Wyniki hormonów

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Myszka683
Posty: 25
Rejestracja: 14 sty 2018 18:55

Wyniki hormonów

Post autor: Myszka683 »

Witam serdecznie,
Od prau lat staramy się z mężem naturalnie zajść w ciąże,jak na razie nie udało nam się.
Mam wyniki hormonów, robione w różnym czasie,czy mogę prosić o intepreprację czy z hormonami jest wszystko ok? Zastanawiam się czy jestem dodiagnozowana..

Te są jakieś stare z 2015r.
FSH 2,47 U/L, ESTRADIOL 256,2 PMOL/L; PROGESTERON(S) 18,51,
PROGESTERON (JEDN,TRAD.)5,81; pROLAKTYNA 420,9
Z 2019r.poniżej:
Prolaktyna w 10dc 192.
Badanie progesteronu w 23dc 6,29
Wyniki z (05/2019r.) 3dc robione po południu:
FSH 8,23; LH 10,55; e2 52,13; prg 1,45
Kolejne badania 2dc rano (z 06/2019):
FSH 5,71; LH 4,29; Estradiol 43,80; Progesteron 0,29
Wyniki (10/2019r.) 26dc:
FSH 4,50; LH 6,38; Estradiol 74,80; Progesteron 4,03

Cykl jest regularny 27-30 dni.
Miewam też plamienie tóż przed okresem. Gdy pobiorę przez 3 miesiące duphaston jest ok, ale potem znowu plamienia wracają.

Czy powyższe wyniki mogą być problematyczne przy próbach zajścia w ciążę?
Jeśli mam stwierdzona trombofilię a kwestia jest dyskusyjna bo ginekolog twierdzi że mam a hematolog,że nie. W każdym razie stwierdził, że acard mi nie zaszkodzi gdy będę brała, jeśli chodzi o zastrzyki neoparin stwierdził,że kompletnie nie ma żdnych podstaw medycznych abym je brała. Co prawda twierdzi,że to napewno nie jest przyczyna braku ciąży.W każdym razie, czy branie acardu jest konieczne? Czy acard zwiększa szanse na zapłodninie?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Wyniki hormonów

Post autor: Jan Domitrz »

Wyniki są prawidłowe zarówno arad jak i clexan działa jedynie w przypadku rozpoznanego zespołu antyfosfolipidowego Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”