Miejsce na Twoją reklamę

Wiek kandydatów na rodziców

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowny Panie,
w zasadzie na tak szczegółowe pytanie opowiedzieć możne raczej ośrodek adopcyjny. Za Wami na pewno będzie przemawiał fakt, że jesteście rodzicami dziewczynki 8 lat-więc braciszek musi być młodszy. Ale - aby nie wróżyć z fusów - proponują zwrócenie się do właściwego ośrodka,
Pozdrawiam serdecznie
D.Dominik

Tojam

Re: Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: Tojam »

Rozumiem, ze jest dolna i górna granica różnicy wieku miedzy adoptującymi, a adoptowanym. Czy te same różnice wieku dotyczą adopcji osoby spokrewnionej (np. dziecko z małżeństwa mojej siostry)? czy to prawda, że górna granica wieku osób adoptujących wieku nie dotyczy adopcji rodzeństwa już adoptowanego dziecka?

dziewczyna_z_kwiatkiem

Wiek kandydatów na rodziców

Post autor: dziewczyna_z_kwiatkiem »

Dzień dobry,
wiem, że były dziesiątki takich pytań i zwykle odpowiedź jest ukierunkowana na "zależy od konkretnego OA", ale zastanawia mnie podejście OA do dużej różnicy wieku małżonków, a wieku dziecka.
Jesteśmy małżeństwem ponad 10 lat, ja mam 35 lat, a mąż 43. Czy jest szansa na adopcję niemowlęcia? Czy OA biorą pod uwagę wiek najstarszego z rodziców czy raczej wiek matki? Myślimy nad adopcją rodzeństwa, zależy nam na niemowlęciu i rodzeństwie do 2-3 lat. Czy to w ogóle możliwe w naszym przypadku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Adopcja - Pytania do eksperta”