Prosba o opinie

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Meggi87
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2020 21:30

Prosba o opinie

Post autor: Meggi87 »

Witam serdeczni i z góry dziękuję za odpowiedź

Jestem w trakcie monitoringu cyklu u lekarza ginekologa. W 17 dniu cyklu (3.01.2020) pęcherzyk dominujacy o rozmiarze 11x12. W sobotę wieczorem test owulacyjny ewidentnie pozytywny. Mam dlugie cykle, 34 dniowe. Badania hormonalne w drugim dniu cyklu wszystkie w normie (fsh, lh, prolaktyna,testosteron, tsh,progesteron)

W poprzednim cyklu bylo podobnie. Dwa cykle do tylu nie bylo zadnych pecherzykow. Sytuacja trwa od pol roku. Mam objawy dni plodnych - sluz, pik lh na podstawie testow ale na usg owulacji brak. Na usg brak podstaw do zespolu policystycznych jajnikow

Moje pytanie, czy przy takim rozmiarze pecherzyka jest szansa na owulacje

Pozdrawia

-- 06 sty 2020 23:00 --

Moj post brzmi w sumie dosc hmm sztampowo. Chodzi mi o to ze od kilku miesiecy albo pecherzykow nie ma albo sa tak male ze nawet nie sa brane pod uwage.

Moj niepokoj budzi kwestia czy pik lh to gwarancja wystapienia owulacji. Biorac pod uwagecwielkosc pecherzyka 3 stycznia myslalam ze owulacja wystapi we wtorek (21dc) a nie w niedziele 19dc)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Prosba o opinie

Post autor: Jan Domitrz »

Pęcherzyk takiej wielkości raczej nie jest pęcherzykiem owulacyjnym Testy owulacyjne nie są potwierdzeniem owulacji wsypując dodatnio np u pacjentek z PCOS Monitowanie owulacji to seryjne badanie USg E2 i ew PGS Z poważaniem JD
Meggi87
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2020 21:30

Re: Prosba o opinie

Post autor: Meggi87 »

Dziękuję za odpowiedź :)

Od ostatniego cyklu zaszły zmiany. Mianowicie miałam pierwszy cykl na clostilbegyt. Skutecznie.

7 luty (13dc) - piatek - test owu dodatni,
8 luty sobota - zmiana sluzu na przezroczysty

11 luty - wtorek - potwierdzone na usg dwa cialka zolte

13 luty - czwartek - plamienie brązowe.

Rozne materialy roznie podaja. Czy jest mozliwe zagniezdzenie zarodka w 5 dniu po owulacji?

Przez 6 dni od teoretycznej owulacji czyli soboty mialam uczucie nabrzmienia w podbrzuszu. Po 6 dniu napiecie zelżało. Na temperature nie zwracam uwagi bo przechodze przeziebienie...

Staram sie nie nastawiac. Bede wdzieczna za odpowiedz
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Prosba o opinie

Post autor: Jan Domitrz »

Implantacja ma miejsce w 5 -6 dobie po owulacji zawsze wcześniej jest to niemożliwe tylko przebiega to praktycznie bezobjawowo Czasami może mieć miejsce plamienie Trzymam kciuki Z poważaniem JD
Meggi87
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2020 21:30

Re: Prosba o opinie

Post autor: Meggi87 »

Ok, czyli jest szansa że było to plamienie implantacyjne... Zdziwiona byłam, że tak szybko.

Niemniej dwa dni temu zrobiłam beta hcg, wynik 20 IU. Powtorze za kilka dni. Dziekuje Panie Doktorze za odpowiedzi :)
Pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Prosba o opinie

Post autor: Jan Domitrz »

Takie rozważania mają umiarkowany sens nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie w 100 ani nawet w 50% pozostaje gdybanie bez wpływu na efektywność postępowania Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”