SPIRONOL

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gość

SPIRONOL

Post autor: Gość »

Witam,
Od 2,5roku staramy się bezskutecznie o dziecko. Zostaliśmy zakwalifikowani do in vitro metodą IMSI. Od około 5lat przyjmuje lek Spironol jedna tabletka dziennie na obniżenie testosteronu. Każdy lekarz mówił że powinnam go przyjmować do momentu zajścia w ciążę a gdy zajde odrzucić go. Obecny lekarz bardzo zdziwił się że przyjmuje ten lek przy staraniach. Moje pytanie jest takie czy powinnam go przyjmować nadal? Czy jest możliwość że wpływa on negatywnie na nasze starania? Jeśli tak to dlaczego? Dodam że gdy inny lekarz próbował zmniejszyć mi dawkę, testosteron rósł. Teraz mam w normie ale nadal ciąży nie ma. Czy powinnam go odrzucić? Jakim innym lekiem można zachować odpowiedni poziom testosteronu aby nie urósł mi znowu? Bardzo proszę o odpowiedź.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: SPIRONOL

Post autor: Jan Domitrz »

Przy przyjmowaniu spironolu wręcz powinno się stosować antykoncepcję nie jest to leka który powinien być stosowany w czasie starań o ciążę Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”