Nieudana pierwsza inseminacja.

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Michał1987
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2020 15:38

Nieudana pierwsza inseminacja.

Post autor: Michał1987 »

Witam inseminację miałam wykonaną 29.02.2020r. cykl stymulowany lametą oraz podany zastrzyk otrivelle 24h przed inseminacją. W dniu inseminacji pęcherzyk był niepęknięty i miał 30mm. Po zabiegu silnie bolało mnie podbrzusze oraz czułam kucie jajników.3 dni po inseminacji pęcherzyk był pękięty (usg) Przez dwa tyg po tej inseminacje pobolewało mnie podbrzusze, cały czas czułam że się coś dzieje. Niestety 13.03 piątek robiłam hcg i równe 1.2 :cry2: do tej pory nie mam jeszcze okresu. Mam pytanie dlaczego inseminacja się nie powiodła?? i co dalej...tzn jak dostane miesiączki to znowu mam się stymulować na kolejną próbę?
Pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Nieudana pierwsza inseminacja.

Post autor: Jan Domitrz »

Na 100 IUI przy zachowaniu wszystkich parametrów tylko 5-10 zakończy się ciążą w reszcie przypadków bo nie dojdzie do zapłodnienia bo komórka jajowa jest złej jakości bo zapłodniona komórka się nie dzieli bo nie doszło do implantacji zarodka etc Z poważaniem JD

-- 23.03.2020, 14:23 --

Na 100 IUI przy zachowaniu wszystkich parametrów tylko 5-10 zakończy się ciążą w reszcie przypadków bo nie dojdzie do zapłodnienia bo komórka jajowa jest złej jakości bo zapłodniona komórka się nie dzieli bo nie doszło do implantacji zarodka etc Z poważaniem JD

-- 23.03.2020, 14:23 --

Na 100 IUI przy zachowaniu wszystkich parametrów tylko 5-10 zakończy się ciążą w reszcie przypadków bo nie dojdzie do zapłodnienia bo komórka jajowa jest złej jakości bo zapłodniona komórka się nie dzieli bo nie doszło do implantacji zarodka etc Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”