ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
Saj
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2016 15:27

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Saj »

Czy ktoś wie, ile czeka się w Poznaniu na embolizację żpn? Czy potem wraca się normalnie do pracy, czy jest L4 na jakiś czas?
Oligozoospermia
Teratozoospermia
muffin_ka
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2014 19:05

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: muffin_ka »

My czekaliśmy ok 3 tygodni na termin na nfz. Wracasz tego samego dnia do domu i po dwoch dniach do pracy. L4 sa różne jedni dają dwa dni a drudzy dwa tygodnie. Nie mozna tylko jakis czas dźwigać duzych ciężarów. Nosilam za męża zakupy w razie czego :)
MG-Pń
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016 11:28

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: MG-Pń »

My czekamy od listopada. Zapisy na embolizację na 2017 rok Szpital im. Strusia robił dopiero od 15 grudnia, przynajmniej taką informację uzyskaliśmy telefonicznie.
Termin zabiegu wyznaczony mamy na połowę lutego.
- 11.2016 kryptozospermia 0,9 mln/ml
- PCO
- 02.2017 embolizacja ŻP
- 09.2017 konizacja HSIL
- 01.2018 1 IUI :)
- synek :)
bigu888
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2017 11:32

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: bigu888 »

Witam serdecznie
Mam ogromne żylaki powrózka nasiennego - III stopień, a moja córeczka ma już prawie 1,5roku:) Tak się tylko chciałem pochwalić.
Saj
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2016 15:27

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Saj »

MG-Pń pisze:My czekamy od listopada. Zapisy na embolizację na 2017 rok Szpital im. Strusia robił dopiero od 15 grudnia, przynajmniej taką informację uzyskaliśmy telefonicznie.
Termin zabiegu wyznaczony mamy na połowę lutego.
Kurczę, nam lekarz urolog kazał iść na szwajcarską (podobno najlepiej robią), ale tam jest termin dopiero na koniec maja! a zapisy w styczniu:(
Oligozoospermia
Teratozoospermia
MG-Pń
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016 11:28

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: MG-Pń »

Szpital im. Strusia to właśnie ten na Szwajcarskiej:)
- 11.2016 kryptozospermia 0,9 mln/ml
- PCO
- 02.2017 embolizacja ŻP
- 09.2017 konizacja HSIL
- 01.2018 1 IUI :)
- synek :)
Inessss
Posty: 11
Rejestracja: 07 wrz 2016 16:16

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Inessss »

Hej wszystkim,
mąż jest po operacji żpn. Przed operacją diagnoza azospermia. Po 3 mcach od operacji pojedyncze plemniki w nasieniu. Przez kolejne 40 dni ma przyjmować clostilbegyt. Po tym czasie ponowne badanie nasienia + hormony. Pewnie jeśli wyniki po tym czasie będą bez zmian, to mTESE... Czy ktoś ma podobną historię? Jak to wyglądało u Was/Waszych partnerów?
Patikot
Posty: 1334
Rejestracja: 09 mar 2016 20:13

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: Patikot »

Inessss po co mTESE? Można zrobić zwykłą biopsję. U nas po operacji ŻPN nic się nie pojawiło, ale w biopsji były już plemniki :?
2016 marzec - Azoo, ŻPN, hormony OK,

2016 maj - operacja ŻPN, geny OK

2016 wrzesień - biopsja, są plemniki :)

2016 listopad - zaczynamy IMSI

2017 styczeń - jest serduszko :)

10.08.2017 K :love:

2019 marzec - crio, czekam



4 :pingwin:
MG-Pń
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016 11:28

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: MG-Pń »

Inessss pisze:mąż jest po operacji żpn. Przed operacją diagnoza azospermia
Inessss a jaką metodą miał robione żpn?
- 11.2016 kryptozospermia 0,9 mln/ml
- PCO
- 02.2017 embolizacja ŻP
- 09.2017 konizacja HSIL
- 01.2018 1 IUI :)
- synek :)
llenka.30
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2017 14:35

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: llenka.30 »

Witam. Mamy wyniki i są straszne. Stwierdzona azoospermia. Dr Wolski jeszcze stwierdził, że mąż ma żylaka powrózka nasiennego i trzeba go operować. Niestety mąż jest załamany a dr W. nie przypadł mu do gustu. Możecie polecić klinikę i lekarza do leczenia?
84karolina
Posty: 577
Rejestracja: 04 sty 2016 18:00

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: 84karolina »

llenka.30 pisze:Witam. Mamy wyniki i są straszne. Stwierdzona azoospermia. Dr Wolski jeszcze stwierdził, że mąż ma żylaka powrózka nasiennego i trzeba go operować. Niestety mąż jest załamany a dr W. nie przypadł mu do gustu. Możecie polecić klinikę i lekarza do leczenia?
Z naszych doświadczeń, bo dwóch pierwszych urologów było słabych i było to masakra, mogę polecić tylko dr Wolskiego. Ale widziałam jeszcze dobre opinie o dr Dziadeckim z Fertimedica - sami tam nie byliśmy. Operacje żpn w Warszawie robi też Piotr Dobroński, ale nam nie przypadł w ogóle do gustu, więc nie mogę polecić, bo była to jedna krótka wizyta i na więcej mąż nie miał ochoty.

