Długi staż partnerski i dzieci biologiczne

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

ODPOWIEDZ
Humi22
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2018 17:59

Długi staż partnerski i dzieci biologiczne

Post autor: Humi22 »

Witam
Chciałam zapytać jak ośrodki adopcyjne podeszlyby do takiej sytuacji.
Jesteśmy parą 34/39 w związku od 6 lat. Po 3 latach związku kupiliśmy dom. Obecnie posiadamy 2 dzieci biologicznych 2;5 roku oraz rok. W każdej chwili możemy zawrzeć związek małżeński po prostu jakoś nigdy nam to nie było potrzebne. Stanowimy zgrana chyba całkiem dobrze sytuowaną rodzinę. Chcielibyśmy starać się o adopcję. Pytanie czy gdy będziemy już po ślubie nasz staż i fakt że założyliśmy rodzinę wcześniej będzie brany pod uwagę w OA? Czy po prostu będziemy traktowani jako młodzi małżonkowie ?

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1972
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Długi staż partnerski i dzieci biologiczne

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
sądzę, że obecnie związek bez ślubu a potem ślub sa chyba trochę mniej rygorystycznie traktowane, ale nie mam pewności jak jest w różnych ośrodkach w Polsce. Tak czy inaczej bez ślubu nie starajcie się o adopcję, bo raczej w ośrodkch będzie kłopot. W Polsce wspólnie adoptować mogą wyłącznie małżonkowie. Po ślubie przynajmniej jesteście w stanie wykazać długość związku (no i dzieci oraz wspólny majątek). Serdecznie pzodrawiam, D.Dominik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcja - Pytania do eksperta”