Problemy hormonalne

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
EwaN-89
Posty: 13
Rejestracja: 22 paź 2019 14:29

Problemy hormonalne

Post autor: EwaN-89 »

Mam niedoczynność spowodowaną małą tarczycą- objętość obu płatów 5. Czy tak mała tarczyca wskazuje na Hashimoto?
Moja prolaktyna wynosiła 95, progesteron w 21 dc wynosił 5. Stosuję euthyrox i duphaston i wyniki się poprawiły. Miałam robione hsg- oba jajowody drożne. W tym miesiącu miałam robiony monitoring który wykazał owulację.
Amh ponad 5. W usg wiele pęcherzyków. Czy powinnam jeszcze stosować jakieś leki na pcos? Jakie jeszcze badania powinnam wykonać? Czy z takimi wynikami jest szansa na ciąże naturalnie?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Problemy hormonalne

Post autor: Jan Domitrz »

Wyniki nie przekreślają szansy na ciążę samoistną Wielkość tarczycy nie jest parametrem który pozwala na rozpoznanie CH Hashimoto. Warto utrzymywać funkcję tarczycy w zakresie normy inne działania zgodne z całościową oceną sytuacji klinicznej Z poważaniem DJ
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”