Jeszcze raz o stażu małżeńskim i nie tylko

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rokitka
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2002 01:00

Jeszcze raz o stażu małżeńskim i nie tylko

Post autor: Rokitka »

Dzień Dobry!

Mam pytanie - w chwili obecnej żyję z tatą mojej dziesięciomiesięcznej córeczki w nieformalnym związku. Chcemy aby w przyszłości w naszym domu zamieszkał maluszek, dla którego będziemy rodziną adopcyjną. Jednak wiem, że ośrodki adopcyjne wymagają aby przyszli rodzice byli małżeństwem (co nie jest dla nas żadnym problemem, jeśli jest to bezwzględny warunek, zeby dzidzuś mógł zostać naszym dzieckiem możemy, go wziąść w każdej chwili) i mieli pięcioletni staż... Zastanawiam się, czy w takim wypadku jak nasz, gdy mamy dziecko, które wspólnie wychowywujemy, nasz konkubinat nie może być wliczony do tego stażu?

I druga kwestia - źródło dochodów. Moja druga połówka pracuje na etacie, natomiast ja prowadzę własną działalność gospodarczą (oczywiście z udokumentownymi przychodami). Czy to wystarczy?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Ania, mama Emilki (1.10.2001)
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Post autor: OAO Rzeszów »

ZAczne od sprawy prostej - Wasze dochody. Jasne, że to wystarczy.
Co do stażu - niestety, konkubinatów nie wliczamy do stażu małżeńskiego , sądy raczej też tego nie robią - nie jestem prorokiem, czy jest jakiś sąd, który na to tak popatrzy, jak Państwo sobie tego życzycie. Jeżeli chcielibyście dać córeczce adocyjnego braciszka/siostrzyczkę, rzeczywiście warto pomysleć o ślubie. I nie jest to mój prywatny pogląd, ale praktyka. Życzę pomyslności i pociechy z Małej.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”