Spadek i wzrost estradiolu-pęcherzyki zapadły się

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Spadek i wzrost estradiolu-pęcherzyki zapadły się

Post autor: Tysia33 »

Witam Panie Doktorze. W tym cyklu byłam stymulowana Closilbegytem 2x1 2-6 dc, mam PCO. W 8 dc estradiol 79, dwa pęcherzyki po 14 mm i endometrium 5 mm. Natomiast w 12 dc estradiol spadł do 40, pecherzyki zapadły się, Endometrium 7 mm, progesteronu 0,64. Dostałam Duphaston 2x1. Z ciekawości zrobiłam w 15 dc badanie estradiolu i wzrósł do 75,a progesteron 0,75. Co może być przyczyną takiej sytuacji?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Spadek i wzrost estradiolu-pęcherzyki zapadły się

Post autor: Jan Domitrz »

Jest to wynik który sugeruje nieprawidłową odpowiedź na lek Z poważaniem JD
Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Re: Spadek i wzrost estradiolu-pęcherzyki zapadły się

Post autor: Tysia33 »

Dziękuję Panie Doktorze za odpowiedź. Ostatecznie okazało się, że w 21 dc estradiol wynosił 422, progesteron 0,4 i zrobiła się torbiel na lewym jajniku mimo brania Duphastonu. Dla mnie to niezrozumiała sytuacja. Warto jeszcze raz spróbować w nowym cyklu z clo?
Obecnie mam 27 dc i czekam na miesiączkę.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Spadek i wzrost estradiolu-pęcherzyki zapadły się

Post autor: Jan Domitrz »

Sytuacja z biologicznego punktu widzenia normalna nie wszystkie pęcherzyki b rozwijają się w funkcjonalny p Graffa Co do strategi stymulacji etc trzeba uwzględnić cała sytuację W każdym cyklu może to wyglądać inaczej Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”