Adopcja rodzenstwa

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aga84
Posty: 95
Rejestracja: 29 lip 2006 00:00

Adopcja rodzenstwa

Post autor: aga84 »

Dzień dobry,

Mamy już jedno dziecko przysposobione, gdy do nas trafił był niemowlakiem, razem jesteśmy od 4 lat. Od jakiegoś czasu staramy się o druga adopcje, kwalifikacje dostaliśmy na jedno dziecko. Ponieważ kończy nam się kwalifikacja pojechaliśmy do ośrodka na rozmowę. Podczas niej padło pytanie czy model rodzinny dwa plus dwa to jest to co by nas satysfakcjonowało. To jest to minimum, zawsze chcieliśmy mieć troje dzieci, ale przy pierwszej adopcji, ze względów mieszkaniowych, kwalifikacje dostaliśmy na jedno dziecko, a wnioskowaliśmy o dwójkę. Zastanawiamy się czy faktycznie przy ponownej rekwalifikacji nie wystąpić o dwoje, co razem z naszym synem dawało by wymarzona trójkę. Pytanie jak to może się odbić na naszym synku, jak pojawi mu się dwójka rodzeństwa, które będzie ze sobą zżyte? Czy może faktycznie dalej czekać na jedno dziecko i poprzestać na modelu dwa plus dwa? Co będzie dla niego lepsze?

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1972
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Adopcja rodzenstwa

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
w tym przypadku nie mogę wpływać w jakikolwiek sposób na Wasze decyzje, Sami musicie rozważyć, co zrobić... Pozdrawiam serdecznie, D.Dominik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcja - Pytania do eksperta”