Dużo zwierząt w domu

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
jasmina1980
Posty: 8
Rejestracja: 24 sty 2018 10:26

Dużo zwierząt w domu

Post autor: jasmina1980 »

Wiem, że kwestia zwierząt w domu była już poruszana, ale nasza sytuacja jest trochę nietypowa. Prowadzimy z mężem dom tymczasowy dla zwierząt, głównie psów, kotów. Oprócz naszych psów i kotów, zawsze jest jakiś zwierzak tymczasowy (czasem dwa). W konsekwencji, w domu zawsze jest 5 do 7 psów i kilka kotów. Wszystkie zwierzaki mają szczepienia, są odrobaczane i leczone. Nie są to zwierzęta agresywne, nigdy nie zdarzył się nam żaden wypadek z udziałem zwierząt (pogryzienie itp). Nie mamy konfliktów z sąsiadami w sprawach zwierzęcych, którzy sami są zwierzolubami i mają swoje zwierzęta.

Czy tyle zwierzaków w domu dla ośrodka może być przeciwwskazaniem?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Dużo zwierząt w domu

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
dla mnie nie, jest to przecież dowód na opiekuńczość i empatię, ale jak się trafi zbzikowany ktoś na punkcie np. higieny to nie gwarantuję. Dzieci przy zwierzętach uczą się szacunku do życia i do wszystkich istot,więc ja nie widzę problemu, wprost przeciwnie. Serdecznie pozdrawiam, D.Dominik
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”