Niech mąż się nie załamuje, po operacji żpn moga się pojawić plemniki np. w biopsji - co widac w postach widać.
2015/16 - starania, operacja ŻPN, bad. genetyczne OK,niskie AMH, 2 IUI
01.2017 - ICSI Novum (4 komórki,3 zarodki)
03.2017 - Aniołek Leopold 9tc pc [*], depresja, MTHFR, zespół antyfosfolipidowy
13.07.17 - CRIO (metafolin,modulatory homocysteiny,clexane, accard)
24.03.18 - synek Tytus :)

1 pingwin czeka

https://www.youtube.com/watch?v=BihBDdiL3Lk
kabełka
Posty: 106
Rejestracja: 22 wrz 2016 14:34

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: kabełka »

Mój M też już świeżo po mikrochirurgii ŻPN u dr W. Dziewczyny: 84Karolina i mzjrrj bardzo dziękuję za dokładne opisy, jak się to tam odbywa. Dzięki temu byliśmy dużo spokojniejsi, bo wiedzieliśmy co nas tam czeka. ;-)
4,5 roku starań
hashimoto, endometrioza I st, obniżona rezerwa po laparo; męski czynnik: OAT III, żpn - usunięte mikrochirurg.;
VI.2017 Novum start
VIII.2017 ICSI, 12dpt-beta 315, 14dpt- 741, 27dpt- jest serduszko :), 39dpt- widziałam małego człowieczka :)
07.05.2018 urodziła się nasza cudna córeczka!
84karolina
Posty: 577
Rejestracja: 04 sty 2016 18:00

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: 84karolina »

kabełka pisze:Mój M też już świeżo po mikrochirurgii ŻPN u dr W. Dziewczyny: 84Karolina i mzjrrj bardzo dziękuję za dokładne opisy, jak się to tam odbywa. Dzięki temu byliśmy dużo spokojniejsi, bo wiedzieliśmy co nas tam czeka. ;-)
nie ma za co, teraz trzymam kciuki za rekonwalescencję :bigok:
2015/16 - starania, operacja ŻPN, bad. genetyczne OK,niskie AMH, 2 IUI
01.2017 - ICSI Novum (4 komórki,3 zarodki)
03.2017 - Aniołek Leopold 9tc pc [*], depresja, MTHFR, zespół antyfosfolipidowy
13.07.17 - CRIO (metafolin,modulatory homocysteiny,clexane, accard)
24.03.18 - synek Tytus :)

1 pingwin czeka

https://www.youtube.com/watch?v=BihBDdiL3Lk
bartgot
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2017 22:45

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: bartgot »

W maju 2016 w Poznaniu w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia miałem nieskuteczną embolizację żylaków powrózka nasiennego, tzn. z nakłucia prawej żyły udowej wykonano flebografię pierwszej żyły nerkowej (szerokie połączenie do żyły nieparzystej) i nie znaleziono ujścia pierwszej żyły jądrowej, co skutkowało odstąpieniem od obliteracji. Biorę tabletki 2 dziennie po 1 tabletce Diosminex oraz 2 dziennie po 1 tabletce Cyclo 3 Fort. Mam początkowe stadium żylaków powrózka nasiennego, chociaż ostatnio zauważyłem, że w mosznie pod lewym jądrem wyczuwam grubszy splot poszerzonych żył niż jeszcze rok temu. Branie tabletek prawie przez rok pomagało, jednak ostatnio znowu zaczynam odczuwać dolegliwości bólowe. Ponownie rozważam zabieg, z tym, że nie chcę mieć klasycznej operacji ani laparoskopii, tylko mikrochirurgię. Gdzie w Poznaniu można mieć zrobioną mikrochirurgię żylaków powrózka nasiennego i ile czasu trzeba czekać?
sayurin
Posty: 7
Rejestracja: 25 lip 2016 09:13

Re: ŻYLAKI POWRÓZKA NASIENNEGO

Post autor: sayurin »

Mąż miał w tym tygodniu zabieg laparoskopowego usunięcia żylaków. Znieczulenie ogólne-nawet lepiej bo mógł się podnieść po paru godzinach i nawet wieczorem przenieśli go na salę. Na drugi dzień wyszedł w południe-łącznie 2,5dnia w szpitalu. Dużych dolegliwości bólowych nie ma i oby to była nasza główna przyczyna złej jakości nasienia. Żylak już jest małowidoczny po opercji
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”