Od czego zacząć?

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JooAnn
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2002 01:00

Od czego zacząć?

Post autor: JooAnn »

Pani Ekspert,

Nie wiem od czego zacząć, tyle mam pytań w głowie...

Mam marzenie (razem z moim nie-mężem) - chcemy żeby w naszym domu zamieszkało Dziecko. Tak naprawdę to myślimy przede wszystkim o Pogotowiu Opiekuńczym - żeby dać ciepło i opiekę maluszkom, które dopiero czekają na swój dom. Chociaż z drugiej strony nie wiem jeszcze na 100%, czy będę umiała rozstać się z dzieckiem po tym okresie, który razem spędzimy :-( Więc może zdecydujemy się na bycie rodziną zastępczą?

Wiem, że przede wszystkim powinniśmy przejść szkolenie PRIDE, ale tak naprawdę to od czego powinniśmy zacząć? Gdzie się zgłosić? Zupełnie nie wiem... Czy mogę prosić o jakieś wskazówki?

Pozdrawiam ciepło

jo.

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1972
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Post autor: OAO Rzeszów »

Pani Jo,
najlepiej jest rzeczywiści zacząć od OAO. Tam po rozmowie z pracownikiem będziecie mogli podjąć właściwą decyzję (dot. formy opieki). Wcale nie musicie od razu szkolic się PRIDE'em , bo wiele ośrodków korzysta z innych, własnych programów. Ale tak czy inaczej, zaczynamy w oao, przede wszystkim po to, aby nie wprowadzać się w zamęt informacyjny.
Życzę powodzenia. Dorota Dominik

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcja - Pytania do eksperta”