AZOOSPERMIA

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

mtmonika gratuluję wyników!! :)
Pierwszy raz słyszę o tej max. 3 miesięcznej przerwie. 8O Jedyne co mi mówili lekarze to, że zalecają od razu biopsję z mrożeniem plemniczków (oczywiście o ile będzie co mrozić) - wtedy do ICSI może nie trzeba będzie robić drugiej biopsji i niepotrzebnie kłuć mężusia drugi raz. Dlatego warto rozważyć robienie biopsji tam gdzie planuje się ICSI, żeby potem nie było problemów z dowozem "towaru". Jeżeli u Was hormonki w normie to jestem przekonana, że będzie co mrozić :) Lekarz mówił, że faktycznie istnieje niebezpieczeństwo jakiś uszkodzeń jądra, ale to się rzadko zdarza. Żaden jednak nie wspominał o zrostach (pytałam o biopsję mojego doca, urologa u którego leczył się mężuś, naszego eksperta i pisałam do novum - o 3 maxmiesięcznej przerwie nikt nie mówił).
mumu mój mężuś ma FSH = 22 a jednak jakieś pojedyncze okazy plemniczków można znaleźć u niego i bez biopsji, niestety chyba wszystkie o nieprawidłowej budowie. Ale to znaczy, że nawet przy takim wysokim FSH coś tam się u niego produkuje. Dlatego trzeba próbować i dopóki nie ma ostatecznej diagnozy na nie - nie można tracić nadziei.
Wuschel24
Posty: 600
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Wuschel24 »

sciskam was i milego dnia zycze :flowers:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2007 18:35 przez Wuschel24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mtmonika
Posty: 323
Rejestracja: 23 mar 2004 01:00

Post autor: mtmonika »

Mumu, napiosz gdzie nike pisze te ciekawostki.

Jagus, a czy Ty sie orientujesz czy dr Wolski jak robi biopsję, to od razu zamraża, bo na Śląsku nigdzie tego nie robią.

Pozdrawiam Was
Monika
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

mtmonika, jeżeli dobrze kojarzę, że dr Wolski jest z novum, to myślę, że będzie mroził. W novum też mi mowili o mrożeniu, więc nawet jeżeli sami tego nie zaproponują ale Ty im wspomnisz, ze chciałabyś - to na pewno zamrożą.
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

Dr Wolski zamraza . Biopsja normalna ( nie mapujaca), czyli pobranie igla z jednego miejsca jadra + his-pat. + zamrozenie ewentualnego znaleziska = 1600 zl. Moj maz ma ja wlasnie dzis o 15. Prosimy o :bigok:
Awatar użytkownika
mtmonika
Posty: 323
Rejestracja: 23 mar 2004 01:00

Post autor: mtmonika »

Agata30
:bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:
za pozytywny wynik biopsji Twojego męża.

Rozumiem, że wy od razu zamrażacie plemniczki, bo napewno się znajdą :D

Ta biopsja igłą, którą robi dr Wolski, to rozumiem, bez cięcia, prawda?
Czy dr Wolski zawsze robi taką biopsję, czy to od czegoś zależy. bo np. dr Huk w Zabrzu robi tylko przez cięcie.
A ta biopsja mapująca to jest przez cięcie czy igłą?

Aha, a czy ta biopsja, którą będzie miał Twój mąż to jest tylko z jednego jądra, czy z obu?

Agato, jeśli wiesz, gdzie można poczytać obszerniej na temat biopsji, to prosze wskaż wątki. Przeglądałam wiele, ale pytań coraz więcej.

Pozdrawiam serdecznie
:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Monika
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

SZerzej o biopsji mazesz poczytac tutaj
U nas jest tak. Jakies 4 lat temu maz mial biopsje z cieciem, na Starynkiewicza w W-wie. Wtedy w ejakulacie nei bylo plemnikow, FSH bardzo wysokie. Biopsja wykazala ze w 60% jest zachowana spermatogeneza. Tam nie mrozili materialu. Potem byla operacja zylakow i po 2 latach po niej pojawily sie plemniki. Niestety teraz znow zniknely :(. Teraz bedzie biopsja bez ciecia, jak cos sieznajdzie , do mrozenia i zaraz ICSI, ja juz koncze cilest. Ze wzgledu na zla jakosc naszych plemnikow dzielimy jajeczka pol na pol , na meza i dawce.
Wuschel24
Posty: 600
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Wuschel24 »

Te ciekawostki Nike sa w tej samej rubryce "o plemnikach" -"poprawa z 300tys na 10 mln"


Agata30 trzymamy kciuki za biopsje twojego mezulka :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: zyczymy powodzenia :flowers:
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

Agatko, mocno trzymam :bigok:
Koniecznie daj znać jak będziesz już znała wyniki :)
Awatar użytkownika
Nike
Posty: 333
Rejestracja: 29 maja 2004 00:00

FSH

Post autor: Nike »

Cześć dziewczyny, pisałam w innym wątku o cudownej poprawie chłopaczków mojego męża z 300tys. na 10mln.! Chcę zaznaczyć, że badanie hormonów wykazało FSH na poziomie 28,5 !!!! I co Wy na to? Nie załamujcie się więc poziomem FSH, chyba nie jest on tak bardzo decydujący jak mówią lekarza, no chyba, że mój mężuś jest wyjątkiem. Teraz szykujemy się do pierwszego IUI i mam nadzieję, że te nasze chłopaczki dotrwają w takiej ilości (albo większej) do czasu inseminacji. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mtmonika
Posty: 323
Rejestracja: 23 mar 2004 01:00

Post autor: mtmonika »

Mumu, czytałam na forum 'Leki', ze w poniedzialek sie wybieracie do kliniki w Bochum.
Prosze napisz, co sie dowiedzieliscie, jakie szanse, jakie leczenie.
:bigok: :bigok: za pomyslne wieści :bigok: :bigok:

Agata30, jak będziesz znała wynik biopsji, to daj znać.
:bigok: :bigok: za odnalezione żołnierzyki :bigok: :bigok:

Pozdrawiam serdecznie - miłego weekendu
:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
Monika
Awatar użytkownika
agata30
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lut 2002 01:00

Post autor: agata30 »

No wlasnie przed chwila dostalam telefon od pani Doktor ze sie znalazly a obu jadrach:). Te skurczybyki tyle mi nerwow napsuly :twisted:
Awatar użytkownika
maja_
Posty: 117
Rejestracja: 22 lis 2003 01:00

Post autor: maja_ »

CUDOWNIE !!!
Awatar użytkownika
Jagus
Posty: 4470
Rejestracja: 07 kwie 2004 00:00

Post autor: Jagus »

Agatko, gratulacje!! Mam nadzieję, że u nas też się zanajdą. Tzn. u mojego męża.... :lol:
Wuschel24
Posty: 600
Rejestracja: 10 maja 2004 00:00

Post autor: Wuschel24 »

Agatko to FANTASTYCZNIE CUDOWNA WIADOMOSC
GRATULACJE!!! :flowers: :flowers: :flowers:
oby tak dalej i prosto do celu
teraz to juz wogole chyba bede fruwac
oby wiecej takich pozytywnych wiadomosci
Ostatnio zmieniony 22 sty 2007 18:38 przez Wuschel24, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”