Enterococcus faecalis

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
buba
Posty: 393
Rejestracja: 01 gru 2002 01:00

Post autor: buba »

Jeszcze male pytanko, :?
moze wiecie skad biora sie te bakterie????Przeczytalam juz wszystkie medyczne ksiazki w domu i nadal nic nie wiem :oops: :?
buba
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Z tego co wiem to Enterococcus Feacalis, żyje sobie w naturalnej florze bakteryjnej każdego człowieka i jeśli zostanie zachwiana równowaga immunologiczna i nie tylko :roll: , to bakteryjki mogą się dostać np. do pochwy i sobie tam żerują i z reguły nawet się ich nie odczuwa :?
A jeśli chodzi np. Staphylococcus Aureus - czyli Gronkowiec złocisty to najczęściej jest wszczepiany w szpitalu :evil: . i tak chyba było u mojego męża bo swego czasu co roku był w szpitalu!
Jeśli chodzi o inne bakterie typu E.Coli to nie wiem......... najczęściej większość bakterii możemy "załapać" na obcych kibelkach, nie myjąc rąk wychodząc z kibelka, baseny........ itp!
I podstawowa sprawa jeśli chodzi o feacalisy to jeść jogurty naturalne, to wzmaga florę bakteryjną w jelitach itd!
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
paulinka
Posty: 1027
Rejestracja: 03 lip 2003 00:00

Post autor: paulinka »

Doris,
jestes nieoceniona!!
dzieki wielkie za informacje.
Od dzis jemy jogurty...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 393
Rejestracja: 01 gru 2002 01:00

Post autor: buba »

Dzieki Doris,
My tez zaczynam jogurtami i antybiotykami walke z tymi przekletymi bakteriami :twisted: :twisted:

Jestem jeszcze wsciekla :twisted: :twisted: :twisted: - , wczesniej nie zrobiono nam takich badan..... a leczylam sie w klinice ktora jest ceniona w Warszawie...

Jestesmy teraz w lepszych rekach - dr Wolski - jest rewelacyjny!
Trzymam kciuki za wszystkich walczacych z bakteriami :wink:
Buba
Awatar użytkownika
paulinka
Posty: 1027
Rejestracja: 03 lip 2003 00:00

Post autor: paulinka »

Skonczylismy wczoraj brac antybiotyki....
a dzis mam owu...
i chyba poprobojemy.... :D
trzymajcie kciuki!
A Ja trzymam za Wasze bakterie abyscie szybko je powybijaly :firing: :firing: :firing: :firing: :firing:
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Paulinko a kiedy będziesz sprawdzać posiew po leczeniu ?!
Bo może być tak że jedno z Was może się nie doleczyć i trzeba kontynuować lecznie :roll: !
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
paulinka
Posty: 1027
Rejestracja: 03 lip 2003 00:00

Post autor: paulinka »

Chcemy jak najszybciej zrobic posiew...
a wczoraj "staralismy" sie zobaczymy co z tego bedzie :-)
Awatar użytkownika
Loona
Posty: 447
Rejestracja: 01 mar 2004 01:00

Bakterie plemników-pilne!!!

Post autor: Loona »

Czesc dziewczyny.Witam serdecznie.Jestem nowa Bocianowiczka,chociaz w staraniach o dzidzie chyba juz starą.
Jestem przed planowaną inseminacją i po pierwszym zastrzyku Menogon.
Na forum niedawno dowiedziałam się,że przed insem.powinno się zrobić posiew również nasienia.
Za 2 dni będę miała dokładny wynik z antybiogramem,ale we wstępnym wyszła bakteria Enterecocus Spp. i jakieś pałki G(-).
Jestem załamana,bo nie wiem co robić.Czy przerwać Menogon i najpierw wyleczyć mężusia.Czy może to jednak nie ma większego znaczenia i podejść do insem.i nie tracić cyklu.
Jeżeli coś wiecie na ten temat,proszę napiszcie szybko.
Tak a propo's,dzisiaj mam termin 2-go zastrzyku.

