Staż małżeński

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Awatar użytkownika
ziele
Posty: 196
Rejestracja: 14 maja 2007 00:00

Post autor: ziele »

My z chwilą zgłoszenia do Ośrodka Adopcyjnego mieliśmy stażu małżeńskiego 8 lat,a przed ślubem byliśmy razem 4 lata.Bez problemu nas przyjęli.
POZDRAWIAM SERDECZNIE DZIEWCZYNY.PAPA
RENATA.
NASZ UKOCHANY "KAWALER",JUŻ DWA LATA JAK JEST Z NAMI I WIEM TERAZ,ŻE ŻYJĘ.....
ewa87
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2011 13:51

Krótki staż małżeński.

Post autor: ewa87 »

Witam,
w wieku 13 lat przeszłam operację usunięcia jajników z powodu nowotworu, dziś mam 24 lata, mój mąż 31 jesteśmy razem 5 lat a od roku jesteśmy małżeństwem. Decyzja o adopcji od samego początku była dla nas oczywista. Mieszkamy w dużym domu wraz z moimi rodzicami lecz na osobnych piętrach, z rodzicami mamy świetny kontakt wspierają nas w decyzji o adopcji i oferują pomoc jesli zaistniałaby taka potrzeba . Moje pytanie dotyczy tego czy już możemy strać sie o dziecko, czy z racji tego iż mamy krótki staż małżeński bedziemy narazie zdyskwalifikowani ? Stranie o dziecko zaledwie rok po ślubie argumentuje tym, iż już teraz wiem że biologicznych dzieci nie bede miec na pewno, a trwałość związku jest bardzo silna gdyż mój mąż praktycznie od poczatku liczył się z tym że nie urodze mu dziecka i od razu to zaakceptował co też moim zdaniem jest dowodem ogromnej miłości.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Staż małżeński

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
trochę krótko, ale ja bym spróbowała - bez "napinki" i z pełną świadomością, że na dziecko długo się czeka.
Pozdrawiam, D.Dominik
Oko niebieskie
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2012 19:46

Re: Staż małżeński

Post autor: Oko niebieskie »

Witajcie

mój mąż w tym roku kończy 40 lat ja 39, w maju miną dwa lata jak jesteśmy małżeństwem. Razem jednak jesteśmy znacznie dłużej.
Niestety ośrodki adopcyjne do których dzwoniłam nawet nie chcą się z nami umówić na rozmowę. Magiczne 5 lat, choć w jednym z ośrodków 3 to bariera nie do przeskoczenia. Ale nawet nie do przeskoczenia by po prostu porozmawiać?

A z drugiej strony skoro w jednym ośrodku są to 3 lata a w innym 5 to co i kto to reguluje bądź postanawia?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Staż małżeński

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
mając dwa lata stażu można rozpocząć starania, zwłaszcza, że okres oczekiwania na adopcję jest coraz dłuższy, wiec gdy będziecie adopcję finalizować, prawdopodobnie spokojnie "stuknie" Wam 3-4 lata stażu. Co do zadsad jakie obowiązują w ośrodkach, to warto być na bieżąco, bo teraz wszystko się pozmieniało i może być tak, że nowe ośrodki zrobią sobie nowe kryteria. Pozdrawiam, D.Dominik
Oko niebieskie
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2012 19:46

Re: Staż małżeński

Post autor: Oko niebieskie »

Dziękuję bardzo :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”