Badania po nieudanych próbach IN vitro

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
AOMB
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2020 18:51

Badania po nieudanych próbach IN vitro

Post autor: AOMB »

Witam, jestem po 4 nieudanych transferach, I- 2 świeże zarodki blastocysta, II- kriotransfer- 1 blastocysta, III- 2 świeże zarodki 3 dniowe (beta urosła do 625 i w około 6 tyg spadła), IV- 1 zarodek świeży trzydniowy. Niepokoi mnie, że 4 transfery i tylko raz beta drgnęła ale finalnie do rozwoju ciąży nie doszło. Leczymy się in vitro ponieważ problem jest po stronie męskiej (Msome, SCD, badania rozszerzone- wszystkie wyszły tragicznie). AZF- u męża ok, kariotypy u nas ok. U mnie brak zdiagnozowanych chorób (hormony w normie, jajowody drożne, cykl regularny). Mój lekarz stwierdził, ze nie musze wykonywać żadnych badań a ja nie chcę w ciemno brnąć w kolejne transfery bo być może u mnie problem jest po stronie immunologicznej- tego nie wiem, i dlatego pytania jakie badania powinnam wykonać zanim pójdę z wynikiem do immunuloga? Bardzo proszę o odpowiedź.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Badania po nieudanych próbach IN vitro

Post autor: Jan Domitrz »

Niestety brak tutaj racjonalnych badań które by w sposób istotny zwiększało szansę na rozwiązanie problemu Badania immunologiczne brak dowodów że wyjaśniają przyczynę, a poza tym brak jest leczenia o udowodnionej skuteczności w przypadku zmian w układzie immunologicznym Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”