In vitro po radioterapii

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
AguiJarek
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2020 18:30

In vitro po radioterapii

Post autor: AguiJarek »

Witam,
mam 29 lat - w wieku 2 miesięcy zdiagnozowano u mnie nowotwór Neuroblastoma w miednicy małej. Szczęśliwie żyję - jednak radioterapia zostawiła ślad na moim obecnym zdrowiu. Byłam pod stałą opieką w CZD - niestety dopiero w wieku gimnazjalnym odkryto, że uszkodziło mi to trwale jajniki (jeden niewidoczny, drugi 11mm) oraz moja macica jest nierozwinięta. Od tego czasu jestem na hormonach, okres praktycznie nie występuje. Bardzo mała macica (40x15x20mm) z minimalnie widocznym endometrium (3,2mm).
Czy stymulacja dużymi dawkami hormonów daje jakieś rezultaty w takich przypadkach? Jakie są szanse na pomyślne in vitro obcymi jajeczkami?
Do kogo najlepiej się kierować?
Pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: In vitro po radioterapii

Post autor: Jan Domitrz »

Niestety w grę wchodzi w takiej sytuacji tylko podarowana komórka i ponad to jeśli uszkodzone jest endometrium ( brak miesiączek) to nawet ta opcja może być niedostępna Z poważaniem JD
AguiJarek
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2020 18:30

Re: In vitro po radioterapii

Post autor: AguiJarek »

A jeśli endometrium kiedyś odpowiadało - czy rozmiar macicy ma duże znaczenie w taki przypadkach? Czy jest to sytuacja w której można ją stymulować?
Pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: In vitro po radioterapii

Post autor: Jan Domitrz »

Rozmiar macicy nie ma znaczenia Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”