka)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - dawne forum Bociana”