Postępowanie po niepowodzeniu invitro

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
kami.k
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2020 21:52

Postępowanie po niepowodzeniu invitro

Post autor: kami.k »

Dzień dobry! Jestem świeżo po kriotransferze, niestety zakończonym się niepowodzeniem. Dziś otrzymałam wynik testu betahcg, próbowałam się skontaktować z przychodnia, w ktorej miałam wykonywany zabieg, ale nie doczekałam się Telekonsultacji z lekarzem, oczywiście jutro będę próbować, ale bie wiem czy jutro się uda i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam, bo przerwałam przyjmowanie lekow(estrofem, luteina, lutinus). Bardoz prosze o radę! Pierwsza procedurę invitro mieliśmy w 2015 roku i udała się za pierwszym razem- mamy cudowna córeczkę. Czy jest coś co mogę zrobić by zwiększyć szanse na kolejny udany transfer? (Mamy Zamrożone jeszcze 4 zarodki) ale obawiam się ze kolejne próby będą wyglądały podobnie i jak się uda to super, ale jak nie to nie będzie żadnych badań, Dodatkowy zaleceń W trakcie;( bo niestety w czasie wizyt niewiele jest przestrzeni na tłumaczenie, przedstawianie opcji.. czy może powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Stwierdzono u mnie podejrzenie endometriozy/adenomiozy.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Postępowanie po niepowodzeniu invitro

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Jeżeli test jest ujemny trzeba leki przerwać Natomiast co dalej jak się przygotować do transferu to już zależy od Pani wyników badania tego jak był Pani przygotowywana wcześniej itd. Musi się Pani skontaktować ze swoim lekarzem
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”