Zła odpowiedź na stymulację

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
KatarzynaS86
Posty: 57
Rejestracja: 14 paź 2014 16:10

Zła odpowiedź na stymulację

Post autor: KatarzynaS86 »

Witam, od 2cyklu biorę menopur (600) w dawce 75j. i gonal f w dawce 225j. Od 6 dnia cyklu mam mieć antagoniste. Stymulacja była poprzedzona usunięciem polipa i brakiem microgynon przed zabiegiem, cały czas przy microgynon miałam plamienia, krwawienie po odstawieniu trwało 3 dni i było skąpe, zawsze miałam około 5 dni i takie bardziej obfite. Stymulacja do icsi idzie źle bo w 4 dniu stymulacji na usg były 2 pęcherzyki 8 i 9 mm a reszta jak to lekarz określił drobnica, e2 około 400pmol, progesteron 1. Protokół krótki z uwagi na amh 1.14 i fsh 14 w 2 dniu cyklu, lekarz uważa że mimo fsh 14 powinnam lepiej zareagować na leki. W związku z tym pytanie czy histeroskopia i tabletki microgynon mógły wpłynąć na słabą odpowiedź, czy stosowanie dhea może poprawić odpowiedź, ewentualnie czy mogłam nie zareagować na te konkretne leki. Czy priming estrogenowy może poprawić kolejną stymulacje? Zastanawia mnie również fsh mam 34 lata a wynik jak u osoby kilka lat starszej czy wpływ może mieć niedoczynność tarczycy i przyjmowany euthyrox oraz bmi około 24 czy poprostu wkrocze wcześniej w okres menopauzy niż moje rowieśniczki? Jakie jest postępowanie u osób takich jak ja?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2020 16:30 przez KatarzynaS86, łącznie zmieniany 1 raz.
KatarzynaS86
Posty: 57
Rejestracja: 14 paź 2014 16:10

Zła odpowiedź na stymulację

Post autor: KatarzynaS86 »

Dodam tylko, że badania genetyczne w kierunku przedwczesnego wygasanie jajników wyszły w dobrze
KatarzynaS86
Posty: 57
Rejestracja: 14 paź 2014 16:10

Zła odpowiedź na stymulację

Post autor: KatarzynaS86 »

Panie Doktorze chciałabym również zapytać jakie są zalecenia przed punkcją bo wiem, że po podaniu Ovitrelle nie mogę uprawiać sportu, współżyć i dźwigać, natomiast nurtuje mnie czy jeszcze przed Ovitrelle można ćwiczyć i współżyć np. 3-4dni przed punkcją czy nie ma ryzyka, że pęcherzyki pękną samoistnie jeżeli biorę zastrzyk hamujący?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”