wiek małżonków

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bubu3
Posty: 55
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

wiek małżonków

Post autor: bubu3 »

Mam 34 lata, mąż 43. Marzymy o adopcji niemowlaczka, czy wiek męża nas dyskwlifikuje? Czy za rok, dwa będziemy mogli zostać obdarowani np. dwulatkiem?

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1972
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Post autor: OAO Rzeszów »

Polskie prawo (kodeks rodzinny i opiekunczy) mówie jedynie, że między przysposabianym a przysposabiającym powinna istnieć odpowiednia różnivca wieku (taka jak w rodzinach naturalnych (komentarz).
Nie ma ścisłych kryeteriów wiekowych, ale trudno wyobrazić sobie adopcję niemowlaka przez parę sporo po 40. Chyba, że to przyspososbienie jest wewnątrzrodzinne (krewni).
Chcę podkresli, że właśnie z powodu teakiego sformulowania, jestesmy zobowiązani do traktowania każdej sprawy indywidualnie, poznając wczesniej dokładnie rodzinę.
A dziecko 2 -letnie wg. naszych kryteriów jest dzieckiem b. małym.

Awatar użytkownika
bubu3
Posty: 55
Rejestracja: 14 sty 2002 01:00

Post autor: bubu3 »

To prawda. Za 5 lat będę mieć 39 lat, a mąż 48. Jako para naturalnych rodziców moglibysmy przecież mieć malutkie dziecko? Bo 2-letnie jest bardzo malutkie. Może w oczekiwaniu na upłynnienie się stażu powinnam zaczęć studia pedagogicze ub psychologiczne? Trwają 5 lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcja - Pytania do eksperta”