Pozdrawiam wszystkie Bocianowiczki.Buziaczki!
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Loona w sumie to zależy ile tych bakterii jest w tym nasieniu i czy są aktywne - chorobotwórcze bo nasienie i tak jest preparowane przed samą inseminacją! Natomiast ważne jest aby posiew z pochwy był jałowy :o !
Ale nie wszystkie posiewy zawierają ilość bakterii w nasieniu, tylko jakie są to gatunki i czym je zwalczać!
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
Loona
Posty: 447
Rejestracja: 01 mar 2004 01:00

*

Post autor: Loona »

Doris,dziekuję za odpowiedz.Nie mam jeszcze tego ostatecznego wyniku i nie wiem czy tam będzie coś na temat ilości bakterii.
Piszesz,ze przed insem.plemniki poddawane są obróbce.Wiem,ale z tego co jest mi wiadomo,to ta obróbka nie zabija bakterii.
I ważne jest to czy one szkodzą przy insem.i czy mają wpływ na płód.
Tego właśnie nie wiem.
Dziewczyny, piszcie jeżeli coś na ten temat wiecie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Doris_
Posty: 2209
Rejestracja: 16 sty 2004 01:00

Post autor: Doris_ »

Wiesz co, myślałam że preparowanie nasienia powoduje m.in. też :bash: bakterie , ale teraz to już nie jestem pewna... skoro tak piszesz :roll:
Może zapytaj lekarza na forum czy preparowanie nasienia zabija też bakterie :az: ... bo mi się wydawało że tak...
czy zobaczę kiedyś drugie serduszko [img]http://www.mysmilie.de/smilies/lieb/2/31.gif[/img] w sobie...
Awatar użytkownika
beza12
Posty: 227
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

Post autor: beza12 »

dziewczyny dopisuje sie pod tematem bakteri enteroccus feacilis (pewnie zle to napisalam). maz w posiewie mial wzrost obfity a ja slaby. bierzemy na to doxycycline (2x1) przez 10 dni wiec dosc długo. dodatkowo ja dopochwowo jakies robione globulki z antybiotykiem, jagurty naturalne a po antybiotykoterapii- lactovaginal. no i myje sie lectacid femina.

najsmieszniejsze jest ze posiew moj i meza to moja inicjatywa. jak juz robilismy spermiogram to poprosilam o posiew. no i ja sobie tez zafundowalam.

lekarz jak i nasz ekspert nie zabronil przytulania i nie zalecili prezerwatyw.

zobaczymy jakie beda wyniki. az boje sie prosic meza o kolejne oddanie nasienia- biedak zle to znosi.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Loona
Posty: 447
Rejestracja: 01 mar 2004 01:00

*

Post autor: Loona »

Czesc Beza,mój mąż właśnie skończył brać Doxycycline wlaśnie na tą bakterię.Też kuracja trwała 10 dni.Natomiast nie wiem jeszcze z jakim skutkiem,bo za wcześniej na robienie badania.Mam nadzieję,że nie ma już tego paskudztwa,chociaż dziewczyny piszą,że czasami jest to trudne do wyleczenia.
W moim posiewie natomiast nic takiego nie wyszło i dostałam tylko przed samą inseminacją 2tabl.antybiotyku osłonowo.I właśnie czekam na zrobienie testu.Jeszcze cały tydzień!!!OBY.......
Nie wiem jakie masz plany,ale lekarze twierdzą,że przy insem.te bakterie nie mają znaczenia.Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
beza12
Posty: 227
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

Post autor: beza12 »

my dzisiaj konczymy "terapie". za tydzien posiew. i wlasnie sie dowiedzialam ze lactovaginal przechowuje sie w lodowce. a ja kupilam i stoi sobie po otwarciu juz trzy tygodnei na poleczce. chyba juz stracił swoja użytecnośc?
my na razie nie podchodzimy do iui. zaczynamy stymulacje clo.
ale mam pewne obawy bo test PCT wykluczył wrogość śluzu a mimo to tylko pojedyczne plemniki wpw o IV stopniu ruchliwosci. i nie wiem czy te bakterie mogly byc przyczyna takiej malej ilości wpw. jak myślicie?
chyba powtorze PCT.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ola1232
Posty: 607
Rejestracja: 01 maja 2003 00:00

Post autor: Ola1232 »

Wiecie co ja w sumie miała IV inseminacje i nie u "patałacha" i nie miałam ani ja posiewu ani mąż. Teraz to nawet jestem przerazona, ze nikt nam tego nigdy nie kazał zrobic.
:twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”