Niski progesteron po owulacji

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Niski progesteron po owulacji

Post autor: Tysia33 »

15 dc miałam w prawym jajniku pecherzyk dominujacy 18 mm, endometrium 8.5 mm (stymulacja Lametta + Gonal+ estrofem). Dostałam Ovitrelle. 17 dc na usg widać bylo, ze pecherzyk pękł oraz płyn w Zatoce Douglasa. Dostałam Duphaston 2x1. 23 dc wynik progesteronu byl bardzo niski 0.266!!!. Co jest tego przyczyna? Przecież cialko żółte wytwarza progesteron nawet jak nie pęknie.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Niski progesteron po owulacji

Post autor: Jan Domitrz »

Prawdopdobnie nie był to pęcherzyk tylko torbiel Z poważaniem JD
Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Re: Niski progesteron po owulacji

Post autor: Tysia33 »

Dziękuję Panie Doktorze za odpowiedź. Nurtuje mnie jednak fakt, że było widać na usg płyn w Zatoce Douglasa oraz pęknięty pęcherzyki. Czy jeśli byłaby to torbiel to dalaby taki sam obraz na usg? Może to jednak był pęcherzyk z komórką jajowa która ma np zaburzony rozwój komórek ziarnistych i naturalnie nigdy nie zejdę w ciążę (pozostanie tylko szansa na in vitro)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Niski progesteron po owulacji

Post autor: Jan Domitrz »

to tylko teoretyczne rozważania nieprzybliżające do rozwiązania Jedynym 100% objawem owulacji jest ciąża Poza tym w każdym cyklu może to wyglądać inaczej Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”