rozbiezność oczekiwań

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dora
Posty: 431
Rejestracja: 25 kwie 2002 00:00

rozbiezność oczekiwań

Post autor: Dora »

Pani Dyrektor, prosze o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Co sie dzieje, kiedy każde z małżonków starających sie o adopcję ma nieco inne oczekiwania co do dziecka, np. co do jego pochodzenia, rasy, płci... Powiedzmy, ze jedna osoba ma dość sztywne wymagania a druga nie. Czy osrodek stara się jakoś wpływac na "uelastycznienie" tych oczekiwan, czy zostawia się to tej drugiej osobie, czy może zostawia się tej parze więcej czasu a może bierze się pod uwagę te wysokie wymagania .... I jeszcze jedno, jaka jest waga oczekiwań dalszej rodziny, np. przyszłych dziadków?Czy ich zdanie jest branie pod uwagę?

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1972
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Post autor: OAO Rzeszów »

W zasadzie odpowiedziała juz Pani na własne pytanie - mu nie robimy nic na siłę, natomiast staramy sie troche popraciwać z rodziną co do oczekiwać. Istotnie powinny byc one zbieżne, aby drugie z malzonków nie miało poczucia niezadowolenia i nie odrzuciło dziecka. Zdanie przyszłuch dziadków tej jest ważne, szczegolnie w sytuacji, gdy mieszkaja oni razem z rodzina adopcyjną. Trudno pytac o zdanie dziadków mieszkających na drugim końcu Polski. Idalnie byloby, gdyby wszyscy członkowie rodziny tak samo serdecznie przyjmowali dzieciaczka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcja - Pytania do eksperta”